Skip to main content

Co Mindset Czy i dlaczego jest to ważne

 Co Mindset Czy i dlaczego jest to ważne
Mógłby co wierzysz o sobie wpłynąć na sukces lub niepowodzenie? Według psycholog Carol Dweck Stanford, twoje przekonania odgrywają kluczową rolę w tym, co chcesz i czy go osiągnąć. Dweck wykazały, że to jest twój sposób myślenia, który odgrywa znaczącą rolę w określaniu osiągnięcie i sukces. Więc, co dokładnie jest sposób myślenia?

Co to jest sposób myślenia?

Postawa odnosi się do tego, czy wierzysz cechy, takie jak inteligencja i talent są stałymi lub zmiennymi cechami.

 • Osoby o stałej myślenia uważają, że te cechy są wrodzone, stałe i niezmienne.
 • Osoby z myślenia wzrostu , z drugiej strony, że te umiejętności można rozwijać i wzmacniać w drodze zaangażowania i ciężkiej pracy.

Dwa typy postaw

Dweck rozpoczął swoje badania na ten temat poprzez zajęcie się pytanie: Co się stanie, jeśli dasz dzieciom trudny problem do rozwiązania? Niektóre dzieci oglądany problem jako wyzwanie i doświadczenie. Inne dzieci czułem, że to było niemożliwe do rozwiązania, a ich inteligencja odbywało się do kontroli i oceny.

Dzieci z pierwszej grupy miały ducha wzrostu. Kiedy wychodził z czymś trudnym, wierzyli, że mogą uczyć się i rozwijać umiejętności potrzebne im go rozwiązać. Druga grupa dzieci była ustalona ducha. Wierzyli, że nic nie mogą zrobić, aby zmierzyć się z problemem, który był poza zasięgiem swojej wiedzy i umiejętności.

Dlaczego ducha Matter

Twój sposób myślenia odgrywa kluczową rolę w jaki sposób radzić sobie z wyzwaniami życia. W szkole, sposób myślenia wzrostu może przyczynić się do zwiększenia osiągnięć i zwiększonego wysiłku. W obliczu problemów, takich jak stara się znaleźć nową pracę, osoby o mentalności wzrostu wykazują większą odporność. Są one bardziej prawdopodobne, aby wytrwać w obliczu niepowodzeń, podczas gdy te z trwałych postaw są bardziej podatne na zrezygnować.

Stałe postaw, Dweck wyjaśnia, mają tendencję do tworzenia potrzebę akceptacji. „Widziałem tak wielu ludzi z tego spożywającej cel udowodnienie się w klasie, w ich kariery, a ich relacje” Dweck wyjaśnia w swojej książce Mindset . „Każda sytuacja wymaga potwierdzenia ich inteligencji, osobowości czy charakteru Każda sytuacja jest oceniana.? Czy mi się uda, albo nie będę wyglądać mądry lub głupi Will zostać zaakceptowane lub odrzucone Czy czuję się jak zwycięzca czy przegrany? ?”

Postawy wzrostu, z drugiej strony, spowodować głód nauki. Chęć do ciężkiej pracy i odkrywania nowych rzeczy. Aby sprostać wyzwaniom i rozwijać jako osoby. Kiedy ludzie o mentalności wzrostu spróbować i nie, oni nie wydają się go zobaczyć jako niewykonanie lub rozczarowanie. Zamiast tego, jest to doświadczenie edukacyjne, które mogą prowadzić do rozwoju i zmian.

Jak działa Mindset formie?

Dweck sugeruje, że wiele osób przeszkolonych w dwóch typach postaw wcześnie w życiu, często poprzez sposób są one podnoszone lub swoich doświadczeniach w szkole.

stałe ducha

 • Dzieci, które są nauczane, że powinny one wyglądać elegancko zamiast kochać naukę rozwijają stałą myślenia.
 • Stają się one bardziej związane z tym, jak są one oceniane i obawiają się, że nie mogą one sprostać oczekiwaniom.

ducha wzrostu

 • Dzieci, które są prowadzone w celu zbadania, objąć nowe doświadczenia, i cieszyć się wyzwań są bardziej skłonni do rozwijania myślenia wzrostu.
 • Zamiast widzieć błędy jak niepowodzeń, są gotowi, aby spróbować nowych rzeczy i popełniają błędy wszystko w imię nauki i osiągania ich potencjału.

Dweck zauważa, że ​​o mentalności wzrostu nie wiąże się wierzyć, że każdy może stać się coś chcą z dość edukacji i wysiłku. Nie każdy może stać Einstein czy Mozart tylko dlatego starają.

Zamiast tego wzrostu jest sposób myślenia o życiu aż do czyjegoś możliwego potencjału. Potencjał ten jednak nigdy nie jest naprawdę poznawalne. Kto wie, jak daleko człowiek może się udać, jeśli oni ustawić swój umysł do niego? Ludzie o mentalności wzrostu uwierzyć, że wysiłek, że idzie do nauki i pogłębiania własnej wiedzy i umiejętności jest wart cały trud i kłopoty.

Jaki jest Twój sposób myślenia?

Czy masz stałe lub wzrostu myślenia? Zacznij czytać następujące oświadczenia i zdecydować, które z nich zgadza się z większością.

 1. Ludzie mają pewną ilość inteligencji, i nie ma żadnego sposobu, aby go zmienić.
 2. Nie ważne kim jesteś, nie ma wiele można zrobić, aby poprawić swoje podstawowe umiejętności i osobowości.
 3. Ludzie są w stanie zmienić, kim są.
 4. Można uczyć się nowych rzeczy i poprawić swoją inteligencję.
 5. Ludzie albo mają szczególne talenty, czy nie. Nie można po prostu nabyć talent do takich rzeczy jak muzyka, pisanie, sztuki lub sportu.
 6. Studiuje, pracuje ciężko i praktykujących nowe umiejętności są wszystkie sposoby, aby rozwijać nowe talenty i zdolności.

Jeśli masz tendencję do zgodzić ze stwierdzeniami 1, 2 i 5, to prawdopodobnie mają bardziej stałą myślenia. Jeśli zgadzasz się ze sprawozdaniem 3 i 4, 6, jednak, to prawdopodobnie mają tendencję do myślenia wzrostu.

Można zmienić swój sposób myślenia?

Podczas gdy ludzie z ustalonym myślenia nie może zgodzić się, Dweck sugeruje, że ludzie są w stanie zmienić ich sposób myślenia. Rodzice mogą również podjąć kroki w celu zapewnienia, że ​​ich dzieci rozwijają ducha wzrostu, często poprzez chwaląc wysiłki zamiast koncentrować się wyłącznie na wynikach.

Na przykład, zamiast powiedzieć dziecku, że jest „taki mądry,” rodzic może pochwalić dziecko za ich ciężką pracę nad projektem i opisać to, co lubią najbardziej o wysiłki dziecka ( “Bardzo podoba mi się w jaki sposób wybrał kolory na tym zdjęciu! “).

Poprzez skupienie się na procesie, a nie wyniku, dorośli mogą pomóc dzieciom zrozumieć, że ich wysiłki, ciężka praca i poświęcenie może prowadzić do zmian, uczenie się, a wzrost zarówno teraz, jak iw przyszłości.