Skip to main content

Bipolinis sutrikimas Apžvalga – Naršyti pagrindinius skirtumus tarp tipų

Bipolinis sutrikimas Apžvalga - Naršyti pagrindinius skirtumus tarp tipų

simptomai

Nepaisant didelių skirtumų, kai ji ateina į maniją į dviejų tipų bipoliniu sutrikimu, yra nemažai panašumų simptomus.

Depresijos epizodų
, sergant bipoliniu afektiniu sutrikimu, I, didžiosios depresijos epizodas (vienas ar daugiau)  paprastai  atsiranda, bet tai nėra būtina. Bipolinis sutrikimas II apima vieną ar daugiau didžiosios depresijos epizodų. Dažni simptomai, kurie atsiranda didžiosios depresijos epizodas apima:

 • Nemiga arba hipersomnija
 • Nepaaiškinamas arba nekontroliuojama verkia
 • Rimtas nuovargis
 • Interesų praradimas dalykų pacientas turi euthymia metu
 • Pasikartojančios mintys apie mirtį ar savižudybę

Abu sutrikimai gali apimti laikotarpius  euthymia -symptom nemokamai arba “normalių” valstybių.

Manija
Manijos epizodai trunka mažiausiai septynias dienas. Individas patiria manijos epizodas gali pasireikšti:

 • Jausmų euforija
 • Reikia mažiau miego
 • Padidėjo lytinis potraukis
 • Haliucinacijos ar kliedesiai
 • Labai padidėjo energijos

Per manijos epizodas, asmenys gali užsiimti rizikinga ar neatsargi elgesį. Pavyzdžiui, kažkas gali mėgautis rizikingo seksualinio elgesio, praleisti pernelyg daug pinigų, arba padaryti impulsyvus sprendimus.

Svarbu pažymėti, kad patiria manija automatiškai nereiškia asmuo taps smurtinio ar pavojinga.

Kartais žmonės mano, yra “manijos epizodas” reiškia, kad kažkas virsta “maniakas”. Tai netiesa.

Hipomanija
Asmuo patiria hipomanijos epizodas gali pasireikšti panašius simptomus, tačiau jų veikimas nebus ženkliai sumažėjusi. Daug žmonių, kuriems pasireiškia hipomanijos, susijusios su bipoliniu II mėgautis didesniu energijos ir sumažėjo reikia miego.

Kurio hipomanijos epizodas neturi peraugti iki taško, kad asmuo turi ligoninėje, kuri gali atsitikti su asmuo patiria manija-ypač jei jis arba ji tampa pavojaus kitiems ir / ar save.

priežastys

Nors tiksli priežastis bipoliniu I tipo sutrikimu lieka neaišku, genetika yra manoma, kad svarbų vaidmenį. Tai liudija, iš dalies, tyrimų dvyniai iš kurių vienas arba abu turėjo bipoliniu I diagnozę. 40 proc identiškų dvynių (tų su identiškais genų rinkinius), buvo rasta abu dvyniai būti bipolinis palyginti su mažiau nei 10 proc brolišką dvyniai (kurie nepritariu visus tuos pačius genus).

Kitos prisidedantys veiksniai yra anomalijos asmens smegenų schema, neatitinka neurotransmiterių ir aplinkos veiksnius, tokius kaip vaikystės traumos ar piktnaudžiavimo.

diagnozė

Kai diagnozuoti bipolinio sutrikimo (nepriklausomai nuo tipo), gydytojas ar gydytojas turi atmesti kitas ligas, tokias kaip schizoafektinio sutrikimu, šizofrenija, didybės manijos sutrikimas, ar šizofrenijos tipo sutrikimas.

Bipolinis sutrikimas negali būti diagnozuota kaip kitų ligų, jei kraujo tyrimas, rentgeno, ar fizinio egzaminas gali suteikti galutinę diagnozę. Diagnozė yra grindžiama kriterijais, kad asmuo turi atitikti, kad būtų laikoma bipolinis rinkinys.

Kompetentingas diagnozė tikriausiai apima konkrečius tyrimus, atmesti kitas fizines priežastis. Tai gali apimti narkotikų ekranas, vaizdo bandymus (kompiuterinę tomografiją ar magnetinio rezonanso smegenų), elektroencefalograma (EEG), ir visą akumuliatoriaus diagnostikos kraujo tyrimus. Gydytojas taip pat užduoti jums klausimus, ir jūs turėtumėte padaryti viską, glaudžiai bendradarbiauti su savo sveikatos priežiūros komanda patvirtinti diagnozę ir rasti tinkamą gydymo planą už jus.

Gydymas

Gydymas bipoliniu I tipo sutrikimu yra labai individualizuotas ir remiantis tipų ir sunkumo simptomų žmogus gali būti patiria.

Nuotaikos stabilizatoriai yra apdorojimo proceso branduolys, ir kiti agentai yra dažnai naudojami, kaip antai:

 • Nuotaikos stabilizatoriaus, pavyzdžiui, ličio
 • Nuo traukulių stabilizuoti nuotaikų kaita
 • Antipsichotikai kontroliuoti psichozės simptomai, tokie kaip kliedesiai ir haliucinacijos, taip pat naujesnis “netipiškų” antipsichozinių vaistinių preparatų, kurių nuotaikos stabilizuojančios savybės jų pačių
 • Antidepresantai (rečiau nustatyta, nes jie gali sukelti manijos epizodas)

Sunkesniais atvejais, elektrokonvulsinė terapija (EKT), gali būti naudojami siekiant padėti sumažinti manijos ar sunkia depresija. 4

Abu tipai turėtų būti tinkamai gydyti

Nuo hipomanija yra švelnesnė nei manija, kuris vyksta I tipo bipoliniu sutrikimu, bipolinis II dažnai apibūdinamas kaip “švelnesnis”, nei bipoliniu I-bet tai nėra visiškai tikslūs. Žinoma, žmonės su bipoliniu galiu turėti rimtesnių simptomų manija metu, bet hipomanija vis dar yra rimta būklė, kuri gali sukelti gyvybei besikeičiančios pasekmes ir todėl turėtų būti tinkamai atsižvelgta.

Be to, tyrimai rodo, kad II tipo bipolinio sutrikimo dominuoja ilgiau ir sunkių epizodų depresijos. Tiesą sakant, laikui bėgant, žmonės su bipoliniu II taps mažiau tikėtina, kad grįžti į visiškai normalią tarp epizodų.

Vienas  tyrimas  specialiai padarė išvadą, kad II tipo bipolinio buvo susijęs su blogesne sveikata susijusi gyvenimo kokybė, palyginti su I tipo Ši liko ištikima net per ilgą laiką euthymia.

Taigi, ekspertai linkę manyti, kad II tipo bipolinio sutrikimas yra vienodai (jei ne daugiau) išjungti nei I tipo bipoliniu sutrikimu, nes jis gali sukelti daugiau gyvenime dienų, praleistų depresija, o ne daro taip pat bendra tarp epizodų. Tinkamas gydymas turėtų būti siekiama visų bipolinio sutrikimo tipus, ir jums turėtų glaudžiai bendradarbiauti su savo sveikatos priežiūros komanda išsiaiškinti geriausią gydymą jums.

susidoroti

Kaip ir daugelyje psichikos sveikatos sąlygų, bipolinis sutrikimas yra susijęs su tam tikra stigma visuomenėje, kuri gali padaryti Susidoroti su sąlyga sunkiau jums ar mylimam žmogui. Žinokite, kad gėda labai dažnai išsivysto dėl trūksta žinių, kurie pateikti pastabas ar diskriminuoti paprastai nežino ar turi baimę pagal tai, ką jie galvoja, kad jie žino apie sutrikimą.

Ar kažkas su bipoliniu susiduria stigma tiesiogiai, žinau, kad geriausias būdas susidoroti su sąlyga, yra sujungti su kitais, kurie patiria ir gauti profesionalią pagalbą. Jūs taip pat gali kovoti su stigma, siekiant padėti jums susidoroti geriau, ir skaityti apie jūsų teises.

Be vaikams

Bipolinis sutrikimas gali pasireikšti vaikams, bet kokio amžiaus. Svarbu, kad tėvai ir globėjai turi žinoti iš unikalių požymių, jie turėtų atkreipti dėmesį į vaiko veikimo, jausmus, ir bet šeimos istorija liga. Su laiku diagnozuoti, gydymo planas simptomų valdymas gali būti geriau įkurta.

galutinis Minties

Bipolinis sutrikimas yra sudėtingas nuotaikos sutrikimas. Jei esate susirūpinę, kad jūs ar mylimam žmogui turi simptomus bipoliniu epizodas, reikia kreiptis į gydytoją tinkamo įvertinimo.

Nors bipolinis nėra išgydomas, tai išgydoma. Su teise vaistais ir paramą, simptomai gali būti valdomi iki taško, kur yra ne drastiškai paveikti gyvenimo kokybę.