Skip to main content

Czy stres Przyczyna Addiction?

 Czy stres Przyczyna Addiction?

W przeszłości sądzono, uzależnienie od wynikającej ze spożyciu „” substancji uzależniających takich jak heroina, lub alkoholu. Substancje te zostały uznane mają prawie magiczne moce, rendering użytkownikowi bezsilni wobec ich konsumpcji, niezależnie od kontekstu i okoliczności, takich jak stres, jaki przeżywa przez użytkownika. Definicja DSM-IV z uzależnienia od substancji koncentruje się na fizjologiczne tych substancji, a także w procesach tolerancji i wycofanie, centralny uzależnienia.

Jednak od 1970 roku, badania zaczęły pojawiać że maluje inny obraz stresu i uzależnienia. Nie tylko stało się jasne, że niektórzy ludzie biorący „uzależniające” substancje nie uzależniają, ale także, że pozornie łagodne zachowania, nie obejmujące przyjmowaniem substancji, zaczęły być uznawane za uzależniające, w tym hazardu, uzależnienie od zakupów, uzależnienia od żywności, komputer uzależnień, a nawet uzależnienia od seksu. I więcej i więcej, a zestaw ustawień i inne kwestie, takie jak kontekstowe stresu odczuwanego przez jednostkę biorąc substancji uzależniającej lub angażowanie się w uzależnieniu, są uznane za mające wpływ na czy ludzie stają się uzależnieni. Te nowsze odkrycia są odzwierciedlone w DSM-V.

Jak Uzależnienie służy do radzenia sobie ze stresem

Uzależnienie często wydaje się być próbą radzenia sobie ze stresem w sposób, który nie dość wypracować dla jednostki. Chociaż może trochę chwilową ulgę od stresu poprzez lek lub zachowania ty uzależniają się, że ulga jest krótkotrwały, więc trzeba więcej, aby kontynuować radzenia sobie ze stresem. A ponieważ wielu z nich uzależnienia przynieść dalszy stres, takie jak objawy odstawienia doświadczonych gdy lek słabnie, jeszcze więcej substancji uzależniających lub potrzebne jest zachowanie, aby poradzić sobie z dodatkowym stresem zaangażowanych.

Z tej perspektywy, oczywiste jest, że niektórzy ludzie są bardziej podatni na uzależnienia niż inni, po prostu przez ilość stresu w ich życiu. Na przykład, nie jest już ugruntowane związek pomiędzy nadużywaniem dzieciństwa, czy fizycznej, emocjonalnej lub seksualnej przemocy i późniejszym rozwoju uzależnień od leków i zachowań. nadużywanie dzieciństwa jest bardzo stresujące dla dziecka, ale nadal powoduje problemy jak dziecko dojrzewa do dorosłych, a wynikłe problemy z relacji i poczucia własnej wartości. Nie każdy, kto był nadużywany jako dziecko rozwija się uzależnienie, a nie każdy z uzależnieniem był nadużywany w dzieciństwie – ale podatność ocalałych z wykorzystywaniem dzieci do późniejszego uzależnienia jest wyraźnym przykładem połączenia pomiędzy stresem i uzależnienia.

Korzystanie z zarządzania stresem, aby przezwyciężyć Addiction

Mimo stresu, na własną rękę, w rzeczywistości nie powodują uzależnienia – mnóstwo ludzi są pod wpływem stresu i nie stać się nałogiem – to na pewno ma znaczącą rolę dla wielu ludzi. Uznanie roli stresu w uzależnienie rozwija i znaczenia zarządzania stresem w zapobieganiu i przezwyciężaniu nałogu, ma zasadnicze znaczenie w pomaganiu ludziom uniknąć cierpienia, że ​​uzależnienie może przynieść zarówno do osób dotkniętych uzależnieniami i ich bliskich. Nasza strona stres daje wiele strategii i narzędzi, które są istotne do wyposażania Ci zdrowszych sposobów radzenia sobie ze stresem, czy nie zostały opracowane uzależnienia.

I nigdy nie jest zbyt wcześnie, aby uczyć dzieci i młodzieży dobrych umiejętności radzenia sobie ze stresem, a więc są mniej skłonni do nałogu w pierwszej kolejności.