Skip to main content

Симптоми і діагностика біполярного розладу

 Симптоми і діагностика біполярного розладу
Біполярний розлад не тільки про те, перепади настрою. Це серйозний стан психічного здоров’я, який використовується, щоб згадуватися як маніакально-депресивний психоз.

Згідно DSM-5, керівництво використовується для діагностики психічних захворювань, існує два основних типи біполярного розладу, які можуть бути діагностовано на підставі тяжкості і характер їхніх симптомів:

 • Біполярний I –  Люди з біполярним переживають принаймні один божевільний епізод у своєму житті. Хоча це і не потрібно для формального діагнозу, переважна більшість буде також відчувати головні депресивні епізоди в протягом їх життя.
 • Біполярний II  – Особи з біполярним II, по крайней мере , один епізод гіпоманії (менш серйозна форма манії) і , щонайменше , один великий депресивний епізод.

оцінка Симптоми

Будучи станом психічного здоров’я, кров малює або іспити візуалізації не допоможуть діагностувати біполярні розлади, але іноді може бути запропонована допомогти виключити медичні умови, які можуть бути причиною симптомів. Для того, щоб підтвердити діагноз, людина повинна відповідати критеріям, зазначеним вище (симптоми і частоти), які будуть оцінюватися через психіатричну експертизу.

Слід зазначити, що симптоми біполярного розладу однакові у жінок і чоловіків, але соціальні та гендерні ролі можуть впливати як вони проявляються і як інші сприймають їх.

Біполярний Mania Симптоми

Manic епізоди тривають принаймні за сім днів. Гіпоманії включають одні і ті ж симптоми, але функціонування індивіда непомітно погіршуються і психотичні симптоми не можуть бути присутніми.

Симптоми маніакального або гипоманиакального епізоді включають:

 • Зменшена потреба уві сні
 • Говорячи надмірно
 • гоночні думки
 • Будучи легко відволікається
 • Фізичне збудження і невпинний рух
 • Збільшення статевого потягу
 • Імпульсивна ризиковану поведінку (включаючи азартні ігри і щедрі витрати)
 • Завищена або невідповідну поведінку
 • Дратівливість, ворожості або агресії
 • Помилка або галюцинацій

Біполярна депресія Симптоми

Під час депресивного епізоду, людина може відчувати такі симптоми:

 • Плач без причини або тривалі періоди смутку
 • Почуття провини або безнадійності
 • Втрата інтересу до діяльності, які зазвичай дають вам задоволення
 • Крайня втома, в тому числі неможливість отримати з ліжка
 • Втрата інтересу у вашому здоров’ї, харчування, або зовнішності
 • Труднощі з концентрацією або згадати речі
 • Сплячий надмірно або труднощі зі сном
 • Суїцидальні думки або імпульс до самоушкодження

Проблеми , пов’язані з когнітивний навичками, такі як короткострокові проблеми пам’яті, труднощі з концентрацією уваги, і нерішучість, можуть бути першими речами , помічених іншими , коли хто – то має біполярну депресію. Це може перешкодити продуктивності індивіда і ускладнює виконання завдань.

Фізичні симптоми, пов’язані з депресивними епізодами

Під час депресивних епізодів, люди можуть відчувати різні фізичні симптоми, в тому числі непояснених болів і болю.

Зміни у вазі також поширені. Тоді як деякі люди з усіх сил, щоб поїсти, коли вони відчувають себе вниз, інші звертаються до їжі для комфорту. Таким чином, як втрата ваги і збільшення ваги можуть бути симптомами депресивного епізоду.

Психомоторне збудження, підвищення активності, викликане розумовою, а не фізичне напруження або психомоторна загальмованість, уповільнення як думки і фізичної діяльності, також може статися.

диференціальна діагностика

Існують різні діагностичні критерії, які були запропоновані для біполярного розладу, але навіть з урахуванням цих критеріїв, діагноз далеко не просто. Психічні стану, які можуть проявлятися симптоми, схожі з біполярним розладом, включають:

Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ)

Гіперактивність і відволікання є дві з характерних ознак синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ). Тим не менш, вони також є вельми переважаючими в біполярному розладі, особливо це стосується дітей. Щоб ще більше ускладнити речі, ці умови часто співіснують.

Алкоголь / Наркотична
Дуже часто для людей з біполярним розладом , щоб боротися з проблемами зловживання алкоголем і наркотиками. Це часто спроба, навіть на несвідомому рівні, самолікуванням. З іншого боку, наслідок певного вживання психоактивної речовин (що може викликати галюцинації або нездатність сон) можна сплутати з симптомами біполярного розладу. У доповненні до цих проблем, алкоголь може взаємодіяти з препаратами , які використовуються для лікування біполярного розладу.

Прикордонне розлад особистості
Діагностичні критерії прикордонне розлад особистості включають імпульсивність, суїцидальна поведінка, реактивність настрою, недоречне гнів, і перехідну параною. Всі вони також пов’язані з біполярним розладом. Це можливо для людини , щоб бути діагностовані з обома з цих захворювань , а також. (Дізнайтеся більше про подібність і відмінності між біполярним розладом і прикордонним розладом особистості.)

Маячний розлад
Відмітною маревного розлади не є химерним маренням, тобто ситуації може виявитися неможливим. Настрій епізоди можуть бути присутніми , але вони короткочасні в тривалості по відношенню до омани.

Депресія
Єдине , що відрізняє депресивні розлади (однополярний депресія) від біполярного розладу манія / гіпоманії. Якщо у пацієнта з депресією гойдається в епізод манії, діагноз стає біполярним розладом. Багато людей , які мають недиагностированное біполярні розлади зустрічаються , щоб мати розлад , коли запускаються ліки , такі як деякі антидепресанти і осідають манією.

Розлади харчової поведінки
Це не рідкість для тих , із біполярним розладом відчувають розлад харчової поведінки. Крім того, депресія, тривога і дратівливість часто є результатом розлади харчової поведінки. Нервова анорексія є розлад харчової поведінки характеризується крайньою страх набрати вагу або погладшати.

Ті, з цим розладом часто мають вагу тіла менше 85 відсотків від того, що вважається нормальним. Булімія типові періоди обжерливості з подальшим продуванием (навмисно блювота).

Панічний розлад
панічний розлад характеризується повторюваними, спонтанних нападів паніки. Панічний розлад часто супроводжують (відбувається разом) з настроєм і іншими психічними розладами. Крім того, напади паніки також поширені у пацієнтів з біполярним розладом.

Шизофренія
Шизофренія є психічним розладом , яке викликає інтенсивні перешкоди в пізнанні (мислення), поведінка і емоції. Вона складається із двох класифікацій Симптоми-позитивні і негативні. Позитивні симптоми включають марення, галюцинації, дезорганізовані мови і мислення, неорганізоване поведінку, кататонічна поведінка і недоречні настрою. Негативні симптоми згладжені емоції, відсутність мовлення і зниження цілеспрямованого поведінки. Симптоми шизофренії легко сплутати з тими , біполярного розладу.

Шізоаффектівное розлад
Діагноз шизоаффективного дається , коли є симптоми великої депресії або манії, поряд з певними симптомами шизофренії. Однак, марення або галюцинації повинні зберігатися в протягом періодів , коли симптоми настрою немає. Як і очікувалося, є багато плутанини і суперечок навколо диференціюючи цього розладу від біполярного розладу.

діагностичні завдання

У той час як конкретні, оцінка біполярних критеріїв також вельми суб’єктивно. Таким чином, випадки часто бувають втрачені. Згідно з даними дослідження, опублікованого в 2018 році, 60% пацієнтів, які звертаються за медичною допомогою для повторюваних депресії насправді мають біполярні розлади.

З іншого боку, надмірно діагноз біполярного розладу також викликає занепокоєння.

2013 Огляд клінічних досліджень показали, що біполярний розлад неправильно діагностована в:

 • 42,9 відсотка наркологічних центрів лікування
 • 40 відсотків пацієнтів з прикордонним розладом особистості
 • 37 відсотків випадків, коли лікар недосвідчений в біполярному розладі зрівняв

Дослідження, опубліковане в 2010 році показало, що з 528 людей, які отримують інвалідність соціального забезпечення для біполярного розладу, тільки 47,6 відсотка відповідав суворим діагностичним критерії.

Застереження Коли Діагностування Тип

Є два важливих застережень, які можуть додатково ускладнити процес розрізнення двох типів біполярного розладу.

Однією з них, що, хоча теперішні психотичні симптоми одна з речей, які відрізняють біполярного I манію від біполярного II гіпоманії, хтось із біполярним II можуть виникнути галюцинації або марення під час депресивних епізодів без діагнозу зміни біполярної I.

По-друге, хтось з біполярним розладом I також може мати гипоманий. Насправді, вони зазвичай роблять. Але, хтось з біполярним II не коли-небудь маніакальний епізод. Якщо маніакально епізод відбувається в когось з біполярним II, діагноз буде змінений.

Наша думка
Якщо ви або хто – то ви Знаєте , відчуває симптоми біполярного розладу, дуже важливо , щоб поговорити з вашим лікарем. Ваш лікар може хотіти , щоб виключити будь-які потенційні проблеми фізичного здоров’я , які можуть бути причиною ваших симптомів.

Ваш лікар може направити вас до професіонала в області психічного здоров’я для оцінки. Постачальник лікування може оцінити ваші симптоми і, як тільки правильний діагноз зроблений, може допомогти розробити план лікування.