Skip to main content

5 spôsobov, ako sa vyrovnať s emocionálny stres

 5 spôsobov, ako sa vyrovnať s emocionálny stres
Emocionálny stres môže byť zvlášť bolestivé a byť náročné zaoberať, môže trvať viac z mýta, ktoré mnoho iných foriem stresu. Jedným z dôvodov je to, že premýšľať o riešení, alebo diskutovať o riešenie s dobrým priateľom – zvládanie správania, ktoré sú často užitočné a efektívne pri riešení problémov – môže ľahko prerásť prežúvania a spolujazdca prežúvania, ktoré nie sú tak užitočné a efektívne. V skutočnosti, prežúvania môže zhoršiť hladinu stresu, takže je dobré mať zdravé stratégie zvládania psychického stresu, rovnako ako presmerovanie sami od prežúvania a vyhýbanie sa zvládanie a viac k emocionálne proaktívne prístupy ku zvládanie stresu.

Príčiny emocionálny stres

Vzťah stres nesie ťažkú ​​daň na naše citového života a vytvára silné emocionálne reakcie, pretože naše vzťahy môžu výrazne ovplyvniť naše životy – k lepšiemu alebo k horšiemu. Zdravé vzťahy môžu priniesť dobré časy, ale aj prostriedky v čase núdze, dodal odolnosť v čase krízy, a to aj zvýšenú životnosť. Avšak, konfliktné vzťahy a, frenemies ‘nás môže urobiť horšie v našich citového života, a môže dokonca mať mýto fyzicky.

Vzťahy nie sú jedinou príčinou emocionálny stres, však. Finančná kríza, nepríjemné pracovné prostredie, alebo celú radu ďalších stresorov môže spôsobiť emočný stres, ktorý nás niekedy priamo láka k nezdravým copingových správaniu, aby unikol bolesť, najmä keď situácia vyzerá beznádejne. Snáď jeden z najnáročnejších aspektov zvládanie emočného stresu je pocit, že nie je schopný túto situáciu zmeniť. Ak nemôžeme zmeniť naše stres tým, že odstráni stresujúce situácie, môžeme pracovať na našej emocionálne reakcie na neho. Tu sú niektoré stratégie vyskúšať.

Ako sa vyrovnať s emocionálny stres

Našťastie, zatiaľ čo vy môžete vždy opraviť tieto situácie cez noc, môžete znížiť emočná stres cítite, a mýto tento stres trvá na vás. Tu sú niektoré cvičenia, ktoré môžete vyskúšať, aby účinne zvládať emočného stresu:

  • Praktizovať všímavosť. Keď cítime emocionálny stres, to je tiež často vnímaná ako fyzická bolesť: je, ťažký ‘pocit v hrudi, ako nepokojné pocit v žalúdku, tupú bolesť hlavy. Je bežné, že sa pokúsi o útek, tieto pocity, ale to môže v skutočnosti byť užitočné ísť hlbšie do praxe a používať všímavosť naozaj všimnete, kde sú tieto emočné reakcie cítil fyzicky. Niektorí ľudia si všimnúť, že bolesť sa zdá silnejší, než sa stratí, ale potom cíti emocionálne a fyzické bolesti sa zmenšil. Čo sa stane, keď si to vyskúšať?
  • Rozptýliť seba. Spoločná viera bývala  , že keby sme nemali vyjadriť všetky emócie, cítili sme sa (alebo aspoň tie veľké), ktoré by sa prejavujú aj inými spôsobmi. V niektorých ohľadoch je to pravda: existujú výhody pre skúmanie naše emocionálne stavy poučiť sa z toho, čo naše emócie sa snaží, aby nám povedali, a, plnka naše emócie ‘v nezdravé spôsoby, môže priniesť ďalšie problémy. Avšak, je to tiež zistené, že odvráti sa pred emocionálnu bolesť s emocionálne zdravé alternatívy – ako je dobrý pocit film, zábavných aktivít s priateľmi, alebo uspokojenie výzvu duševnej – môže zmierniť emocionálnu bolesť a pomáhajú nám cítiť lepšie.
  • Zablokovať nejaký čas. Ak zistíte, že emocionálny stres a prežúvania vplížit do vášho vedomia celkom dosť, a rozptýlenie nefunguje, skúste naplánovať nejaký čas – hodinu denne, snáď – ak ste si dovoliť premýšľať o svojej situácii plne a premietať o riešenie, namiešať hypotetické možnosti, prehrať znepokojujúce výmen, alebo čo máte pocit, emocionálne nutkanie robiť. Žurnalizáciu je skvelá technika, aby sa pokúsili tu, najmä ak je to vykonané tak, ako obaja skúmanie svojho vnútorného citového sveta a skúmať možné riešenia. Porozprávajte sa so svojimi priateľmi o probléme, ak si prajete. Plne ponoriť. A potom vyskúšať nejaké zdravé rozptýlenie. Táto technika funguje dobre z dvoch dôvodov:
  1. Ak máte naozaj nutkanie posadnutí, to vám umožní uspokojiť túto túžbu v obmedzenom kontexte.
  2. Môžete nájsť sami uvoľnenejší po zvyšok dňa, pretože viete, že tam bude čas sa sústrediť na emocionálne situáciu; že čas je len neskôr.
  • Meditáciu. Meditácia je veľmi užitočný pre riešenie rôznych stresorov a emocionálny stres je určite v kategórii stresory, že meditácia pomáha s. To vám umožní si oddýchnuť od prežúvania tým aktívne presmerovať svoje myšlienky, a poskytuje postupy pri výbere myšlienok, ktoré môžu pomôcť odstrániť niektoré emocionálny stres v dlhodobom horizonte. Skúste niekoľko meditačné techniky dnes.
  • Porozprávajte sa s terapeutom. Ak zistíte, že vaša úroveň emocionálny stres narúša každodenné činnosti alebo ak hrozí vaše blaho inými spôsobmi, môžete zvážiť vidieť terapeuta o pomoc pracuje cez emocionálne problémy.

Či už je príčinou vášho emočného stresu, môžete pracovať na zmiernenie a jeho riadenie a cíti lepšie v tomto procese, a to bez straty, správ ‘, že vaše emócie vás prinášajú.