Skip to main content

Bağımlılık ve Tedavisi Bakış

 Bağımlılık ve Tedavisi Bakış
Uzun bir süre için, bağımlılık alkol ya da başka ilaçlar ile bir kontrol edilemeyen alışkanlığı anlamına geliyordu. Daha yakın zamanlarda, bağımlılık kavramı böyle egzersiz ve yeme gibi kumar gibi davranışlar, yanı sıra maddeler ve hatta sıradan ve gerekli faaliyetleri kapsayacak şekilde genişlemiştir. Anahtar kişi bir şekilde zevkli davranışı bulur ve yaşamla başa çıkma yolu olarak davranışlarında aşırı yürütmektedir olmasıdır. o çözer daha bir kişinin bağımlısı zaman, davranış, kişinin hayatında fazla probleme yol olacaktır.

Sen Bağımlılık Hakkında Bilmeniz Gerekenler

maddelere bağımlılığı sıklıkla berrak kesilmiş göründü olsa da, maddeler gerçekten bağımlılık olduğu hakkında bazı tartışmalar var. Akıl Hastalıkları Teşhis ve İstatistik El Kitabı veya DSM 5 üzerinden Mevcut rehberler ilaçlar dahil olmak üzere en psikoaktif maddeler, bağımlılık olma potansiyeline sahip olduğunu göstermektedir.

Ne Davranış Bağımlılık hakkında?

Birçok “davranışsal” bağımlılıklar “doğru” bağımlılıklar olup olmadığı hakkında pek çok tartışma var hâlâ. Daha araştırmalar bu konuyu açıklığa kavuşturmak için gereklidir. bağımlılığı Kumar bir dürtü kontrol bozuklukları gibi uzun yıllardır kabul edilmiştir davranışsal bağımlılık olduğunu. Artık DSM Kumar Bozukluğu olarak kategorize edilir.

Bağımlılıklar geliştirmek için zaman ayırın. Bir ruh sağlığı sorunu geliştirmek ya da bazı maddelerin bir kullanımdan sonra aşırı dozda ya da başka bir komplikasyonu ölmek mümkün olsa bir kişinin, bir kez maddeyi kullandıktan sonra bağımlı hale gelecektir olası değildir.

tam perhiz ihtiyacını vaaz düşünce bazı okullar olmasına rağmen, birçok kişi böyle içme, yemek yeme, alışveriş ve cinsiyet gibi bağımlılık davranışları kontrol etmeyi öğrenmelisin edebiliyoruz. Eğer birçok faktöre bağlıdır ve en iyi doktor ya da terapist ile işbirliği içinde karar verilir için bu olsun iyi bir fikirdir.

ilaç kullanımı sayısız sağlık ve sosyal riskleri yanı sıra bağımlılığı taşır rağmen Madde kullanımı, her zaman bağımlılık bir göstergesi değildir. Ebeveynler otomatik olarak çocuklarının bir ilacı kullandı keşfetmek eğer çocuklarının bir bağımlılık vardır düşünmemelidir.

Sen şeye bağımlı Olabilir Eğer Ne Bir Bağımlılık yapar?

bağımlılığı belirtileri değişebilir, ancak tüm bağımlılıklar ortak olan iki yönü vardır:

Bağımlılık Davranışları Uyumsuz mi

be bireysel ya da çevrelerindeki kişiler için sorunlara neden olmaktadır. Bunun yerine kişi durumlarla başa çıkma veya sorunların üstesinden yardımcı, Bu yeteneklere zayıflatma eğilimindedir. Örneğin, bir kumarbaz o daha param olsaydı belki, henüz kumar onun mali kaynak tahliye olasılığı daha yüksektir. Ağır bir içici kendini neşelendirmek isteyebilirsiniz, henüz alkol kullanımının yol veya depresyon yoğunlaştırmak olabilir. Bir seks bağımlısı yakınlık istemek olabilir, henüz cinsel eylemlerle ilgili odak gelişmekte gerçek yakınlık engelleyebilir.

Davranış Kalıcı mı
birileri bağımlısı, o onu neden sorun rağmen, bağımlılık davranışı yapmaya devam edecektir. O sorunların farklı yol açabilir rağmen Yani kendi isteklerine düşkünlük arada bir hafta sonu, bir bağımlılık değil. Bağımlılık davranışında sık takılması ile karakterize edilir.

Sen Hala It Enjoy Eğer Ama O Sağ, bir Bağımlılık Be olmaz mı?

Yanlış. Medya, özellikle, bağımlıların tasvir Çünkü olarak umutsuz, hayatları parçalanıyor olan mutsuz insanlar, bağımlılık ile birçok kişi kendilerini zevk ve birlikte hayatlarını tutuyorsun yazılana kadar bağımlısı inanmıyorum.

Genellikle insanların bağımlılıklar onlar yoksunluk belirtileri hissetmek hiç ya da nadiren noktaya, onların yaşam tarzı kökleşmiş hale gelir. Ya da, yaşlanma aşağı koyarak çok çalışkan, ya da sadece sabahları sevme değil, ne olduklarını onların yoksunluk semptomlarını tanımayabilir. İnsanlar onların bağımlılığı ne kadar bağımlı farkında olmadan yıllarca devam edebilir.

yasadışı bağımlılık olan kişiler kendi davranışlarının ketum doğanın tadını olabilir. Bunlar serbest iradeli ve bağımsız bireyler olarak görürler seçerek, dar kafalılık için toplumu suçlamak olabilir. Gerçekte, bağımlılıklar daha onların davranışlarında kısıtlı hale geldikçe insanların bireyselliğini ve özgürlüğünü sınırlamak eğilimindedir. yasadışı bağımlılık yapan hapis gitmek daha özgürlüklerini kısıtlar.

insanlar bağımlısı olduğunda, onların keyfi genellikle oldukça mutluluk kişinin tam potansiyelini oluşturan deneyimlerle dolu aralıktan daha, geri çekilmesini bağımlılık davranışı yürüten ve rahatlatma odaklanmış olur.

Bir noktada, bağımlısı kişi bu hayat onları geçti ve onlar bağımlılığı dışındaki deneyimleri zevk kaçırmış olduğunu farkındayım olabilir. insanlar bağımlılığı aşmak Bu farkındalık sıklıkla oluşur.

Bu zarar vermelerini Olmasaydı Sorun nedir?

Bağımlılık bağımlılığı ile kişi ve çevrelerindeki insanlara zarar.

En büyük sorun onların bağımlılığı yapıyor zarar tanımak bağımlısı kişinin başarısızlık. Onun sağlığı, yaşam desen ve ilişkiler üzerindeki etkilerini görmezden seçerek onun bağımlılığı olumsuz yönleri hakkında inkar içinde olabilir. Ya onun zorluklar için yaptığı hayatımızda dış koşullar veya diğer kişileri suçlamak olabilir.

bağımlılığı nedeniyle zarar bağımlılığı diğer sorunlarla başa çıkma kişinin ana yolu olduğunda tanımak özellikle zordur. Bazen başka sorunlar doğrudan bu sağlık sorunları gibi bağımlılık ile ilgili, bazen de dolaylı olarak bağımlılığa örneğin ilişki sorunları ilişkilidir.

maddeler veya faaliyetlere bağımlı olsun Bazı insanlar bağımlılık çok farkında ve bağımlılığı nedeniyle bile zarar, ama yine de bağımlılık davranışı yapmaya devam. onlar zevk nasıl bilmiyorum çünkü bu onlar bağımlılığı olmadan başa çıkabilir hissetmiyorum çünkü bağımlılık (örneğin, bir çocuk olarak istismar ediliyor gibi) onları rahatsız eden diğer bazı konu ile ilgili kaçınarak, çünkü olabilir, veya hayat başka bir yolu.

Bağımlılık Krize Neden Olabilir

bağımlısı kişi bir kriz geçer zaman bağımlılığı zarar sadece tanınabilir. Bu bağımlılık yapıcı madde veya davranış tamamen uzak alınır ve kişi çekilmesi gider ve baş edemez olduğunda meydana gelebilir. Ya da böyle bir işin ciddi bir hastalık, bir ortak bırakarak veya kaybı gibi bağımlılık, bir sonucu olarak ortaya çıkabilir.

Sen Bir Bağımlılık olabileceğinizi düşünüyorsanız

Bağımlısı inanmadan madde kullanımı ya da bağımlılık davranışı yapan bir aşamaya geçmesi, ortak değilse normaldir. Bu isim, düşünme öncesi dönem aşamasına sahip olması, aslında, bu yüzden sık görülür.

Eğer bir bağımlılık olabileceğini düşünüyorum başlıyor, muhtemelen tefekkür aşamaya taşındı. Bu ilgi çekici olmuştur ve dürüst herhangi bir işaret veya bağımlılık belirtileri hissedip yansıtmaya madde veya davranış hakkında daha fazla bilgi edinmek için harika bir zamandır.

Bu belirti ve semptomlar başka bir bağımlılıktan değişebilir, ancak en yaygın göstergeler size davranışlarda veya başlangıçta amaçlanan daha fazla maddenin devam edeceğini vardır; Eğer davranışlarda bulunan veya maddeyi kullanabilir dahaki sefere meşgul olduğunu; ve bu tür aile, iş ve sorumlulukları gibi yaşamın diğer önemli parçaları öncesinde bunu koyuyoruz. Ayrıca bağımlılık davranışı ile karşılaştırıldığında, diğer zevk veren aktivitelere ilgi kaybediyorlar bulabilir.

Birçok kişi sonra değişiklikleri yapmaya karar verirler. Bazı insanlar için, bu kolay ve yönetilebilir. diğerleri için, bir şekilde bırakmak bile davranışlarıyla, hoş olmayan yoksunluk belirtilerine yol açabilir, ve bağımlılık davranışları ile yatıştırdı veya bastırılmış ediliyordu rahatsız duyguları ortaya çıkarabilir. Böyle bir durumda, ya da içme ya da bu tür opioidler-kaçak veya reçete, diğer reçeteli ilaçlar, uyarıcılar, kokain, ya da ilaçlar, kullanıyoruz eğer meth-derhal tıbbi yardım almalısınız.

Daha sonra aşırı doz, ruh sağlığı sorunları veya diğer hayatı tehdit eden tıbbi komplikasyon riskini yükseltmek olabilir nükseden ve tıbbi gözetim altında yapılmalıdır bazı ilaçlar durduruluyor.

Bağımlılığı Living With

Bazı insanlar bağımlılık davranışı değiştirmek veya denemek ve denemek ama bırakmayı başarırsa gibi görünüyor asla istemiyoruz. Bu insanlar genellikle zarar azaltma hedefi ile daha iyisini ya da bağımlılığı yönetmek için kendi kendine yardım kaynakları kullanın.

bu sizin gibi görünüyorsa, yardım her zaman mevcuttur unutmayın. Kendini eğitmek iyi bir başlangıçtır. Sen büyük ölçüde kendine zarar miktarını ve çevrenizdekileri ve belki bir gün azaltabilir, iyi için değiştirmeye hazır olacaktır.

Sonraki Adımlar Değerlendirmeye

korkutucu görünebilir, ancak bir değerlendirme ve tanı alma yardım alma açısından iyi bir adımdır. Bu sizin için değil ise, kendi kendine yardım grupları denemek ve aynı sorunu ile uğraşan başkaları ile bağlanabilir. senin bağımlılığı hakkında daha ne yardımcı olmuştur Diğerleri bulma da iyi bir adım olabilir ve herkesten konuşmak gerektirmez.

Bizim Düşünce

Birçok kişi terimi bağımlılığı korku ve başarısızlık veya değersizlik bir göstergesi olduğunu düşünüyorum. bağımlılık olan kişiler genellikle utanç ve yardım isteyen korkusu neden davranışları hakkında eylemde bulunurlar. Dünya değişiyor ve siz bağımlılığı için yardım alma Kendiniz için en iyi şey bu olduğunu görebilirsiniz. Bu arada, kendinizi eğitmek sağlık için yolculuğa yardımcı olacağını umuyoruz.