Skip to main content

Ako sa chronický stres negatívne ovplyvniť vaše zdravie?

Ako sa chronický stres negatívne ovplyvniť vaše zdravie?
Chronický stres je predĺžená a stály pocit stresu, ktorý môže negatívne ovplyvniť vaše zdravie, pokiaľ to ide nespracovaný. Môže to byť spôsobené tým, každodenné tlaky vyrovnávanie rodinného a pracovného života, alebo traumatických situáciách. S cieľom začať postup chronický stres, musíme pochopiť, čo je to, čo môže byť príčinou to, a ako to ovplyvní celé naše telo.

Čo je chronický stres?

Chronický stres vedie zo stavu prebiehajúceho fyziologické vzrušenie. K tomu dochádza, keď telo zažíva stres s takou frekvenciou a intenzitou, že autonómny nervový systém nemá dostatočnú možnosť aktivovať odpoveď relaxačné na pravidelnom základe.

To znamená, že teleso zostáva v neustálom fyziologického vzrušenie. To ovplyvňuje prakticky každý systém v tele, a to buď priamo, alebo nepriamo. Boli sme postavená tak, aby zvládnuť akútne stres, ktorý je krátkodobé, ale nie chronický stres, ktorý je stály po dlhú dobu.

príčiny

Tento typ chronické stresovej reakcie sa vyskytuje príliš často z nášho moderného životného štýlu. Všetko od high-tlakom pracovných miest, ktoré osamelosť na rušnú dopravu môžu udržiavať telo v stave danej hrozbe a chronického stresu.

V tomto prípade sa náš boj-alebo-odozva letu, ktorý bol navrhnutý tak, aby nám pomohli bojovať niekoľko život ohrozujúcich situácií, rozložených po dlhú dobu (napríklad, že budú napadnutí medveďom každý tak často), môže obrúsiť naše telá a spôsobiť aby sme sa stali chorý, či už fyzicky alebo psychicky.

V skutočnosti sa odhaduje, že až 90% návštev u lekára sú podmienky, v ktorých hrá úlohu stres! To je dôvod, prečo je tak dôležité naučiť sa techniky zvládanie stresu a vytvoriť zdravé zmeny životného štýlu na ochranu seba samého z negatívneho vplyvu chronického stresu.

Príklady Akútny vs. chronický stres

Existuje mnoho životné udalosti, ktoré spôsobujú akútne a chronický stres. K tomu, aby dvaja do súvislostí, tu je niekoľko príkladov.

Akútna stres je krátkodobá
akútne stres môže nastať, keď sa dostanete do dopravnej nehode. Budete musieť nielen vysporiadať s policajných správ, poisťovní a posúdenie škôd na seba a svoje auto, ale je potrebné zistiť, ako sa dostať do práce na druhý deň.

Väčšina z týchto problémov sa vypracujú počas jedného týždňa (možno tak dlho, kým jeden mesiac) a krátko po nehode, vaše počiatočné napätie sa uľavilo, pretože situácia je pod kontrolou. Prinajmenšom ste v bezpečí!

Ďalším príkladom je, keď pracujete na dôležitom projekte pre prácu. Dáte na dlhé hodiny a majú tesný a blížiaci sa termín. To môže spôsobiť veľa stresových dni ako doladiť všetky detaily. Avšak, akonáhle je projekt predložený, môžete si oddýchnuť.

V tomto prípade je váš stres môže skutočne pomohol lepší výkon, pretože nie všetky stres je zlé.

Chronický stres je Long-Term
Na druhú stranu, ak vaša rodina sa snaží finančne, alebo s ťažkou chorobou, stres môže stať chronickou. Niekto vo vašej domácnosti nemusí byť schopný pracovať, poukážky sú hromadí a váš domov sa blíži uzavretie, a to môže nechať zdôraznil niekoľko mesiacov alebo dokonca rok alebo viac.

Váš Stálym problémom obrúsi vaše telo, aby sa cítite unavená a nervózna. Je možné, že pracovať tvrdšie ako inokedy, aby sa s peniazmi a robiť nezdravé rozhodovať o jedle a cvičení, ktoré vedú k tomu budete cítiť ešte horšie. To môže viesť k vážnemu depresii okrem iného zdravotné problémy.

Môžeme mať aj chronický stres súvisiace práce. Mnoho pracovných miest vyžadujú veľa z nás, a to môže často pocit, že ste nikdy dostať pauzu, alebo sú stále pod tlakom, aby prevedení.

Práca nadčas, konštantný cestovanie a vysokotlakové obchodné vzťahy môžu udržať svoje telo v neustálom stave vzrušenia, aj keď sa dostanete domov k svojej rodine. To môže tiež pridať k opotrebeniu na vašom tele a neustály stres môže prispieť k vážnym zdravotných problémov, ako je srdcové ochorenie alebo môže viesť k infarktu.

Pokiaľ dochádza k chronickému stresu

Je dôležité začať s použitím techník zvládanie stresu čo najskôr, keď spoznáte, chronický stres vo vašom živote. To funguje na niekoľkých dôvodov.

Rýchlo pôsobiaci stres relievers môže zvrátiť stresovej reakcie, takže vaše telo má šancu na zotavenie a vaša myseľ má šancu priblížiť problémy z aktívnejšieho prístupu skôr ako reagovať z zdôraznil, alebo dokonca panický perspektíve. Keď ste rozhodovaní z viac uvoľnene a sebaisto mieste, máte tendenciu robiť rozhodnutia, ktoré majú viac in-line s vašimi najlepšími záujmami a zabrániť vytváraniu väčší dôraz na vlastné oči.

Dlhodobejšie zdravé návyky môžu byť tiež dôležité zaviesť, pretože môžu vytvárať odolnosť a dá vám šancu si oddýchnuť od stresu v pravidelných intervaloch. To vám môže pomôcť, aby sa zostať zdôraznil, takže neustále, že si neuvedomujú, ako zdôraznil ste, ktoré by dokázali udržať prijať kroky na zníženie stresu vo vašom živote. To môže tiež ušetriť od viac negatívnych účinkov chronického stresu. Niektoré z najúčinnejších zvyky patrí cvičenia, meditácie, a žurnalizáciu, pretože bolo preukázané, že podporujú odolnosť voči stresu

Zmena, ako budete reagovať na stres môže pomôcť rovnako. Vykonaním zmien smerujúcich k zníženiu stresových situácií čelíte (hovoriť nie častejšie, napríklad) a zmenou spôsobu, akým sa pozeráte na situáciu čelíte (pripomínajúce sami zo zdrojov, ktoré môžete použiť aj silu budete vlastniť) môžu obaja pomoc. Blížiace sa stres z aktívnejšieho prístupu môže pomôcť znížiť chronický stres

Možno budete musieť hovoriť s lekárom alebo terapeutom, čo môže byť veľmi efektívna. Ak ste vyskúšali iné stratégie a pocit, že potrebujete viac, alebo ak máte pocit, to nebude stačiť na pomoc, neváhajte a obráťte sa na svojho lekára o svoje obavy. Tam je účinná pomoc k dispozícii, a to môže byť použitý navyše k všetkým týmto návrhom.