Skip to main content

Ako sa vyrovnať s finančnými stresu

 Ako sa vyrovnať s finančnými stresu
Finančné stres je rozšírený zážitok. Podľa Americkej psychologickej asociácie (APA), 72 percent Američanov v strese o peniaze aspoň občas a 22 percent sa cíti byť veľmi zdôrazniť, o svoje financie. To je docela dôležité, pretože finančné stres je spojený so zdravotnými problémami, ako sú depresie a spánkom problémy. So zvyšujúcimi sa nákladmi na bývanie, mnohí Američania pociťujú krízu finančného stresu.

Ako finančný stres ovplyvňuje vaše zdravie

Úzkosť o peniaze môže negatívne ovplyvniť vaše zdravie v niekoľkými spôsobmi:

  • Nezdravé zvládanie správanie: Ľudia zažívajú finančné stres môže byť viac pravdepodobné, že znecitlivenie svoju úzkosť tým, pitie, fajčenie, prejedanie, alebo cvičiť iné nezdravé zvládanie správania. Toto, podľa poradia, vedie k väčšiemu stresu.
  • Menej peňazí na starostlivosť o seba: S menším množstvom peňazí v rozpočte, ľudia, ktorí sú už v rámci finančného stresu majú tendenciu šetriť v oblastiach, ako je zdravotníctvo platiť za základné potreby, ako je jedlo. Drobné problémy sa vymkol kontrole a zase do väčších problémov. To tiež vedie k väčšiemu stresu.
  • Stratil spánok: Keď pod finančným tlakom, ľudia často zakúšajú poruchy spánku, ktoré môžu pridať až deficitu spánku, zhoršenie imunitné funkcie a kognitívne schopnosti a pôsobiť ďalšie náladovosť.
  • Nezdravé emócie: dlh Kreditná karta môže spôsobiť nezdravé pocity, ktoré môže mať mýto na vaše zdravie. Ľudia môžu zažiť úzkosť, frustrácia a pocit beznádeje za dlh vŕšia a sú potrebné množstvo peňazí len na úhradu úrokov rastie. To spôsobí prídavné namáhanie, pričom tieto zlúčeniny sa stresom zlé zvládanie a sebezanedbávání, aby sa stal hrozivé množstvo stresu.

Ako sa vyrovnať

Tu je to, čo môžete urobiť, aby sa pracovať so svojou finančnú situáciu a cítiť sa viac pod kontrolou svojho života, znížiť stres a vybudovať bezpečnejšiu budúcnosť:

  • Porozumieť dlhu cyklu. Naučiť sa rozumieť dlhu a ako sa do nej dostať, je prvým krokom k získaniu si z tejto pasce. To vám môže pomôcť nielen pochopiť cyklus lepšie, ale vymaniť sa z nej. Akonáhle budete vedieť, ako sa vymaniť, môžete pracovať na odstránení sa pred vysokým tlakom bytia v dlhu, a začať stavať k vašej budúcnosti vo viacerých pozitívnym spôsobom s jednoduchým návyky, ktoré sú nenáročné na údržbu.
  • Neviete, kedy budete potrebovať peniaze a ako ho získať. Ak máte pocit, zdôraznil, o financie, budete pravdepodobne už pocit, že potrebujete viac peňazí do svojho rozpočtu. Avšak, pretože vedel, ako zvýšiť svoje finančné podiely bez vytvorenia významnú záťaž pre seba môže byť ťažké, taky. Tu je niekoľko osvedčených tipov pre zvýšenie svoje príjmy, čo je skvelý spôsob, ako sa zbaviť stresu.
  • Naučte sa žije za menej. Sa pohodlne rozpočtu a bývania na menej môže zvýšiť svoje úspory. Tu sú niektoré jednoduché, low-stres tipy pre výučbu udržať rozpočet, ktorý bude držať vás žiť v rámci svojich prostriedkov. Ak máte plán, môžete sa cítiť viac kontrolu nad svojimi financiami, a to môže pomôcť, aby ste sa cítili menej stresu.
  • Nezabudnite všeobecný zvládanie stresu. Ako budete pracovať na zlepšenie svojej finančnej situácie, môžete znížiť stres tým, že cvičí techniky stres redukujúca a robiť ďalšie zmeny, k vytvoreniu low-stresovej životný štýl je.

Nasledovaním rád stanovené vo vyššie uvedených odkazoch a prevedenie týchto zmien životného štýlu, bremeno finančné stres môže byť čoskoro minulosťou.