Skip to main content

Що таке Особистість і чому це важливо?

 Що таке Особистість і чому це важливо?
Майже кожен день ми описуємо і оцінювати особистості людей навколо нас. «У неї є така велика особистість,” Ви могли б сказати про інше. «Він отримує свою особистість від свого батька,” Ви могли б сказати про своє невгомонному сина. У той час як ми проводимо багато часу, говорячи про особистість, багато людей не зовсім впевнені, як саме і що психологія особистості дійсно все.

Усвідомлюємо ми це чи ні, ці щоденні роздуми про те, як і чому люди поводяться, як вони схожі на те, що особистість роблять психологи. У той час як наші неофіційні оцінки особистості, як правило, більше уваги на людей, психологи, а не використовувати уявлення про особистість, які можуть застосовуватися до кожного. Особистість дослідження привели до розробки цілого ряду теорій, які допомагають пояснити, як і чому деякі риси особистості розвиваються.

Давайте уважніше подивимося на те, що означає, психологи, коли вони говорять про особистості, як вони вивчають людську особистість, і деякі з ключових теорій особистості.

визначення

Хоча існує безліч теорій особистості, перший крок, щоб зрозуміти , що саме мається на увазі під терміном особистості. Саме слово особистість походить від латинського слова персони , яка згадується в театральній маску носила виконавцями, щоб або проекти різних ролі або приховати свою особистість.

Коротке визначення є те, що особистість складається з характерних моделей думок, почуттів і поведінки, які роблять людину унікальним. На додаток до цього, особистість виникає всередині індивіда і залишається досить послідовно протягом усього життя.

Як би ви визначили особистість? Нижче наводяться лише деякі з визначень, які були висунуті деякими різними психологами:

 • «Те, що дозволяє прогнозувати, що людина буде робити в тій чи іншій ситуації.» -Raymond Б. Кеттел, 1950
 • «Динамічна організація всередині індивіда тих психофізичних систем, які визначають його характерна поведінка і думки.» -Gordon В. Олпорт, 1961
 • «Відмінні риси поведінки (в тому числі думки і також” впливає “, тобто, почуття, емоції і дії), які характеризують кожна людина стійко.» Уолтер Mischel, 1999.
 • «Особистість відноситься до характерних моделям індивідів мислення, емоцій і поведінки, а також з психологічними механізмами – прихована чи ні. – за ці візерунками» -Funder, 2001.
 • «Хоча жодне визначення не є прийнятним для всіх теоретиків особистості, ми можемо сказати, що особистість являє собою зразок щодо постійних рис і унікальних характеристик, які дають як послідовність і індивідуальність поведінки людини.» -Feist і Feist 2009

Хоча існує багато різних визначень особистості, найбільш акцент на структуру поведінки і характеристик, які можуть допомогти передбачити і пояснити поведінку людини. Пояснення до особистості можуть зосередитися на різні впливи, починаючи від генетичних пояснень особистісних якостей в ролі навколишнього середовища і досвіду в формуванні особистості людини.

Екологічні фактори, які можуть відігравати певну роль у розвитку та вираженні особистості включають в себе такі речі, як виховання дітей і культура. Як діти виховуються можуть залежати від індивідуальних особистостей і стилів виховання вихователів, а також норм і очікувань різних культур.

компоненти

Так що ж становить особистість? Як описано в термінах вище, можна було б очікувати, що риси і образ думок і емоцій, грають важливу роль. Деякі з інших основних характеристик особистості включають:

 • Консистенція:  Існує правило, впізнаваний порядок і закономірність в поведінці. За суті, люди діють таким же чином , або подібним чином в різних ситуаціях.
 • Психологічна і фізіологічна:  Особистість психологічний конструкт, але дослідження показують , що це також залежать від біологічних процесів і потреб.
 • Це впливає на поведінку і дії:  Особистість не просто впливати , як ми рухаємося і реагувати в нашому середовищі; це також призводить до нам діяти певним чином.
 • Кілька виразів:  Особистість відображається в більш , ніж просто поведінку. Крім того , можна побачити в наших думках, почуттях, близьких відносин і інших соціальних взаємодій.

теорії

Є кілька теорій про те, як розвивається особистість. Різні школи думки в психології впливають на багато з цих теорій. Деякі з цих основних точок зору на особистість включають в себе:

 • Тип теорія ранніх перспективи особистості. Ці теорії припустили , що існує обмежена кількість «типів особистості» , які пов’язані з біологічними впливами.
 • Trait теорія , як  правило, розглядає особистість як результат внутрішніх характеристик , які генетично основи.
 • Психодинамические теорії особистості в значній мірі залежить від роботи Зігмунда Фрейда і підкреслюють вплив несвідомого на особистість. Психодинамические теорії включають теорію психосексуальной стадії Зигмунда Фрейда і етапи Еріка Еріксона психосоціального розвитку.
 • Поведінкові теорії припускають , що особистість є результатом взаємодії між людиною і навколишнім середовищем. Поведінкові теоретики вивчають спостерігаються і вимірні поведінки, часто НЕ звертаючи уваги на роль внутрішніх думок і почуттів. Поведінкові теоретики включають Б. Ф. Скіннер і Джон Б. Уотсон.
 • Гуманістичні теорії підкреслюють важливість вільної волі і індивідуального досвіду в розвитку особистості. Гуманістичні теоретики включають Карл Роджерс і Абрахам Маслоу.

Психологія Додатки

Дослідження особистості може дати цікаве розуміння того, як особистість розвивається і змінюється протягом усього терміну служби. Це дослідження може мати важливе практичне застосування в реальному світі.

Наприклад, оцінка особистості часто використовується, щоб допомогти людям дізнатися більше про себе і свій унікальний сильних і слабких сторонах, і перевазі. Деякі оцінки можуть виглядати як люди рангу на специфічні риси, наприклад, чи є вони високо в екстраверсія, совісність або відкритості. Інші оцінки можуть визначити, як конкретні аспекти зміни особистості по ходу розвитку. Такі оцінки особистості також можуть бути використані, щоб допомогти людям визначити, які кар’єри вони могли б насолоджуватися, наскільки добре вони можуть виконувати в певних робочих ролях, або як ефективна форма психотерапії була.

Заключні думки
Розуміння психології особистості набагато більше , ніж просто академічне вправа. Висновки з дослідження особистості можуть мати важливі програми в світі медицини, здоров’я, бізнесу, економіки, технологій та інших областях. Дослідники виявили , що деякі особистісні характеристики можуть бути пов’язані з хворобою і здоров’ям поведінки. Створюючи краще розуміння того , як працює особистість, ми можемо шукати нові шляхи для поліпшення особистого і громадського здоров’я.