Skip to main content

Co myšlení je a proč je to důležité

 Co myšlení je a proč je to důležité
Mohl by to, co si myslíte o sobě vliv na váš úspěch nebo neúspěch? Podle Stanford psychologa Carol Dweck, vaše přesvědčení hrají klíčovou roli v tom, co chcete, a zda vám jeho dosažení. Dweck bylo zjištěno, že je váš postoj, který hraje významnou roli při určování úspěch a úspěch. Takže, co přesně je myšlení?

Co je to myšlení?

Způsob myšlení se týká toho, zda si myslíte, že vlastnosti, jako je inteligence a talent jsou pevnými nebo proměnlivými vlastnostmi.

 • Lidé s pevným myšlení se domnívají, že tyto vlastnosti jsou vrozené, pevné a neměnné.
 • Ti s růstovým myšlení , na druhé straně, se domnívají, že tyto schopnosti se mohou rozvíjet a posilovat prostřednictvím nasazení a tvrdé práce.

Tyto dva typy myšlení

Dweck začal její výzkum na toto téma, že bude řešit otázku: Co se stane, když dáte dětem obtížný problém řešit? Některé děti si prohlížel problém jako výzvu a učení zkušeností. Jiné děti pocit, že nebylo možné řešit a že jejich inteligence byl držen až ke kontrole a soudu.

Děti v první skupině měl růst smýšlení. Při konfrontaci s něčím obtížného, ​​oni věřili, že oni mohli učit se a rozvíjet dovednosti, které potřebné k jeho řešení. Druhá skupina dětí byla stanovena smýšlení. Oni věřili, že tam bylo nic, co by mohl udělat pro řešení problému, který byl mimo dosah svých znalostí a schopností.

Proč smýšlení Matter

Vaše myšlení hraje rozhodující roli v tom, jak si poradit s životními problémy. Ve škole, růst myšlení může přispět k většímu výkonu a zvýšené úsilí. Když čelí problému, jako se snaží najít nové zaměstnání, lidé s růstovými smýšlení vykazují větší odolnost. Oni jsou více pravděpodobné, že vytrvali tváří v tvář překážkám, zatímco ti s pevnými smýšlení jsou více náchylné k vzdát.

Pevné smýšlení, Dweck vysvětluje, mají tendenci vytvářet potřebu schválení. „Viděl jsem tolik lidí s tímto jedním náročné cíle prokazují se ve třídě, ve své kariéry, a ve svých vztazích,“ Dweck vysvětluje ve své knize myšlení . „Každá situace vyžaduje potvrzení jejich inteligence, osobnosti, nebo znak Každá situace je hodnocena:.? Budu mít úspěch nebo selhání Budu vypadat elegantně, nebo hloupý Budu přijata nebo zamítnuta se budu cítit jako vítěz nebo poražený? ?“

Růstové smýšlení, na druhou stranu, mít za následek hlad po učení. Touha tvrdě pracovat a objevovat nové věci. K řešení problémů a růst jako osoby. Když se lidé s růstovým myšlení se snaží a nedaří se, nemají tendenci vidět to jako selhání či zklamání. Místo toho, je to vzdělávací zkušenost, která může vést k růstu a změny.

Jak se myšlení Form?

Dweck naznačuje, že mnozí lidé jsou školeni v těchto dvou typů smýšlení brzy v životě, často prostřednictvím způsobu, jakým jsou zvednuté nebo svých zkušenostech ve škole.

Pevné smýšlení

 • Děti, které se učí, že by měly vypadat elegantně místo milující učení mají tendenci vytvořit pevnou myšlení.
 • Stávají se více zajímají o tom, jak oni jsou souzeni a obávají, že nemusí dostát očekávání.

růstové smýšlení

 • Děti, které se učí, aby prozkoumala, přijmout nové zkušenosti, a nyní problémy jsou větší pravděpodobnost vzniku růstového myšlení.
 • Spíše než vidět chyby jako neúspěchů, jsou ochotni zkoušet nové věci a dělat chyby, to vše ve jménu učení a dosažení jejich potenciálu.

Dweck konstatuje, že má růst myšlení nezahrnuje věřit, že kdokoli se může stát cokoliv chtějí s dostatečným vzděláním a úsilí. Ne každý se může stát Einstein nebo Mozart jen proto, že se snaží.

Místo toho je růst myšlení je asi žít až do něčí možného potenciálu. Tento potenciál je však ve skutečnosti nikdy poznatelný. Kdo ví, jak daleko člověk může jít v případě, že nastavíte svůj názor na to? Lidé s růstovým myšlení se domnívají, že úsilí, které jde do učení a prohloubení něčí chápání a talent je dobře stojí celá dřina a potíže.

Jaký je váš způsob myšlení?

Máte pevnou nebo růst myšlení? Začít číst následující příkazy a rozhodnout, které z nich budete souhlasit s většinou.

 1. Lidé mají určitou inteligenci, a neexistuje žádný způsob, jak to změnit.
 2. Bez ohledu na to, kdo jste, není mnoho, co můžete udělat pro zlepšení své základní schopnosti a osobnost.
 3. Lidé jsou schopni měnit, kdo jsou.
 4. Můžete se naučit nové věci a zlepšit vaši inteligenci.
 5. Lidé buď mají zvláštní nadání, nebo ne. Nemůžete jen získat talent pro věci, jako je hudba, psaní, umění, nebo atletiku.
 6. Studující, těžce pracujících, a cvičit nové dovednosti jsou všechny způsoby, jak vyvinout nové talenty a schopnosti.

Pokud máte tendenci souhlasit s výroky 1, 2 a 5, pak jste pravděpodobně mít větší pevný myšlení. Pokud budete souhlasit s výroky 3 a 4, 6, ale pak jste pravděpodobně mívají růst myšlení.

Můžete změnit své myšlení?

Zatímco lidé s pevnou myšlení nemusí souhlasit, Dweck naznačuje, že lidé jsou schopni změnit své myšlení. Rodiče mohou také podniknout kroky k zajištění toho, aby jejich děti rozvíjet růst myšlení, často prostřednictvím chválil úsilí, spíše než se zaměřit výhradně na výsledcích.

Například, místo aby dítě, že je „tak chytrá,“ rodič mohl pochválit dítě za jejich tvrdou práci na projektu a popsat, co se jim líbí nejvíce o snahu dítěte ( “Moc se mi líbí, jak jste si vybrali barvy k tomuto obrázku! “).

Zaměřením se na procesu spíše než výsledku, dospělí mohou pomoci dětem pochopit, že jejich úsilí, tvrdá práce a obětavost může vést ke změně, učení a růstu nyní i do budoucna.