Skip to main content

Pochopení příčin bipolární poruchou

Existuje několik teorií o tom, proč bipolární porucha se vyvíjí

 Pochopení příčin bipolární poruchou
Nikdo absolutně neví, co způsobuje bipolární poruchu. Studie naznačují, že je genetická složka přítomná, ale DNA není jediným důvodem, proč lidé rozvíjet bipolární poruchou. Nejvíce výzkumníci souhlasí, že existuje pravděpodobné fyzikální a environmentální faktory, které přispívají stejně.

genetické faktory

Když se mluví o biologické příčiny, první otázka je, zda bipolární porucha může být dědičná. Tento problém byl zkoumán prostřednictvím různých rodin, přijímání a dvojčat studií.

 • V rodinách osob s bipolární poruchou, first-příbuzní (rodiče, děti, sourozenci), je větší pravděpodobnost, že mají poruchy nálady, než příbuzní těch, kteří nemají bipolární poruchu.
 • Studie dvojčat naznačují, že pokud jeden jednovaječné dvojče má bipolární poruchou pravděpodobnost, že druhé dvojče bude mít je to asi 40 procent.
 • V bratrských dvojčat, jejichž výskyt v obou se pohybuje kolem 5 procent.

To je důležité pro genetické teorie, protože identická dvojčata nastat, když jeden oplodněné vajíčko rozdělí na dvě části, což znamená, že mají stejný genetický materiál. Bratrských dvojčat, na druhé straně, pochází z oddělených oplodněných vajíček, takže jejich zděděné geny mohou být různé. Existují přesvědčivé důkazy, že bipolární porucha může být dědičné a že existuje genetická náchylnost k rozvoji onemocnění.

Brain Struktura 

Když přijde na zjišťuje, co přesně se dědí, neurotransmiter systém získal značnou pozornost jako možná příčina bipolární poruchou. Vědci vědí už desetiletí, že existuje souvislost mezi neurotransmitery a poruchami nálady, protože léky, které mění tyto vysílače rovněž snížit poruchy nálady:

 • Některé studie ukazují, že nízká nebo vysoká úroveň specifického neurotransmiteru, jako serotoninu, norepinefrinu nebo dopaminu je zapojen.
 • Další studie ukazují, že nerovnováha těchto látek je problém, tedy, že konkrétní úroveň neurotransmiteru není tak významná jako její výše ve vztahu k jiných neurotransmiterů.
 • Ještě další studie zjistily, důkaz, že změna v citlivosti receptorů na nervových buňkách může být problém.

Stručně řečeno, vědci jsou si naprosto jistý, že neurotransmiter systém je alespoň část příčina bipolární poruchy, ale je ještě zapotřebí dalšího výzkumu, aby vymezila svůj přesný roli.

společenské faktory

Nálady epizody u bipolární poruchy může být v obou případech vyrazil stresující události nebo okolností, ale mohou a často se vyskytují spontánně.

Jak stres spouští bipolární epizoda není zcela objasněn. Ale vědci se domnívají, že stresový hormon kortizol hraje roli. Stres zvyšuje hladinu kortizolu v těle, což způsobuje změny v tom, jak mozek funguje a komunikuje. Ve skutečnosti, u lidí, kteří mají deprese nebo bipolární poruchou, hladiny kortizolu může zůstat vysoká, i když stres není přítomen.

Stres může pocházet z různých zážitků. To nemůže být přesně definována, protože jeden člověk může vnímat událost jako extrémně stresující, zatímco jiný jedinec setká stejnou událost nemusí vyskytnout mnoho stresu.

Výzkum zjistil, že stresující životní události mohou vést k nástupu příznaků u bipolární poruchy. Nicméně, jakmile porucha je spuštěn a pokračuje, „zdá se, že vytvořit svůj vlastní život.“ Po zahájení cyklu, psychologické a / nebo biologické procesy převzít a držet nemoc aktivní.

Triggers environmentální

Pro depresivní epizody
Jakmile někdo zažívá bipolární poruchou, malé napětí mohou vyvolat depresivní epizody. Čtení smutnou knihu, mluvit s někým, kdo je v depresi, který je příjemcem špatnou známku na úkolu, či dokonce nachlazení mohlo vyvolat depresivní epizodu.

Další příklady bipolárních depresivních epizod spouště zahrnují:

 • spánková deprivace nebo narušení
 • úrazu nebo nemoci
 • menstruace
 • nedostatek cvičení
 • cestovat

U manických epizod
Zatímco spouštěče pro manických a depresivních epizod mohou být stejné, tam jsou některé, které jsou specifické pro manických nebo hypomanických epizod. Podle studie 2012 v  Journal of afektivní poruchy , jedinečné spouštěčem manických nebo hypomanických epizod patří:

 • zamilovat se
 • rekreační využití stimulant
 • zahájením kreativního projektu
 • pozdě v noci párty
 • vacationing
 • hlasitá hudba

Kromě toho, poporodní období a využití antidepresivum, jako SSRI, mohou také vyvolat manickou nebo hypomanic epizodu.

Diatéza-Stress Model

Když se podíváme na příčiny bipolární poruchy, nejlepší vysvětlení, podle výzkumu k dispozici v tomto okamžiku je to, co se nazývá „diatéze-Stress model.“ Slovo diatéza , zjednodušeně, odkazuje na fyzický stav, který umožňuje osoba více citlivý než obvykle k některým chorobám. Tak diatéza-Stress model říká, že každý člověk dědí určité fyzické zranitelnosti k problémům, které mohou nebo nemusí zobrazovat v závislosti na tom, co napětí se vyskytují v jeho nebo její život.

Takže spodním řádku, podle dnešního myšlení, je to, že máte-li bipolární poruchou, byli jste pravděpodobně narodil s možností vzniku této nemoci a něco ve svém životě spustí jej. Nicméně, vědci mohli vylepšit tuto teorii zítra. Ten jistá věc je, že se nevzdá hledá odpovědi.