Skip to main content

Цікаві факти про особу

Цікаві факти про особу
Особистість робить нас, хто ми є. Це впливає на майже кожен аспект нашого життя, в тому числі і те, що ми вирішили зробити для життя, як ми взаємодіємо з нашими сім’ями, і наш вибір друзів і романтичних партнерів. Але які фактори впливають на нашу особистість? Чи можемо ми змінити нашу особистість, або ж наші спільні риси залишаються незмінними протягом усього життя?

Оскільки особистість така захоплююча тема, вона стала однією з найбільш сильно вивчених предметів в межах психології. Завдяки всім цим дослідженням, психологи дізналися багато про речі, які впливають на особистість, а також, як особистість впливає на нашу поведінку.

Продовжити читання, щоб дізнатися більше про те, що дослідники дізналися в цих десяти захоплюючих фактах про особу.

Порядок народження може впливати на вашу індивідуальність

Ви, напевно, чули про цю концепцію раніше. Первісток діти часто описуються як «владна» або «відповідальність», а останні новонароджені іноді називають «безвідповідальним» і «імпульсивним». Але наскільки вірно ці загальні стереотипи?

Протягом багатьох десятиліть, поп-книга по психології рекламувала ефекти порядку народження на особистості, але переконливі докази про явище не залишаються недосяжними до недавнього часу. Кілька емпіричних досліджень показали, що такі речі, як порядок народження і розміру сім’ї дійсно можуть вплинути на особистість. Одне дослідження показало, що навіть порядок народження може впливати на ваш вибір друзів і романтичних партнерів; первістки, як правило, асоціюються з іншими первістками, середніми новонародженими з іншими середнім новонародженими, а також останніми новонародженим з останніми новонародженими.

Ще одне недавнє дослідження, опубліковане в журналі PNAS припустив, що багато хто з стереотипів, пов’язаних з порядком народження, наприклад первістків бути владним або останні новонароджені є безвідповідальними, не обов’язково тримати воду.

Дослідження подивився на більш ніж 5000 американських підданих, майже 4500 британських підданих, а також більш 10.000 німецьких учасників. У той час як дослідники знайшли, що первістки діти, як правило, краще забити на тестах інтелекту, вони також дивилися на те, як вплив порядку народження самооцінка інформація про п’ять основних вимірів особистості: екстраверсія, нейротизм, приємність, сумлінність і відкритість. Дослідження показало, мало доказів, що підтверджують наявність зв’язку між порядку народження і характер.

Хоча це дослідження не означає, що порядок народження не впливає на особистість, це дозволяє припустити, що подальше дослідження необхідно.

Ваша індивідуальність є відносно стабільною протягом усього життя

Як ви думаєте, що особистість може змінюватися з часом або встановити ваш основний темперамент в камені? У довгострокових дослідженнях особистості, деякі з найосновніших частин особистості залишаються стабільними протягом усього життя. Три аспекти, які прагнуть змінити як вік рівні тривоги, доброзичливість і прагнення до нового досвіду.

За словами дослідника Пол Т. Коста-молодший, немає ніяких доказів того, наші загальні особистості змінитися, як ми стаємо старше.

«Які зміни , як ви йдете по життю , ваші ролі і питання , які найбільш важливі для вас. Люди можуть подумати , їх особистість змінилася , оскільки вони старіють, але їх звичка , які змінюються, їх сила і здоров’я, їх обов’язок і обставина, що не їх основна особистість, »запропонував він в Нью – Йорк Таймс статті.

Риси характеру пов’язані з певними захворюваннями

У минулому, ряд різних рис особистостей підозрювалися внести свій вклад в конкретні хвороби. Наприклад, ворожість і агресія часто пов’язані з хворобою серця. Складність полягала в тому, що в той час як деякі дослідження показують, що зв’язок, інші дослідження не показали такого зв’язку.

Нещодавно дослідники використовували статистичний метод, відомий як мета-аналіз, щоб переглянути попередні дослідження про зв’язок між особистістю і хворобою. Те, що вони виявили деякі раніше непомічені зв’язку між невротичними рисами особистості і п’ять хвороб; головні болі, астма, артрит, виразкова хвороба, і хвороба серця.

Інше дослідження показало, що сором’язливість може бути пов’язано з більш коротким терміном служби.

Тварини мають відмінну Особистості

Чи є будь-коли здається, що ваш улюбленець має індивідуальність, що робить його абсолютно унікальним? Тварини дослідників виявили тварину з майже кожних видів тварин (від павуків до птахів слонів) мають свої власні особистості з уподобаннями, поведінкою і примхами, які зберігаються протягом усього життя.

У той час як деякі критики припускають, що це являє антропоморфізм, або приписувати людські якості тварин, дослідники особистості тваринного змогли визначити послідовні поведінкові моделі, які можуть бути емпіричний виміряні і перевірені.

Сучасні дослідження показують, що Там Є п’ять основних Риси характеру

У минулому дослідники обговорювали, як саме існує багато рис особистості. Ранні дослідники, такі як Гордон Олпорт припустив, що було більше, ніж 4000 різних рис особистості, в той час як інші, такі як Кеттелл запропонував, що було 16.

Сьогодні багато дослідників особистості підтримують теорію п’ятифакторна особистостей, яка описує п’ять основних аспектів особистості, які складають людську особистість:

  1. екстраверсія
  2. Agreeableness
  3. свідомість
  4. невротизм
  5. відвертість

Особистість Впливає Особисті уподобання

Він може прийти, як не шок, дізнавшись, що ваша особистість може надати глибоке вплив на ваших особистих переваг, але ви просто могли б бути здивовані тим, наскільки далеко йдуть ці ефекти можуть бути. Від вашого вибору друзів на свій смак в музиці, ваша унікальна особистість може впливати майже кожен вибір ви робите у вашому повсякденному житті.

Наприклад, в той час як ви могли б пишатися себе на ретельно розгляді питань, перш ніж вибрати кандидат для підтримки, дослідження показують, що особистість може відігравати важливу роль в політичних уподобаннях. Одне дослідження, проведене вченими з Університету Торонто виявили, що люди, які ідентифікували себе як консерватори були вище в риси особистості називається впорядкованість, в той час як ті, хто ідентифікували себе лібералом були вище в емпатії.

Дослідники припускають, що ця лежить в основі особистості необхідна або зберегти порядок або висловити співчуття може зробити сильний вплив на політичні уподобання.

Люди можуть точно судити вашу особистість на основі вашого профілю Facebook

Коли ви думаєте про онлайн ідентичності людей, ви можете собі уявити , що більшість людей намагаються представити ідеалізовану версію їх реальної сутності. В кінці кінців, в більшості онлайн ситуаціях ви отримаєте , щоб вибрати і вибрати інформацію , яку ви хочете розкрити. Ви отримуєте , щоб вибрати найбільш привабливі фотографії себе на посаду і ви можете редагувати і переглядати ваші коментарі , перш ніж зробити їх. Дивно, але в одному дослідженні виявлено , що Facebook профілі на насправді дуже добре передати вашу реальну особистість.

В ході дослідження вчені вивчили онлайн профілі 236 американських коледжів віку осіб. Крім того, учасники заповнили анкети, призначені для вимірювання особистісних якостей, включаючи екстраверсію, приємність, сумлінність, невротизації і відкритість.

Спостерігачі тоді оцінили особистості учасників на основі онлайн-профілів, і ці спостереження були зіставлені з результатами особистісних опитувальників. Дослідники виявили, що спостерігачі змогли отримати точне читання на особистості людини, заснований на їх профілі Facebook.

«Я думаю, що, будучи в стані виразити індивідуальність точно сприяє популярності онлайнових соціальних мереж в двох напрямках,» пояснив психолог і ведучий автор Сем Гослінг. «По-перше, це дозволяє власникам профілів, щоб дозволити іншим знати, хто вони є, і, при цьому, задовольняє основні потреби бути відомі іншим. По-друге, це означає, що глядачі профілю відчувають, що вони можуть довіряти інформації, яку вони черпають з Інтернету профілів соціальної мережі , зміцнення їх довіри до системи в цілому «.

Багато факторів можуть сприяти Розлади особистості

За оцінками, від 10 до 15% дорослого населення в досвіді симптомів Сполучених Штатів, по крайней мере, одного розлади особистості. Дослідники виявили цілий ряд факторів, які можуть сприяти до виникнення різних розладів особистості, таких як обсесивно-компульсивний розлад і прикордонне розлад особистості.

Ці чинники включають в себе:

  • генетика
  • Відносини з колегами
  • висока чутливість
  • Словесні образи
  • дитинство травма

Кардинал Чорта характер рідко

Психолог Гордон Олпорт описав кардинальні риси, як ті, які домінували життя людини до того моменту, коли ця людина відома і часто ідентифікованого конкретно цією межею. Ці риси вважаються рідкісними, однако. У багатьох випадках люди стали настільки відомі ці риси, що самі їх імена стали синонімами з цим типом особистості. Розглянемо походження цих часто використовуваних термінів: Фрейдистська, Макіавеллі, самозакоханий, Дон Жуан, і Христос-як.

Для більшості людей, особистість, а не складається з суміші центральних і другорядних ознак. Центральні риси є ті, які складають основний фундамент особистості, в той час як другорядні риси, пов’язані з уподобаннями, відносинами і ситуаційним поведінкою.

Ваш вихованець може розкрити інформацію про вашої особистості


Чи вважаєте ви себе більш «собачий людина» або «кішки» людина? Відповідно до одного з дослідженням, ваша відповідь на це питання дійсно може виявити важливу інформацію про вашої особистості.

У дослідженні 4500 чоловік, дослідники попросили учасників, чи вважають вони себе більш собачі люди або люди-кішки. Ці особи також завершили обстеження особистості, що вимірюється ряд спільних рис, включаючи сумлінність, відкритість, невротизація, і поступливість.

Дослідники виявили, що люди, які ідентифікували себе як собака люди, як правило, більш товариські і прагнуть догодити іншим, в той час як ті, хто називають себе котячими людьми, як правило, більш інтровертній і цікавими.

На думку дослідника Сема Гослінг, психолог в Університеті штату Техас в Остіні, результати можуть мати важливі наслідки в області домашніх тварин терапії. Використовуючи особистості відсів, терапевти могли б відповідати нужденним людям з тваринами, які найкраще підходять для їх особистості.