Skip to main content

Життя з біполярним розладом – Боротьба з стигми, щоденними проблемами, і багато іншого

Життя з біполярним розладом - Боротьба з стигми, щоденними проблемами, і багато іншого
Життя з біполярним розладом, може привести до емоційних, практичним і соціальним проблемам. Знайте, що є стратегії, які допоможуть впоратися з будь-якими ви або ваша кохана людина стикаються щодня. Після того, як ви звернетеся за допомогою до команди охорони здоров’я, вони можуть запропонувати пропозиції, які довели свою роботу, з’єднати вас з іншими людьми стикаються з тими ж ситуаціями, і навіть допомогти вам реалізувати рішення в вашу повсякденне життя. Найважливіший перший крок, щоб звернутися до них.

емоційні проблеми

Багато симптоми біполярного розладу можуть залишити вас перед емоційними проблемами. Поза лікування для управління симптомів, важливо, щоб знайти людей, які розуміють, як це жити з психічним захворюванням, щоб допомогти вам впоратися. Запитайте свого лікаря про місцеві груп підтримки, де ви можете зустріти інших людей, які страждають на біполярний розлад. Ви також можете приєднатися до онлайн групі підтримки.

Зустріч інших, які пройшли подібний досвід може надати вам емоційну підтримку, яку потрібно вирішувати такі питання, як стигма. Інші люди можуть також бути в змозі розділити цінні ресурси, які могли б виявитися корисними.

Психологічні методи лікування

Ви можете також розглянути питання про терапію розмови. Зустріч з психотерапевтом може допомогти вам впоратися з вашою хворобою в різних формах, включаючи допомогти вам вирішити, якщо ви повинні повідомити своєму начальнику, членів сім’ї чи друзів про вашу хворобу. Ви можете знайти корисний попросити ваш лікар, якщо психотерапія може бути частиною вашого регулярного плану лікування.

відносини

Поза сім’ї, важливо розглянути говорити романтичних партнерів. Є багато способів, біполярні розлади може вплинути на ваше сексуальне життя і забезпечувати ваш партнер розуміє, це може бути ключем до підтримання здорового відносини.

подолання стигми

Незважаючи на те, що часто клеймо пов’язано з усіма психічними захворюваннями, біполярні розлади може бути особливо стигматизує. Люди з біполярним часто зображуються як «божевільні» в книгах і фільмах, і досить часто, ці люди скоюють злочин або не може жити самостійно.

Людина, яка була стигматизація через психічного захворювання, реальний або навіть тільки сприймаються, часто страждає дискримінацію на роботі, в школі або в інших соціальних ситуаціях, такі як церква або клуби.

Вони можуть бути уникали знайомих, друзів і навіть сімей; вони можуть бути сміялися за спиною або до їхніх обличчях.

Стигма зазвичай виникає з неуцтва, забобонів і страху. Наприклад, коли людина каже другу або колезі, що він або вона має біполярний розлад, реакція може бути:

  • «О, все це трохи біполярним, чому ти такий особливий?» (Невігластво)
  • «О, людина, ти один з них? Ну і справи, це жорстко,” з подальшим гребуючи. (Упередження)
  • «Ви маєте на увазі ви можете перевернути і почати стріляти в людей?» (Як невігластво і страх)

На жаль, для деяких людей з біполярним, стигма може змусити їх приховувати свій діагноз або це може створити багато сорому. Отже, багато людей з біполярним не отримують лікування або підтримку, необхідну для управління їх симптомів.

навчають Інші

Для боротьби зі стигмою, це може бути корисно, щоб навчати та інформувати інших. Після того, як люди розуміють більше про ваш стан здоров’я, вони почнуть бачити Вас реально, а не через призму своїх страхів.

Крім того, необхідно боротися з негативними почуттями в собі: вірю, що ваше психічне захворювання не визначає вас, і навколишні вас люди будуть відчувати, що впевненість в собі і дізнатися від нього.

Жодна з цих речей легко, і вони можуть кинути вам виклик. Але боротьба зі стигмою не миттєво процес, у всякому разі, на це потрібен час. Чим більше ви відчуваєте, що ви можете зробити, тим більше, що це допоможе і вам, і всі інші з біполярним або іншою формою психічного захворювання.

мовні поради

Стаття , опублікована в журналі Американської психіатричної асоціації медичних сестер у 2013 році пропонує використовувати особистісно-перша мова під час обговорення жити з умовою , як біполярні захворювання, а це означає , що в ньому підкреслюється , що діагноз людини не визначає його або її.

Наприклад, говорять:

  • «Він живе з біполярної хворобою» або «Він має діагноз біполярного захворювання» замість «Він є біполярним.»
  • «У неї є проблеми психічного здоров’я або виклик» замість «Вона психічно хворим / божевільного / сновиди.»

Як уникнути токсикоманії

Справитися з біполярним розладом може бути важко, особливо, коли людина відчуває сором або збентеження. Отже, деякі люди самолікуванням з наркотиками або алкоголем в спробі допомогти собі відчувати себе краще. Насправді, дослідження, опубліковане в 2017 році заявив, що близько половини всіх людей з біполярним розладом угоди з токсикоманії в якийсь момент в їхньому житті.

Люди , які діагностовані з біполярним розладом частіше вживають кокаїн, амфетаміни, опіати, канабіноїди та галюциногени , ніж люди з іншими психічними розладами.

Ті, як з біполярним розладом і історією зловживання наркотичними речовинами, як правило, мають такі загальні риси:

  • збільшення суицидальность
  • функціональні порушення
  • Повільніше час відновлення
  • Зниження прихильності до ліків
  • Низька якість життя

Якщо ви думаєте, що ви схильні до токсикоманії, обговоріть це з вашим лікарем. Він або вона може бути в змозі запропонувати стратегії допомогти вам уникнути речовин і управляти біполярні симптоми.