Skip to main content

5 způsobů, jak se vyrovnat s emocionální stres

 5 způsobů, jak se vyrovnat s emocionální stres
Emocionální stres může být zvlášť bolestivé a být náročné zabývat, může trvat více z mýtného, ​​které mnoho jiných forem stresu. Jedním z důvodů je to, že přemýšlet o řešení, nebo diskutovat o řešení s dobrým přítelem – zvládání chování, které jsou často užitečné a efektivní při řešení problémů – může snadno přerůst přežvykování a spolujezdce přežvykování, které nejsou tak užitečné a efektivní. Ve skutečnosti, přežvykování může zhoršit hladinu stresu, takže je dobré mít zdravé strategie zvládání psychického stresu, stejně jako přesměrování sami od přežvykování a vyhýbání se zvládání a více k emocionálně proaktivní přístupy ke zvládání stresu.

Příčiny emocionální stres

Vztah stres nese těžkou daň na naše citového života a vytváří silné emocionální reakce, protože naše vztahy mohou výrazně ovlivnit naše životy – k lepšímu nebo k horšímu. Zdravé vztahy mohou přinést dobré časy, ale také prostředky v době nouze, dodal odolnost v době krize, a to i zvýšenou životnost. Nicméně, konfliktní vztahy a ‚frenemies‘ nás může učinit hůře v našich citového života, a může dokonce mít mýtné fyzicky.

Vztahy nejsou jedinou příčinou emocionální stres, nicméně. Finanční krize, nepříjemné pracovní prostředí, nebo celou řadu dalších stresorů může způsobit emoční stres, který nás někdy přímo láká k nezdravým copingových chování, aby unikl bolest, zvláště když situace vypadá beznadějně. Snad jeden z nejnáročnějších aspektů zvládání emočního stresu je pocit, že není schopen tuto situaci změnit. Pokud nemůžeme změnit naše stres tím, že odstraní stresující situace, můžeme pracovat na naší emocionální reakce na něj. Zde jsou některé strategie vyzkoušet.

Jak se vyrovnat s emocionální stres

Naštěstí, zatímco vy můžete vždy opravit tyto situace přes noc, můžete snížit emoční stres cítíte, a mýtné tento stres trvá na vás. Zde jsou některé cvičení, které můžete vyzkoušet, aby účinně zvládat emočního stresu:

  • Praktikovat všímavost. Když cítíme emocionální stres, to je také často vnímána jako fyzická bolest: je ‚těžký‘ pocit v hrudi, jako neklidné pocit v žaludku, tupou bolest hlavy. Je běžné, že se pokusí o útěk, tyto pocity, ale to může ve skutečnosti být užitečné jít hlouběji do praxe a používat všímavost opravdu všimnete, kde jsou tyto emoční reakce cítil fyzicky. Někteří lidé si všimnout, že bolest se zdá silnější, než se ztratí, ale pak cítí emocionální a fyzické bolesti se zmenšil. Co se stane, když si to vyzkoušet?
  • Rozptýlit sebe. Společná víra bývala  , že kdybychom neměli vyjádřit všechny emoce, cítili jsme se (nebo alespoň ty velké), které by se projevují i jinými způsoby. V některých ohledech je to pravda: existují výhody pro zkoumání naše emocionální stavy poučit se z toho, co naše emoce se snaží, aby nám řekli, a ‚nádivka naše emoce‘ v nezdravé způsoby, může přinést další problémy. Nicméně, je to také zjištěno, že odvrátí se před emocionální bolest s emocionálně zdravé alternativy – jako je dobrý pocit film, zábavných aktivit s přáteli, nebo uspokojení výzvu duševní – může zmírnit emocionální bolest a pomáhají nám cítit lépe.
  • Zablokovat nějaký čas. Pokud zjistíte, že emocionální stres a přežvykování vplížit do vašeho vědomí docela dost, a rozptýlení nefunguje, zkuste naplánovat nějaký čas – hodinu denně, snad – pokud jste si dovolit přemýšlet o své situaci plně a přemítat o řešení, namíchat hypotetické možnosti, přehrát zneklidňující výměn, nebo co máte pocit, emocionální nutkání dělat. Žurnálování je skvělá technika, aby se pokusili tady, zvláště pokud je to provedeno tak, jak oba zkoumání svého vnitřního citového světa a zkoumání možných řešení. Promluvte si se svými přáteli o problému, pokud si přejete. Plně ponořit. A pak vyzkoušet nějaké zdravé rozptýlení. Tato technika funguje dobře ze dvou důvodů:
  1. Pokud máte opravdu nutkání posedlí, to vám umožní uspokojit tuto touhu v omezeném kontextu.
  2. Můžete najít sami uvolněnější po zbytek dne, protože víte, že tam bude čas se soustředit na emocionální situaci; že čas je jen později.
  • Meditaci. Meditace je velmi užitečný pro řešení různých stresorů a emocionální stres je určitě v kategorii stresory, že meditace pomáhá s. To vám umožní si odpočinout od přežvykování tím aktivně přesměrovat své myšlenky, a poskytuje postupy při výběru myšlenek, které mohou pomoci odstranit některé emocionální stres v dlouhodobém horizontu. Zkuste několik meditační techniky dnes.
  • Promluvte si s terapeutem. Pokud zjistíte, že vaše úroveň emocionální stres narušuje každodenní činnosti nebo hrozí-li vaše blaho jinými způsoby, můžete zvážit vidět terapeuta o pomoc pracuje přes emocionální problémy.

Ať už je příčinou vašeho emočního stresu, můžete pracovat na zmírnění a jeho řízení a cítí lépe v tomto procesu, a to bez ztráty ‚zpráv‘, že vaše emoce vás přinášejí.