Skip to main content

5 būdai, kaip susitvarkyti su emocinio streso

 5 būdai, kaip susitvarkyti su emocinio streso
Emocinis stresas gali būti itin skausminga ir būti sudėtinga spręsti, gali užtrukti daugiau rinkliavą, kad daugelis kitų formų streso. Dalis priežasties yra ta, kad galvoti apie sprendimą, arba aptarti sprendimus su geru draugu – susidoroti elgesį, kuris yra dažnai naudingi ir veiksmingi sprendžiant problemas – galite lengvai pablogėti į atrajojimo ir bendradarbiavimo atrajojimo, kurie yra ne tiek naudinga ir veiksminga. Tiesą sakant, atrajojimas gali pasunkinti savo streso lygį, todėl ji padeda turėti sveikus strategijas susidoroti su emociniu stresu, taip pat nukreipti save nuo atrajojimo ir vengimo įveikos ir daugiau link emociškai aktyvią metodus streso valdymas.

Priežastys emocinis stresas

Santykiai stresas neša didelę žalą mūsų emocinių gyvenimą ir sukuria stiprius emocinius atsakus, nes mūsų santykiai gali labai paveikti mūsų gyvenimą – geriau ar blogiau. Sveiki santykiai gali atnešti gerus laikus, bet ir išteklius laikais reikia, pridūrė atsparumą laikais stresas, ir net didesnį ilgaamžiškumą. Tačiau nesutapo santykiai ir “frenemies” gali mums blogesnė mūsų emocinių gyvenime, ir net gali užtrukti rinkliava fiziškai.

Santykiai yra ne tik priežastis emocinio streso, tačiau. Finansinės krizės, nemalonus darbo aplinka, ar kitų veiksnių priimančiosios gali sukelti emocinį stresą, kurie kartais gundo mus į nesveiko įveikos elgesį, siekiant išvengti skausmo, ypač kai situacija atrodo beviltiška. Turbūt vienas iš sunkiau aspektų susidoroti su emociniu stresu yra negalėtų pakeisti situaciją jausmas. Jei mes negalime pakeisti savo streso lygį pašalinant stresinę situaciją, galime dirbti mūsų emocinį atsaką į jį. Štai keletas strategijų pabandyti.

Susidoroti su emocinio streso

Laimei, o jūs ne visada gali išspręsti šias situacijas naktį, galite sumažinti emocinę įtampą manote, o rinkliava tai stresas trunka nuo jūsų. Štai keletas pratimų, kuriuos galite išbandyti veiksmingai susidoroti su emociniu stresu:

  • Praktikos atidumas. Kai mes jaučiame emocinį stresą, jis taip pat dažnai išgyvenama kaip fizinio skausmo: į “sunkiųjų” jausmas krūtinėje, kaip neišspręstą pojūtis skrandyje, bukas galvos skausmas. Tai įprasta bandyti pabėgti šiuos jausmus, tačiau iš tikrųjų gali būti naudinga gilintis į patirtį ir naudoti atidumas tikrai pastebėsite, kur šie emociniai atsakai yra jaučiamas fiziškai. Kai kurie žmonės pastebi, kad skausmas atrodo intensyvesnė prieš išsklaidyti, bet tada jie jaučiasi emocinis ir fizinis skausmas yra sumažėjęs. Kas atsitinka, kai jūs jį išbandyti?
  • Atitraukti save. Bendro tikėjimo naudojamas būti  , kad jei mes neišreiškė kiekvieną emocijas jautėmės (arba bent jau didieji), jie būtų parodyti save kitais būdais. Tam tikrais būdais, tai yra tiesa: yra nauda nagrinėjant mūsų emocines būsenas mokytis iš to, ką mūsų emocijas bando pasakyti mums, ir “įdaras mūsų emocijas” ir nesveiko būdais gali duoti kitas problemas. Tačiau jis taip pat buvo atrasta, kad blaško save nuo emocinio skausmo su emociškai sveikų alternatyvų – pavyzdžiui, geros savijautos filmą, įdomus veiklą su draugais, ar patenkinti psichikos iššūkis – gali sumažinti emocinį skausmą ir padėti mums jaustis geriau.
  • Užblokuoti tam tikro laiko. Jei pastebėsite, kad emocinį stresą ir atrajojimas įsiskverbia į jūsų sąmoningumą gana šiek tiek, ir išsiblaškymas neveikia, pabandykite planavimas šiek tiek laiko – valandą per dieną, galbūt – kur leisti sau galvoti apie savo situaciją visapusiškai ir Mąstyti sprendimus, Sabrūvēt hipotetines galimybes, pakartoti liūdina mainus, arba ką jaučia emocinį potraukį daryti. Žurnalinė yra puikus būdas išbandyti čia, ypač jei tai daroma ir kaip yra jūsų vidinio emocinio pasaulio žvalgyba ir potencialių sprendimų tirti. Pasikalbėkite su savo draugais apie problemą, jei norite. Pilnai pasinerti. Ir tada pabandyti kai sveika ramiai. Šis metodas gerai veikia dėl dviejų priežasčių:
  1. Jei tikrai turi norą apsėsti, tai leidžia patenkinti, kad troškimas ribotoje kontekste.
  2. Jums gali rasti sau labiau atsipalaidavęs, kad likusią dienos dalį, nes žinote, kad ten bus laikas sutelkti dėmesį į savo emocinę situaciją; kad laikas yra tik vėliau.
  • Praktikos meditacija. Meditacija yra labai naudinga sprendžiant su stresorių įvairovė, ir emocinis stresas yra tikrai į stresorių kategorijas, kad meditacija padeda. Jis leidžia jums imtis pertraukos iš atrajojimo aktyviai perorientuoti savo mintis, suteikia praktikos renkantis minčių, kurios gali padėti pašalinti kai emocinis stresas ilgainiui. Pabandykite kelis meditacijos technikas šiandien.
  • Pakalbėkite su terapeutas. Jei jums rasti savo lygio emocinio streso kištis su savo kasdieninę veiklą arba grasina jūsų gerovė kitais būdais, galite apsvarstyti matyti terapeutas už pagalbą darbo per emocinių problemų.

Nepriklausomai nuo priežasties savo emocinio streso, galite dirbti link mažinant ir ją valdyti ir jaustis geriau procese, neprarandant “pranešimus”, kad jūsų emocijos atneša jums.