Skip to main content

Ar stresas Priežastis Priklausomybė?

 Ar stresas Priežastis Priklausomybė?

Anksčiau, priklausomybė buvo suvokiami kaip atsiranda dėl kurio “priklausomybę” medžiaga nebūtų praryjama, tokių kaip heroinas ar alkoholio. buvo laikomi šios medžiagos turi beveik magiškų galių, o todėl, kad vartotojas bejėgiai prieš jų vartojimą, nepriklausomai nuo konteksto ir aplinkybių, tokių kaip stresas yra patyręs naudotojas. DSM-IV apibrėžimas priklausomybės Medžiagos orientuota į fiziologinio poveikio šių medžiagų, ir tolerancijos ir išėmimo kaip ir centrinės priklausomybę procesus.

Tačiau nuo 1970 metų, moksliniai tyrimai pradėjo ryškėti, kad piešia kitokį vaizdą streso ir žalingų įpročių. Ne tik jis tapo aišku, kad kai kurie žmonės, vartojantys “priklausomybę” medžiagos netaptų priklausomas, bet ir, atrodytų, gerybinių elgesys, o ne dalyvauja nurijimas medžiagų, pradėjo būti pripažinta priklausomybę, įskaitant problemų dėl lošimo, prekybos priklausomybės, maisto priklausomybės, kompiuterių priklausomybė, ir net priklausomybė nuo sekso. Ir vis daugiau ir daugiau, nustatytas ir nustatymas ir kitų kontekstinių klausimai, pavyzdžiui, streso metu patyrė individo atsižvelgiant į priklausomybę medžiaga ar užsiima priklausomybę elgesį, yra pripažįstami kaip turintys įtakos ar ne žmonės tampa priklausomi. Šie naujesni atradimai atsispindi DSM-V.

Kaip Priklausomybė naudojamas susidoroti su stresu

Priklausomybė dažnai atrodo, kad bandoma susidoroti su stresu taip, kad ne visai dirbti už individo. Nors jums gali kažkiek laikiną atleidimą nuo streso per narkotikų ar elgesį galite tapti priklausomas, kad lengvata yra trumpalaikis, todėl jums reikia daugiau norint tęsti susidoroti su stresu. Ir todėl, kad daugelis priklausomybių atsineša toliau stresą, pavyzdžiui, abstinencijos simptomų patyrę, kai narkotikų praeina, dar daugiau priklausomybę medžiagos ar elgesys, reikia susidoroti su papildomu streso dalyvauja.

Žvelgiant iš šios perspektyvos, akivaizdu, kad kai kurie žmonės yra labiau pažeidžiami priklausomybių nei kiti, tiesiog streso sumą savo gyvenimą. Pavyzdžiui, dabar yra nusistovėjusi ryšys tarp piktnaudžiavimo vaikystės, ar fizinio, emocinio ar seksualinio išnaudojimo ir vėliau plėtoti priklausomybių nuo narkotikų ir elgesį. Vaikystė prievarta yra labai įtemptas vaikui, bet ir toliau kelia problemų, kad vaikas bręsta į suaugusiųjų, su pasekminius problemų su santykiais ir savigarbą. Ne kiekvienas, kuris buvo piktnaudžiaujama kaip vaikas vystosi priklausomybe, ir ne kiekvienas su narkomanija buvo piktnaudžiaujama vaikystėje – bet išgyvenusių vaikų išnaudojimo kad vėliau priklausomybės pažeidžiamumas yra aiškus pavyzdys tarp streso ir priklausomybės ryšį.

Naudojant Streso valdymas siekiant atprasti

Nors streso, savo, nesukelia priklausomybės – daug žmonių, patiriant stresą ir neturi tapti priklausomybė – ji tikrai turi didelę įtaką daugeliui žmonių. Pripažinimas streso vaidmens priklausomybės kuriant, ir streso valdymo svarbą užkertant kelią ir įveikti priklausomybę, yra svarbu padėti žmonėms išvengti kančių, kad priklausomybė gali atnešti, tiek tiems, kuriems priklausomybių ir jų artimuosius. Mūsų stresas svetainė suteikia daug strategijas ir įrankius, kurie yra susiję su įrengiant jums sveikesnį susidoroti su stresu, ar ne jūs sukūrė priklausomybę.

Ir tai niekada nebūna per anksti mokyti vaikus ir jaunus žmones gerus streso valdymo įgūdžius, kad jie yra mažiau linkę tapti priklausomas į pirmąją vietą.