Skip to main content

Aizraujoši Fakti par Personības

Aizraujoši Fakti par Personības
Personība liek mums, kas mēs esam. Tā ietekmē gandrīz ikvienu mūsu dzīves aspektu, tostarp tas, ko mēs izvēlamies darīt, lai dzīvo, kā mēs mijiedarboties ar mūsu ģimenēm, un mūsu izvēli draugiem un romantisku partneriem. Bet kādi faktori ietekmē mūsu personību? Vai mēs varam mainīt mūsu personības, vai arī mūsu kopējās iezīmes saglabājas nemainīgs visā dzīves?

Tā kā personība ir tik aizraujoši tēmu, tā ir kļuvusi par vienu no visvairāk pētītajiem priekšmetu ietvaros psiholoģija. Pateicoties visu šo pētījumu, psihologi ir iemācījušies daudz par lietām, kas ietekmē personību, kā arī to, kā personība ietekmē mūsu uzvedību.

Turpināt lasīt, lai uzzinātu vairāk par to, ko zinātnieki ir iemācījušies šajos desmit aizraujošu faktu par personību.

Dzimšanas Pasūtīt var ietekmēt jūsu Personības

Jūs droši vien esat dzirdējuši par šo jēdzienu iepriekš. Pirmdzimtais bērni bieži raksturo kā “izliekts” vai “atbildīgs”, bet pēdējās dzimušais bērni dažkārt raksturo kā “bezatbildīgi” un “impulsīva.” Bet cik patiesi ir šie kopīgas stereotipi?

Gadu desmitiem, pop psiholoģijas grāmatas touted ietekmi dzimšanas rīkojumu par personību, bet grūti pierādījumi par parādības palika nenotverams līdz pavisam nesen. Daži empīriski pētījumi ir atklājuši, ka tādas lietas kā dzimšanas kārtību un ģimenes lieluma patiešām var būt ietekme uz personību. Viens pētījums pat konstatēts, ka dzimstības rīkojumu var ietekmēt jūsu izvēli draugiem un romantisku partneriem; pirmā Jaundzimušie mēdz saistīt ar citiem pirmās Jaundzimušo, vidējā Jaundzimušo ar citām vidēju jaundzimušajiem, un pēdējo Jaundzimušo ar pēdējo Jaundzimušo.

Vēl nesen publicēts žurnālā PNAS pētījums liecina, ka daudzi no stereotipiem, kas saistīti ar dzimšanas lai, piemēram, pirmās Jaundzimušo ir izliekts vai pēdējā Jaundzimušie esot bezatbildīgi, ne vienmēr turēt ūdenī.

Pētījumā apskatīja vairāk nekā 5000 amerikāņu tēmām, gandrīz 4500 britu priekšmetu, un vairāk nekā 10000 vācu dalībniekiem. Lai gan zinātnieki atrada, ka bērni pirmie dzimušais tendence score labāk izlūkošanas testu, viņi noskaidroja arī dzimšanas pasūtījumu ietekme pašu ziņota informācija par piecām plašām dimensijām personības: ekstraversija, neuroticism, agreeableness, apzinīgums un atvērtību. Pētījumā konstatēts maz pierādījumus jebkādu saikni starp dzimstības kārtībā un raksturu.

Lai gan šis pētījums nenozīmē, ka dzimšanas rīkojums nav ietekmes uz personību, tas liecina, ka ir nepieciešama turpmāka izmeklēšana.

Jūsu Personības ir relatīvi stabila Visā Life

Vai jūs domājat, ka personība laika gaitā var mainīties vai jūsu pamata temperaments akmenī? Ilgstošos pētījumos personības, daži no galvenajiem daļām personības saglabāsies stabils visu mūžu. Trīs aspekti, kuri mēdz mainīties, jo mēs vecuma esam trauksmes līmenis, draudzīgums un kāre pēc jauniem pieredzi.

Saskaņā ar pētnieku Paul T. Costa Jr., nav pierādījumu, mūsu kopējās personības izmaiņas, kā mēs augt vecāki.

“Kas mainās, kā jums iet caur dzīvi ir jūsu loma un jautājumi, kas ir vissvarīgākās jums. Cilvēki var domāt, viņu personības ir mainījusies, jo tās vecumu, bet tas ir viņu paradumi, kas mainās, to spars un veselības, to pienākumi un apstākļi, kas nav to pamata personību, “viņš ieteica ar New York Times rakstu.

Personības iezīmes ir saistītas ar konkrētām slimībām

Agrāk vairāki dažādi personības iezīmes ir aizdomas par ieguldījumu konkrētām slimībām. Piemēram, naidīgums un agresija bieži tika saistītas ar sirds slimībām. Grūtības bija tas, ka, lai gan daži pētījumi varētu atklāt saiti, citi pētījumi parādījuši, ka nav šādu savienojumu.

Nesen zinātnieki ir izmantojuši statistikas metodi sauc par meta-analīzē pārvērtēt iepriekšējo pētījumu par saikni starp personību un slimībām. Ko viņi atklāja, bija daži iepriekš nepamanītas savienojumi starp neirotiskiem personības iezīmes un piecām slimībām; galvassāpes, astma, artrīts, peptiska čūla, un sirds slimības.

Cits pētījums liecināja, ka kautrība varētu būt saistīts ar īsāku mūžu.

Dzīvnieki ir atšķirīgās Personības

Vai tas kādreiz šķist jūsu mīļotais dzīvnieks ir personība, kas padara viņu pilnīgi unikāls? Dzīvnieku pētnieki ir atklājuši dzīvniekus no gandrīz katras sugas dzīvnieku (no zirnekļiem putniem ziloņiem) ir savas personības ar vēlmēm, uzvedību un pavērsieniem, kas saglabājas visu mūžu.

Lai gan daži kritiķi norāda, ka tas ir antropomorfisms, vai piedēvējot cilvēka īpašības, lai dzīvniekiem, dzīvnieku personības pētniekiem ir izdevies identificēt konsekventu uzvedības modeļus, kas var empīriski izmērīto un pārbaudītas.

Pašreizējais Pētījumi liecina, ka ir piecas galvenās personības iezīmes

Agrāk zinātnieki ir apsprieduši, tieši cik daudz personības iezīmes pastāv. Agrīnie pētnieki, piemēram, Gordons Olports liecināja, ka tur bija tik daudz kā 4000 atšķirīgas personības iezīmes, bet citi, piemēram, Raimonds CATTELL ierosināja, ka tur bija 16.

Šodien daudzas personības pētnieki atbalstīt piecu faktoru teoriju personības, kas apraksta piecas plašas personības dimensijas, kas veido cilvēka personību:

  1. ekstraversija
  2. Agreeableness
  3. apzinīgums
  4. Neuroticism
  5. atklātība

Personība ietekmē personiskās preferences

Tas var nākt kā nav šoks, uzzinot, ka jūsu personību var būt milzīga ietekme uz jūsu personīgo izvēli, bet jūs vienkārši varētu būt pārsteigts, cik tālejošas šīs sekas var būt. No jūsu izvēles draugiem uz savu gaumi mūzikā, jūsu unikālo personību var ietekmēt gandrīz katru izvēli jūs veicat savā ikdienas dzīvē.

Piemēram, lai gan jūs varētu lepojamies sevi rūpīgi apsverot problēmas, pirms izvēlēties kandidātu atbalstam, pētījumi liecina, ka personība var būt spēcīga loma politiskajām prioritātēm. Viens pētījums, ko vada pētnieki universitātē Toronto konstatēts, ka personas, kas sevi identificēja kā konservatīvajiem bija augstāks personības iezīme sauc kārtīgums, bet tie, kas sevi identificē kā liberālis bija augstāks empātija.

Pētnieki norāda, ka tie ir pamatā personības ir vai nu saglabāt pasūtījumu vai izteikt līdzjūtību, var būt spēcīga ietekme uz politiskajām prioritātēm.

Cilvēki var precīzi spriest jūsu Personības Balstoties uz savu Facebook profilu

Kad jūs domājat par cilvēku tiešsaistes identitāti, jūs varētu iedomāties, ka lielākā daļa cilvēku cenšas sniegt idealizēts versiju savas reālās paši. Galu galā, vairumā tiešsaistes situācijās jums izvēlēties un izvēlēties informāciju, ko vēlaties atklāt. Jūs saņemsiet, lai izvēlētos izdevīgāko fotogrāfijas sevi izlikt un jūs varat rediģēt un pārskatīt savus komentārus pirms veicat viņiem. Pārsteidzoši, viens pētījums atklāja, ka Facebook profili ir faktiski diezgan labi izplatot īsto personību.

Šajā pētījumā, pētnieki aplūkoja tiešsaistes profilos 236 ASV koledžu-vecumā indivīdiem. Dalībnieki arī aizpildīja anketas, kas paredzētas, lai mērītu personības iezīmes, tostarp extroversion, agreeableness, apzinīgums, neuroticism un atvērtību.

Novērotāji tad novērtēja personības dalībnieku, pamatojoties uz tiešsaistes profiliem, un šie novērojumi tika salīdzinātas ar personības aptauju rezultātiem. Pētnieki atklāja, ka novērotāji varēja iegūt precīzu lasīt par cilvēka personību, pamatojoties uz to Facebook profilu.

“Es domāju, ka to var izteikt personību precīzi veicina popularitāti tiešsaistes sociālo tīklu divos veidos,” paskaidroja psihologs un svina autors Sems Goslings. “Pirmkārt, tas ļauj profilu īpašnieki ļaut citiem uzzināt, kas viņi ir, un, to darot, atbilst pamata nepieciešamība, lai būtu zināms, ko citi. Otrkārt, tas nozīmē, ka profila skatītāji jūt, ka var uzticēties informāciju, ko viņi ievāc no tiešsaistes sociālo tīklu profiliem , veidojot viņu uzticību sistēmai kopumā. “

Daudzi faktori var veicināt personības traucējumi

Aptuveni 10 līdz 15% pieaugušo ASV pieredzi simptomu vismaz vienu personības traucējumi. Pētnieki ir konstatējuši vairāki faktori, kas var veicināt sākuma dažādu personības traucējumu, piemēram, obsesīvi kompulsīvo traucējumu un robežlīnijas personības traucējumiem.

Šie faktori ietver:

  • ģenētika
  • Attiecības ar vienaudžiem
  • Augsts jutīgums
  • mutiski apvainojumi
  • bērnības trauma

Cardinal iezīmes ir reti

Psihologs Gordon Allport aprakstīts kardinālas iezīmes, piemēram, tiem, kas dominē indivīda dzīvi līdz vietai, kur šī persona ir pazīstama, un bieži identificē konkrēti ar šo īpašību. Šīs īpašības tiek uzskatītas reti, tomēr. Daudzos gadījumos cilvēki kļūst tik pazīstama šīm īpašībām, kas viņu ļoti vārdi kļūst par sinonīmu šim personības tipam. Apsveriet izcelsmi šo bieži lietoto terminu: Freida, Machiavellian, narcissistic, Don Juan, un Kristus līdzīgi.

Vairumam cilvēku, personību, nevis veido maisījumu centrālo un sekundārās īpašības. Centrālā īpašības ir tās, kas veido galveno pamatu personības, bet sekundārie rādītāji ir tie, kas saistīti ar izvēli, attieksmi, un situācijas uzvedību.

Jūsu Pet var atklāt informāciju par savu personību


Vai jūs uzskatāt sevi vairāk par “suņu persona” vai “kaķu persona”? Saskaņā ar kādu pētījumu, jūsu atbilde uz šo jautājumu varētu tiešām atklāt svarīgu informāciju par savu personību.

Pētījumā 4500 cilvēku, pētnieki dalībniekus lūdza, vai viņi uzskata, ka viņiem ir vairāk suņu cilvēki vai kaķu cilvēki. Šie cilvēki arī pabeiguši personības aptauja, kas mēra vairākas plašas īpašības, tostarp apziņas, atvērtību, neuroticism un agreeableness.

Pētnieki atklājuši, ka cilvēki, kas sevi identificēja kā suņu cilvēki drīzāk bija extroverted un vēlas izpatikt citiem, bet tie, kuri paši sevi kā kaķis cilvēki drīzāk bija intraverts un ziņkārīgs.

Pēc pētnieka Sam Gosling, psihologs Universitātes Texas-Ostinā, rezultāti varētu būt būtiska ietekme jomā mājdzīvnieku terapiju. Izmantojot personības seansi, terapeiti varētu saskaņot cilvēkiem, kam nepieciešama ar dzīvniekiem, kas ir vislabāk piemēroti to personību.