Skip to main content

Як Ваш тип особистості впливає на Ваше здоров’я

особистість Тип
Може ваш тип особистості шкодити вам, або ваша особистість насправді допомагає вам жити довше? Наші особистості відіграють таку важливу роль у визначенні нашої поведінки і звичок, так що не дивно, що тип особистості має зв’язок з вашим здоров’ям. Все від того, як часто ви відвідуєте лікаря до того, як ви справляєтеся зі стресом підключений до вашої особистості.

Філософи, лікарі і дослідники вже давно намагалися знайти зв’язок між особистістю і фізичним здоров’ям. За часів стародавніх греків, Гіппократ і Гален припустили, що там були чотири гуморів (або типів особистості), і що кожен з них був пов’язаний з сприйнятливістю для певних фізичних або психічних захворювань.

Інтерес до теми зберігається і донині , і дослідження було встановлено , що особистісні риси можуть бути важливими прогностичними факторами здоров’я. В одному дослідженні навіть виявили , що риси особистості експонуються в дитинстві пов’язані з самооцінки здоров’я в середньому віці. Не тільки це, але дослідники також виявили , що риси особистості також пов’язані з іншими ключовими маркерами здоров’я , включаючи лікар-рейтинг здоров’я і загальну тривалість життя .

Так як ваше здоров’я впливає на вашу особистість? Придивіться на кілька поширених типів особистості, щоб дізнатися, що може бути можливі наслідки для здоров’я.

Тип A

Класичний тип Особистість часто характеризуються як жорстке водіння, управління і перфекціоніст. Люди, які виявляють характеристики цього типу особистості, як правило, бути більш конкурентоспроможними, нетерплячий, напруженою, напористий, і навіть агресивним.

Тип A-х часто розглядаються як жорсткі водіння трудоголіків, які будуть робити все, щоб отримати вперед. Вони часто відчувають потребу домінувати, як на роботі, так і в особистих відносинах, і може виводити свої почуття власної гідності і самооцінки від їх передбачуваних досягнень.

Цей тип особистості був предметом інтересу, так як він був вперше описаний в 1950-х роках і дослідження пов’язане це з цілою низкою негативних наслідків для здоров’я.

Деякі дослідження показали зв’язок між типом А типом особистості і гіпертонією, підвищеним стресом праці та соціальною ізоляцією.

Пізніші дослідження показали, що існує зв’язок між типом А типом особистості і хворобою серця, але подальші дослідження ускладнили ці висновки, не зумівши підтвердити посилання. Типу як дійсно схильні відчувати більшу ворожість, характеристику , яка була прив’язана до підвищеного ризику серцево – судинних захворювань.

Початковий дослідження було проведено більше 40 років тому припустив, що тип А особистості були на 7-кратний підвищений ризик розвитку ішемічної хвороби серця. Але більш пізні дослідження показують, що реальний винуватець з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, ймовірно, пов’язаний з гнівом і ворожістю.

Так що ви можете зробити, щоб зменшити ризики для здоров’я, якщо у вас є тип особистості?

Розуміння того, що ви можете змінити. Навіть якщо тип особистості пов’язаний з ростом проблемздоров’ям, деякі вважаютьщо там можуть бути маленькі пацієнти і лікарі можуть зробитищоб знизити ці ризики. Тимменше, деякі експерти припускаютьщо зміна особистості можливо і що навіть якщо ви не обов’язково міняти свою індивідуальність, є крокиякі пацієнти можуть зробитищоб звести до мінімуму можливих наслідківздоров’я їх загального типу особистості.

Зосередити увагу на негативні риси , пов’язані з типом особистості. Якщо виправило, деякі з більш негативних рис типу особистості, такі як тенденція бути підкреслені, ворожої, і соціальної ізоляції, досліджувати тощо ви можетещоб знизити ймовірність розвитку гіпертонії та інших проблемздоров’ям.

Практика якості совладания і управління стресом навички. Ефективні методи управління стресом можуть допомогти вам навчитися краще справлятися з повсякденним життям стресом. Навчитися керувати почуттями гніву і ворожості може також допомогти. І шукають способи поліпшити свої соціальні зв’язки можуть допомогти поліпшити ваш добробут і заразі в майбутньому.

Більше Laid Back

Люди з невимушеними особистостями, часто згадуються як B особистість типу, як правило, набагато більш спокійними і спокійно, ніж їх аналоги типу A. На відміну від типу, як, типу Bs, як правило, менше схильні до стресу і менш конкурентоспроможними. Ці люди схильні бути більш зосереджені на виконанні завдань, для здійснення робити це, а не так, рухомий необхідністю досягнення, виграти або домінувати. Це не означає, що тип Bs не цінують досягнення. Вони постійно працюють в напрямку своїх цілей, а й отримувати задоволення від процесу і відчувають менше стресу, якщо вони не виграють.

Люди з типом типу B особистості також можуть бути більш привабливими для кар’єри і хобі, які більш відведені назад і творчість зосередженої, наприклад, стати художником, письменником, актором, або терапевтом.

Так які наслідки для здоров’я може бути там для людей з великою кількістю B особистості типу?

Підтримання здорового способу життя . Будучи відведені назад може означати прийняття більш недбайливий підхід до вашого здоров’я. Будучи розслаблені може бути великим, але не провисає на ваших звичок здорового способу життя.

Зосередьтеся на позитиві. Для типу Bs, новиниосновному хороші. Якщовас є цей тип особистості, виймовірномають більш низький ризик розвитку проблемздоров’ямпов’язаних з тривогою. Ви схильні насолоджуватися життям, досить добре справляються зі стресом, іймовірномають хорошу якість життя. Всі ці фактори можуть означатищо ви менш схильні відчувати негативні наслідкиздоров’я, які пов’язані з стресу, гніву і тривоги.

Люди-Pleasers

Люди з «бажанням догодити» тип особистості, як правило, вміщають, пасивним, і відповідним. Цей тип особистості може мати свої розквитатися зі здоров’ям і негативні сторони. З одного боку, їх прагнуть догодити природі означає, що вони більш схильні слідувати вказівкам свого лікаря.

Через їх пасивний характер, люди угодники можуть бути більш схильні відчувати себе безнадійним або безпорадними перед обличчям негативної події здоров’я.

Вони також можуть бути менш схильні звертатися за допомогою, коли щось не так, а не відчуття, що вони не хочуть бути тягарем або незручності для інших. Зіткнувшись з діагнозом, вони можуть просто кинути в рушник і не брати до уваги, що нічого вони робити будуть робити більшу частину різниці.

Так що ви можете зробити, щоб захистити ваше здоров’я, якщо ви, як правило, люди угодника?

Не ігноруйте себе. Люди-угодників іноді помістити їх власний добробутминулому. Будучи сумлінним інших може бути позитивною ознакою, але не забудьте взяти час для вашого власного здоров’яа також.

Візьміть активну роль у вашому здоров’ї. У може бути легко впасти в оманущо ваше здоров’я з ваших рук, алебільш внутрішній локус контролю може допомогти вам почувати себе більш в контролі поточного і майбутньогоздоров’я. Замість тогозосередитися на зовнішніх впливахякі впливають на здоров’я, зверніть увагу на тещо ви можете змінитидопомогою ваших власних дій.

Worry-Worts

Якщо ви , як правило, мають невротичну особистість, ви можете , як правило, реагують на почуття втрати, розчарування, і інші стреси з негативними емоціями. Чи відчуваєте інтенсивні емоційні реакції на відносно незначних проблем життя є поширеним явищем. Дослідники виявили , що ця ознака може бути передвісником різних фізичних і психічних розладів, в тому числі спільного життя довговічності.

Одне з досліджень , огляд показав , що ті , хто був вище в невротизації і нижче в інших Великий п’ятірці (нейротизм, екстраверсія, приємність, відкритість, сумлінність), особливо в нижній сумлінності, як правило, менш здоровий , ніж їх менш невротичні однолітки. Ті , хто високо в невротизації також можуть бути більш схильні відчувати фізичні проблеми зі здоров’ям , таких як серцево – судинні захворювання, синдром подразненого кишечника і астми.

Невротизм був пов’язаний з генералізований тривожним розладом, депресією, панічний розлад, антисоціальним розладом особистості і вживанням психоактивних речовин.

Чи існує яка-небудь стратегія, які ви можете слідувати, щоб мінімізувати можливі ризики для здоров’я невротичної особистості?

Профілактичні стратегії можуть допомогти. Будучи турбуватися бородавка може мати ризикиздоров’я, але потенціал зростання кращого розуміння вашої особистості є тещо ви можете зробити крокищоб брати участь в профілактичної допомоги.

Контролювати ваше занепокоєння. Надмірне занепокоєння може бути тривожним, такзнайти способи контролювати свої думки і замінюють негативні емоції з більш позитивними важливо. Такі стратегії, як відволікання, розмовляючи з одним, і методи релаксації можуть бути всі корисноякщо ви опиняєтеся подолати з невротичними почуттями.

проблемні

Тип D особистості вперше був представлений в 1996 році і характеризується «проблемними» риси, такі як більш схильні до негативних емоцій і відсутність самовираження. Стрес, депресія, тривога, гнів і самотність також пов’язані з типом D особистістю. Вона також може прийти з серйозними наслідками для здоров’я.

Отже , які можливі наслідки для здоров’я , що має D типу особистості? Одне дослідження показало, що люди з типом D особистостей знаходяться в небезпеці чотириразовим смерті по порівнянні з тими , і з іншими типами особистості.

Згідно з іншим дослідженням , опублікованим в журналі Circulation: Сердечно – судинні якість і результати , люди з цим типом особистості знаходяться три рази збільшити ризик серцевих проблем, в тому числі серцевої недостатності. Дослідження також припустив , що приблизно 20 відсотків дорослих американців мають тип D особистості, за оцінками , 50 відсотків пацієнтів з серцевими проблемами , які виявляють характеристики цього проблемного типу особистості.

Так що ви повинні зробити, щоб допомогти пом’якшити потенційні ризики для здоров’я, що має D типу особистості?

Поговоріть з вашим лікарем. Деякі експерти сподіваютьсящо скринінг пацієнтівзахворюваннями серця для цих ознак дозволять лікарям з’єднати людинасхильний до ризику з поведінкою і когнітивного консультуванням.

Практика хороші методи управління стресом . Самодопомоги підходитакі як практикувати хороші методи управління стресом і рефреймінг подіїщоб зосередитися на більш позитивні емоціїтакож може бути корисним.

інтроверти

Дослідження також пов’язані деякі з відомих «Великої п’ятірки» особистісних якостей до фізичної хвороби і психічних захворювань. Одне дослідження показало , що люди , які мають тенденцію бути більш товариським, сумлінну і приємний також мають тенденцію бути більш здоровими. Це пов’язано, зокрема, до того , що люди , які демонструють більш високі рівні цих Великої п’ятірки риси також мають тенденцію бути більш імовірно , більш ефективно спілкуватися зі своїми лікарями.

Дослідження 2009 показало , що соціальна підтримка була пов’язана з фізичними наслідками для здоров’я , включаючи здорове поведінку, краще справляються навички та дотримання медичних процедури. Лікарі та інші фахівці в області охорони здоров’я вже давно зрозуміли , що соціальна підтримка якості і з’єднання можуть мати важливе захисне вплив як на фізичне і психічне здоров’я.

Так що ви можете зробити, якщо ви не екстраверт?

Створіть свою соціальну підтримку. Навіть якщо виправиломають більш інтровертна характер, вишукуючи сильної соціальної підтримки є однимспособівщоб допомогти знизити потенційні ризикиздоров’япов’язані з типом особистості. Відсутність соціальної підтримки було пов’язано з різними захворюваннямивключаючи зниження імунітету і підвищений ризик розвитку серцевосудинних захворювань.

Що все це означає

У той час як дослідження показують, що тип особистості явно грає роль в здоров’я і благополуччя, деякі хвороби, швидше за все, будуть впливати на психологічні характеристики. Серцево-судинні захворювання, наприклад, більш тісно пов’язаний з типом особистості, ніж рак.

Так чому ж особистість впливає на здоров’я? Чому деякі риси так прив’язані до певних нездужань? Відповіді не ясні, але один з можливих пояснень є те, що поведінка особистості впливає і вибір способу життя. Люди, які більш сумлінну можуть бути більш імовірно, щоб зробити здоровий вибір в той час як ті, хто високо в невротизації може бути менш імовірно, щоб звернутися за медичною допомогою або слабші системи соціальної підтримки.

Просто тому, що ви, як правило, мають певний тип особистості не приректи вас на майбутнє придбання певних недуг.

Як і в багатьох речах, ваш індивідуальний ризик розвитку проблем зі здоров’ям, може залежати від цілого ряду чинників, що знаходяться поза вашої особистості, в тому числі генетика, навколишнє середовище, спосіб життя і поведінку.

Розуміння вашої особистості може бути відмінним способом, щоб допомогти визначити, який вибір здоров’я або зміни ви повинні зосередитися на створенні. Будучи інформовані про потенційну небезпеку, якими ви можете зіткнутися, ви можете працювати з вашим професіоналом охорони здоров’я, щоб придумати план, щоб звести до мінімуму небезпеку.

заключні думки

Дослідження ясно показує зв’язок між особистістю і здоров’ям. Якщо ви вважаєте, що ваша особистість, психічний стан, або поведінка викликає хворобу або погіршення поточних симптомів, зверніться до свого лікаря за пораду щодо можливих методів лікування, які можуть включати психотерапію, медикаментозне лікування, або самообслуговування.