Skip to main content

Zrozumienie przyczyn choroby afektywnej dwubiegunowej

Istnieje wiele teorii na temat, dlaczego rozwija się choroba afektywna dwubiegunowa

 Zrozumienie przyczyn choroby afektywnej dwubiegunowej
Nikt nie wie absolutnie co powoduje zaburzenie dwubiegunowe. Badania sugerują, że jest to komponent genetyczny obecny, ale DNA nie jest jedynym powodem ludzie rozwijać choroby afektywnej dwubiegunowej. Większość badaczy zgadza się, że istnieje prawdopodobne czynniki fizyczne i środowiskowe, które przyczyniają się również.

Czynniki genetyczne

Mówiąc o przyczynach biologicznych, pierwsze pytanie brzmi, czy zaburzenie dwubiegunowe mogą być dziedziczone. Zagadnienie to zostało zbadane przez wiele rodzin przyjęcia, a badania bliźniaczych.

 • W rodzinach osób z chorobą afektywną dwubiegunową, krewnych pierwszego stopnia (rodzice, dzieci, rodzeństwo) są bardziej narażone na zaburzenia nastroju niż krewnych tych, którzy nie mają choroby afektywnej dwubiegunowej.
 • Badania bliźniąt wskazują, że jeśli jeden bliźniak ma zaburzenie dwubiegunowe prawdopodobieństwo, że drugi bliźniak będzie musiał to jest około 40 procent.
 • W dwujajowych, występowanie w obu wynosi około 5 procent.

Jest to ważne dla teorii genetycznych ponieważ bliźnięta występują, gdy jedno zapłodnione jaja dzieli na dwie części, co oznacza, że ​​udział ich ten sam materiał genetyczny. Bliźnięta dwujajowe, z drugiej strony, pochodzą z odrębnych zapłodnionych jaj, więc ich odziedziczone geny mogą być różne. Istnieje wiele dowodów, że zaburzenie dwubiegunowe mogą być dziedziczone i że istnieje luka genetyczne do rozwoju choroby.

Struktura mózgu 

Jeśli chodzi o zastanawianie się, co dokładnie jest dziedziczona, system neuroprzekaźnika otrzymał wiele uwagi jako możliwą przyczynę choroby afektywnej dwubiegunowej. Naukowcy wiedzą już od dziesięcioleci, że istnieje związek między neuroprzekaźników i zaburzeń nastroju, ponieważ leki, które zmieniają te nadajniki także łagodzenia zaburzeń nastroju:

 • Niektóre badania sugerują, że wysoki lub niski poziom specyficznego neuroprzekaźników, takich jak noradrenalina, serotonina, dopamina i jest zaangażowany.
 • Inne badania wskazują, że brak równowagi tych substancji jest problemem, to znaczy, że konkretny poziom neuroprzekaźnika nie jest tak ważne jak jego wartości w stosunku do innych neuroprzekaźników.
 • Jeszcze inne badania wykazały dowodów, że zmiana wrażliwości receptorów na komórkach nerwowych może być problem.

W skrócie, naukowcy są dość pewne, że system neuroprzekaźnikiem jest przynajmniej część przyczynę choroby afektywnej dwubiegunowej, ale nadal potrzebne są dalsze badania, aby określić jego dokładną rolę.

Czynniki społeczne

zaburzeń nastroju w chorobie afektywnej dwubiegunowej może zarówno być zaliczane przez stresujące wydarzenia lub okoliczności, ale może i często zdarzają się spontanicznie.

Jak stres wyzwala dwubiegunową epizod nie jest w pełni poznany. Ale naukowcy wierzą, że kortyzolu, hormonu stresu odgrywa rolę. Stres zwiększa poziom kortyzolu w organizmie, co powoduje zmiany w sposobie funkcjonowania mózgu i komunikuje. W rzeczywistości, w ludzi, którzy mają depresję lub choroby afektywnej dwubiegunowej, poziom kortyzolu może pozostać wysoki, nawet gdy stres nie jest obecny.

Stres może wynikać z różnych doświadczeń. To nie może być precyzyjnie określone, ponieważ jedna osoba może dostrzec zdarzenie jako niezwykle stresujące podczas gdy inna jednostka napotyka to samo zdarzenie może wystąpić dużo stresu.

Badania wykazały, że stresujące wydarzenia życiowe mogą prowadzić do wystąpienia objawów w chorobie afektywnej dwubiegunowej. Jednak, gdy choroba jest wyzwalany i postępuje, „wydaje się, rozwijać swoje własne życie.” Po rozpoczęciu cyklu, procesy psychologiczne i / lub biologiczne przejąć i utrzymać chorobę aktywne.

czynniki środowiskowe

Dla epizodów depresyjnych
Kiedy ktoś doświadcza choroby afektywnej dwubiegunowej, małe naprężenia mogą wyzwalać epizody depresyjne. Czytając książkę smutny, mówi do kogoś, kto jest w depresji, otrzymujących niską ocenę na zadania, a nawet przeziębienia może wywołać epizod depresyjny.

Inne przykłady dwubiegunowych epizodów depresyjnych wyzwalaczy obejmują:

 • brak snu lub zaburzenia
 • uraz fizyczny lub choroba
 • miesiączka
 • brak doświadczenia
 • podróżować

Dla epizodów maniakalnych
Podczas wyzwalacze dla epizodów maniakalnych i depresyjnych mogą być takie same, istnieje kilka, które są specyficzne dla epizodów manii lub hipomanii. Według badania 2012 w  Journal of afektywnych zaburzeń , unikalne wyzwalacze epizodów manii lub hipomanii obejmują:

 • zakochiwać się
 • rekreacyjne wykorzystanie stymulantem
 • począwszy twórczy projekt
 • późno w nocy imprezowania
 • wakacje
 • głośna muzyka

Ponadto, okres po porodzie i zastosowanie środka antydepresyjnego, jak SSRI, może również wywołać epizod manii lub hipomanii.

Skaza-Stress modelu

Kiedy patrzymy na przyczynę choroby afektywnej dwubiegunowej, najlepsze wyjaśnienie zgodnie z dostępnymi w tym czasie badań jest to, co określa się jako „skaza stres modelu.” Słowo skaza w uproszczeniu, odnosi się do stanu fizycznego, co sprawia, że osoby bardziej podatny niż zwykle pewnych chorób. Zatem skaza-Stress model mówi, że każdy człowiek dziedziczy pewne luki fizycznych problemów, które mogą lub nie mogą być wyświetlane w zależności od tego, co występują naprężenia w swoim życiu.

Więc dolnej linii, według dzisiejszego myślenia jest to, że jeśli masz choroby afektywnej dwubiegunowej, ty prawdopodobnie rodzi się z możliwością wystąpienia tego zaburzenia i coś w swoim życiu wywołał go. Jednak naukowcy mogli jutro udoskonalić tę teorię. Jedyny pewny rzeczą jest to, że nie da się szuka odpowiedzi.