Skip to main content

5 sposobów radzenia sobie z Emotional Stress

 5 sposobów radzenia sobie z Emotional Stress
Stres może być szczególnie bolesne i być trudne do czynienia, można wziąć więcej za przejazd, że wiele innych form stresu. Jednym z powodów jest to, że myśląc o rozwiązanie lub omawianie rozwiązań z dobrym przyjacielem – radzenie sobie zachowania, które często są przydatne i skuteczne w rozwiązywaniu problemów – mogą łatwo ulec pogorszeniu do przeżuwania i współpracy przeżuwania, które nie są tak przydatne i skuteczne. W rzeczywistości, przeżuwanie może zaostrzyć poziom stresu, więc dobrze jest mieć zdrowe strategie radzenia sobie ze stresem emocjonalnym, a także przekierowanie się z dala od przeżuwania i unikanie radzenia sobie emocjonalnie i bardziej ku proaktywnych podejść podkreślić zarządzanie.

Przyczyny stresu emocjonalnego

stres związek niesie ogromne straty w naszym życiu emocjonalnym i tworzy silne reakcje emocjonalne, ponieważ nasze relacje mogą w znacznym stopniu wpłynąć na nasze życie – na lepsze lub gorsze. Zdrowe relacje mogą przynieść dobre czasy, ale także zasobów w potrzebie, dodaje odporności w okresach napięć, a nawet zwiększoną trwałość. Jednak skonfliktowany relacje i „frenemies” może sprawić, że w gorszej sytuacji w naszym życiu emocjonalnym, a nawet może podjąć opłat fizycznie.

Relacje nie są jedyną przyczyną stresu emocjonalnego, jednak. Kryzysy finansowe, nieprzyjemne środowisko pracy, albo wiele innych stresorów może powodować stres, który czasami kusi nas do niezdrowych zachowań radzenia sobie w celu uniknięcia bólu, zwłaszcza gdy sytuacja wydaje się beznadziejna. Być może jednym z trudniejszych aspektów radzenia sobie ze stresem emocjonalnym jest poczucie bycia w stanie zmienić tej sytuacji. Jeśli nie możemy zmienić nasz poziom stresu poprzez wyeliminowanie sytuacji stresowej, możemy pracować na naszej emocjonalnej reakcji na nią. Oto kilka strategii, aby spróbować.

Radzenia sobie ze stresem emocjonalnej

Na szczęście, podczas gdy nie zawsze można naprawić te sytuacje, z dnia na dzień, można zmniejszyć stres czujesz, a przejazd ten stres bierze na siebie. Oto kilka ćwiczeń, które można wypróbować, aby skutecznie radzić sobie ze stresem emocjonalnym:

  • Ćwicz Mindfulness. Kiedy czujemy stres, to również często odczuwane jako ból fizyczny: a „ciężkich” uczucie w klatce piersiowej, nieuregulowanym uczucie w żołądku, tępy ból głowy. To wspólne próby ucieczki te uczucia, ale może rzeczywiście być pomocne głębiej do doświadczenia i użyć uważności naprawdę zauważy gdzie te reakcje emocjonalne są odczuwalne fizycznie. Niektórzy ludzie zauważają, że ból wydaje się bardziej intensywny przed rozpraszać, ale wtedy czują emocjonalny i fizyczny ból jest osłabiony. Co się dzieje, gdy spróbujesz?
  • Rozpraszać się. Powszechne przekonanie kiedyś  , że jeśli nie wyrazić każdą emocję czuliśmy (lub przynajmniej te duże), to oni pokazują się w inny sposób. W pewnym sensie jest to prawda: istnieją korzyści badając nasze stany emocjonalne, aby dowiedzieć się od tego, co nasze emocje próbują nam powiedzieć, a „farsz nasze emocje” w niezdrowych sposobów może przynieść inne problemy. Jednakże, jest to również odkryto, że rozpraszają się od emocjonalnego bólu z emocjonalnie zdrowych alternatyw – takie jak w filmie dobrego samopoczucia, zabawy z przyjaciółmi, działalności lub satysfakcjonujące wyzwanie psychiczne – mogą zmniejszyć ból emocjonalny i pomoże nam poczuć się lepiej.
  • Zablokować jakiś czas. Jeśli okaże się, że stres emocjonalny i przeżuwania pełzanie do swojej świadomości trochę i rozproszenia nie działa, spróbuj planowania trochę czasu – godzinę dziennie, a może – gdzie można pozwolić sobie myśleć o swojej sytuacji w pełni i obmyślać rozwiązań, concoct hipotetycznych możliwości, odtworzyć naruszania wymian, czy cokolwiek czują emocjonalny pęd do zrobienia. Księgowaniem jest to doskonała technika, aby spróbować tutaj, zwłaszcza jeśli jest to zrobione zarówno jako poszukiwanie swojego wewnętrznego świata emocjonalnego i poszukiwaniem potencjalnych rozwiązań. Porozmawiać z przyjaciółmi o problemie, jeśli chcesz. W pełni zanurzyć się. A następnie spróbować zdrowej rozrywki. Ta technika działa dobrze z dwóch powodów:
  1. Jeśli naprawdę masz ochotę obsesję, to pozwala na spełnienie tego pragnienia w ograniczonym zakresie.
  2. może znaleźć się bardziej zrelaksowany resztę dnia, bo wiesz, że nie będzie to czas, aby skupić się na sytuacji emocjonalnej; że czas jest tylko później.
  • Praktykować medytację. Medytacja jest bardzo pomocne w kontaktach z różnych stresorów, a stres jest zdecydowanie w kategorii stresogennych, że medytacja pomaga. To pozwala na oderwanie się od przeżuwania przez aktywne przekierowanie swoje myśli i zapewnia praktyki w wyborze myśli, które mogą pomóc wyeliminować jakiś emocjonalny stres w dłuższej perspektywie. Wypróbuj kilka technik medytacyjnych dzisiaj.
  • Należy skonsultować się z terapeutą. Jeśli znajdziesz swój poziom stresu emocjonalnego zakłócania codziennych czynności lub grożąc dobrego samopoczucia w inny sposób, można rozważyć widząc terapeuty o pomoc roboczej przez problemy emocjonalne.

Niezależnie od przyczyny stresu emocjonalnego, można pracować w kierunku zmniejszenia i zarządzania nim i czuje się lepiej w tym procesie, nie tracąc „wiadomości”, że emocje są przynoszą.