Skip to main content

Ana Stres Nedenleri

 Ana Stres Nedenleri
Stres bir ölçüde, hayatın gerekli bir kısmına, normaldir ve. bir şey herkes deneyimleri olmasına rağmen kişiden kişiye ne strese neden farklılık gösterebilir. Başka müziklerini açmak ve hafif bir rahatsızlık düşünebilirsiniz ederken Örneğin, bir kişi, ciddi trafik sıkışıklığı tarafından öfkeli ve çaresiz hale gelebilir. Başka kolayca silkmek olabilir iken bir arkadaşıyla bir mücadele, günün geri kalanı için bir kişi etrafında da gelebilir.

Ne sebep oluyor size stres zaten size bolca farkındayız bir şey olabilir. Ama bu fiziksel ve ruhsal sağlığı üzerinde o olabilir etkilerini hafifletmeye geldiğinde kontrol altında stresi tutmanın önemi göz önüne alındığında, diğer faktörler de oynayan olabileceği olasılığını kendinizi açılması değer. hepsi düşünülerek ile stres azaltma planını Craft.

Finansal problemler

Amerikan Psikoloji Derneği (APA) göre, para ABD’de stres üst nedenidir. Bir de 2015 anketine , APA Amerikalıların yüzde 72’si bir önceki ay boyunca para konusunda zamanın en azından bazı vurguladı bildirdi. Çalışmaya katılanların çoğunluğu 77 oranında mali konularda belirgin endişe hissi ile önemli bir stres kaynağı olmaktan parayı bildirdi.

Finansal stres belirtileri şunlar olabilir:

 • Endişe verici ve para konusunda endişeli hissetme
 • para konusunda sevdikleriyle savunan
 • olmayan şartları para harcama konusunda suçlu hissetmek
 • korkmak postayı açmak veya telefona cevap vermek

Finansal stres dışarı kazmak için aylar ya da yıllar alabilir. Uzun vadede, stres tansiyonu getirmek ve baş ağrısı, mide, göğüs ağrısı, uykusuzluk ve hastalık genel bir duygu neden olabilir sıkıntı içindeki mali sonuçlarına ilişkin. Finansal stres depresyon, anksiyete, cilt problemleri, diyabet ve artrit gibi sağlık sorunları bir dizi bağlantılı olmuştur.

İş

Göre Hastalık Kontrol ve Önleme (CDC) Merkezleri , Amerikalılar artık 20 yıl öncesine göre iş yerinde yüzde 8 daha fazla zaman harcamak ve insanların yaklaşık yüzde 13’ü ikinci bir iş çalışır. En az yüzde 40 işlerini stresli rapor ve genellikle hissetmek yüzde 26 raporu işlerinde tarafından yanmış.

şeylerin herhangi bir sayıda çok fazla işin, iş güvensizliği, bir iş ya da kariyer ile memnuniyetsizliği ve patron ve / veya iş çatışmalar da dahil iş stresine katkıda bulunabilir. Belirli bir proje endişesi veya haksızlığa duygu olsun, her şeyin öncesinde işini koyarak kişisel ilişkiler ve zihinsel ve fiziksel sağlığı dahil olmak üzere yaşamın birçok yönünü etkileyebilir.

işin kendisinin dışındaki faktörler de kişinin psikolojik makyaj, genel sağlık, özel hayatında da dahil iş stresi de rol var. ve duygusal desteğin miktarı onlar iş dışında var.

işe bağlı stres belirtileri, fiziksel ve psikolojik olabilir:

 • yorgunluk
 • Baş ağrısı
 • Kas gerginliği ve ağrı
 • Mide sorunları
 • Kalp çarpıntısı
 • kaygı
 • Depresyon
 • Ruh hali
 • Zorluk kararlarını konsantre veya verme

Bazı insanlar bunalmış hissetmek ve de onların davranışlarını etkileyebilir, hangi baş mücadele edebilir. İş stresi var bireyleri isteyebilir:

 • Artan hasta günler
 • iş performansında Damlası
 • kişisel ilişkiler ile ilgili sorunlar
 • Azalmış yaratıcılık ve inisiyatif
 • sabır düzeyi düşük ve hayal kırıklığı artan seviyeleri
 • İlgisizlik
 • İzolasyon

Kişisel ilişkiler

Bize strese neden hayatımızın her insanlar var. Bu bir aile üyesi, samimi bir ortağı, arkadaş, iş arkadaşı ya da olabilir. Toksik kişiler hayatımızın her yerinde pusuda ve bu ilişkileri yaşamaya stres fiziksel ve ruhsal sağlığını etkileyebilir.

Orada romantik ilişkilerde stres sayısız nedenleri ve çiftler baskı altında sürekli olduğunda, ilişki başarısızlık riski üzerine olabilir.

Ortak ilişki stres faktörleri şunlardır:

 • birbirleri ile vakit geçirmek ve sorumluluklarını paylaşmak için çok meşgul olmak
 • Samimiyet ve cinsiyet nedeniyle meşguliyet, sağlık sorunları ve diğer birçok nedenden dolayı nadir hale gelir
 • Sen ve ortağın iletişim kuramıyorsa
 • Sen ve / veya ortak uyuşturucu Çok fazla alkol tüketen ve / veya kullandığınız
 • Sizin veya eşinizin boşanma düşünüyorsun
 • ilişkide kötüye veya kontrol yoktur

kişisel ilişkilere bağlı stres belirtileri genel stres, normal belirtilerine benzer ve fiziksel sağlık ve uyku problemleri, depresyon, ve anksiyete içerebilir. Kendiniz de kaçınarak veya birey ile çatışma sahip veya bunların varlığı ile kolayca tahriş olma bulabilirsiniz.

Bazen kişisel ilişki stres de gibi sosyal medya platformları, insanlarla ilişkilerimizde ilgili olabilir Facebook’ta . Örneğin, sosyal medya, doğal olarak yetersiz hissetme strese yol açabilir diğerleri, kendinizi karşılaştırarak teşvik eğilimindedir. Aynı zamanda daha kolay zorbalık yapar.

Ebeveyn

Ebeveynler genellikle bir iş, ev işlerini kapsar yoğun programları yönetmek ve çocuk yetiştirme ile karşı karşıyayız. Bu talepler stresi ebeveynlik sonuçlanır.

ebeveynlik stresi yüksek seviyelerde bir ebeveyn çocukları ile etkileşimlerde, sert negatif ve otoriter olmaya neden olabilir. Ebeveynlik stres de ebeveyn-çocuk ilişkisinin kalitesini azaltabilir. Çocuğunuz tavsiye ya çocuğunuz için size gelmiyor ve sık sık iddia edebilir böylece Örneğin, açık iletişimi olmayabilir.

ebeveynlik stres kaynakları alt gelir, çalışma uzun saatler, tek ebeveynlik, evlilik veya ilişki gerginliklerin veya davranışsal bozukluk ya gelişimsel engelli teşhisi konulan bir çocuk yetiştirmek içerebilir.

Davranış bozuklukları ve gelişimsel gecikmeler olan çocukların ebeveynleri stresi ebeveynlik için en yüksek risk taşırlar. Aslında, çok sayıda çalışmalar otistik çocukların ebeveynleri çocukları koşulu olmayan kişiler daha ebeveynlik stresi yüksek seviyede bildiriliyor göstermektedir.

Günlük Yaşam ve İş adamı

Gün be gün streslerinin günlük sakıncaya vardır. Onlar tuşları misplacing geç çalışan ve evden ayrılırken sizinle önemli öğeyi getirmek için unutulması gibi şeyleri içerir. Genellikle bu sadece küçük terslikler, ancak sıklaşır, onlar fiziksel ve / veya psikolojik sağlığını etkileyen bir endişe kaynağı haline gelir.

çok meşgul olmanın stresi daha sık oluyor. Bugünlerde insanlar her zamankinden daha yoğundur ve bu onların yaşamlarına çok stres ekler. Bazı durumlarda, meşguliyet böyle ikinci bir iş çalışmak zorunda olduğu, gerekliliği nedeniyle. Diğer zamanlarda, bu suçluluk nedeniyle ve başkalarını hayal kırıklığına uğratmak isteyen değil. İnsanlar demek “hayır” ve kendileri için çok az zaman sahip sonunda, ya da zaman yetersizliği nedeniyle bu tür doğru beslenme ve egzersiz olarak kendi temel ihtiyaçlarını, ardı olmayabilir.

Kişilik ve Kaynakları

Kişisel kişilik özellikleri ve sizin için kullanılabilir olan kaynaklar Yukarıdakilerin hepsi içine kravat ve yanı stres bağımsız kaynakları olabilir.

Dışa dönük, örneğin, günlük hayatta daha az stres yaşadıklarını eğilimindedir ve strese karşı tampon büyük sosyal kaynakları, var. Mükemmeliyetçiler sadece yüksek başarı odaklanmak olanlara göre daha olumsuz zihinsel ve fiziksel sağlık sonuçlarla karşılaşma, çünkü onların titiz standartları gereksiz yere kendi üzerlerine stres getirebilir.

olanlar “A tipi” kendileri dahil, çevrelerindeki herkesi stres olabilir. Yeterince para olanlar yardım stresli görevleri devredebilir kiralamak, bu nedenle bu kaynak sonunu getirmek için mücadele ve para kazanmak için daha çok çalışmak zorunda olanların üzerinde bir kenar sağlayabilir.