Skip to main content

Druhy stres a odbourání stresu techniky pro každou

Druhy stres a odbourání stresu techniky pro každou

Pokud jste stejně jako mnoho lidí, můžete mít pocit, že některé stres odlehčovací techniky nepracují pro vás, zatímco jiní pracují velmi dobře. Existují důvody, že tytéž stres relievers mohou pracovat tak rozdílně pro různé lidi. Často techniky, které se nezdají pracovat pro konkrétní osobu, jsou neúčinné pro jednu ze dvou důvodů: buď jsou chudý zápas pro osobnost člověka nebo pro danou situaci. Například, dechová cvičení může účinně zmírnit stres, ale nemusí být dostatečně silná technika být jediným zvládání strategie pro někoho zažívá pečovatele stres, chronické pracovním stresem, nebo jiného typu chronicky se vyskytující stresu.

Existuje tolik různých způsobů, jak se zbavit stresu, že někdy najít tu správnou techniku ​​pro vaši osobnost a situace se může zdát ohromující, nebo alespoň jako více práce, než budete chtít řešit, když jste už pocit stresu. Nalezení stresu relievers, které pracují pro vás, ale může být také stojí za námahu v této práci, kterou děláte vyzkoušet různé techniky, které pracují pro vás může nakonec změnit celý svůj zážitek z stresu.

Ať už máte několik technik, které pracují pro vás a jsou jen chtějí přidat jeden nebo dva, nebo je potřeba přepracovat svůj způsob řešení stresu a vytvořit zcela nový systém, následující seznam může pomoci. Tyto stres odlehčovací techniky jsou rozděleny do skupin podle různých kategorií, které mohou být při pohledu na při rozhodování, jak nejlépe zvládat stres.

Akutní stres

Akutní stres je typ stresu, který vás vtáhne přímo z rovnováhy okamžik. Jedná se o typ stresu, který přichází rychle a často nečekaně a nebude trvat příliš dlouho, ale vyžaduje reakci a třese vás trochu, jako hádky s někým ve svém životě, nebo zkouškou pro které nemáte cítit dostatečně připravena.

stresová reakce vašeho organismu se spustí s akutním stresem, ale můžete obrátit s rychlými relaxační techniky, a pak se vrátit do svého den opět cítit méně stresu. Tyto stresové relievers vám pomohou relaxovat a rychleji zotavit se z akutního stresu.

 • Dechová cvičení: Velká akutního stresu, protože pracují rychle.
 • Kognitivní jevem: Naučte se změnit způsob, jakým se díváte na situaci řídit hladinu stresu.
 • Progresivní svalová relaxace: Stejně jako dechová cvičení, bude PMR vám chvilku přeskupit a uklidnit.
 • Mini-Meditation: Vezměte dechová cvičení ještě o krok dále s tímto rychlým a 5 minut meditační techniky, aby se uklidnila v přítomném okamžiku.

chronický stres

Chronický stres je typ stresu, který se objevuje v pravidelných intervalech. Tento druh stresu může budete cítit vyčerpaný, a může vést k syndromu vyhoření, pokud to není účinně řídit. To je proto, že když je stresová reakce chronicky spouští a tělo není vráceno zpět do uvolněném stavu před další vlna napětí zasáhne, tělo může zůstat spuštěny po neomezenou dobu.

Chronický stres může vést k celé řadě zdravotních problémů, včetně kardiovaskulárních onemocnění, gastrointestinální otázek, úzkost, deprese a řadu dalších podmínek. To je důvod, proč je důležité, aby efektivně řídit chronický stres.

Správa tohoto typu stresu často vyžaduje kombinovaný přístup, s některými krátkodobými stresu relievers (jako jsou ty, pro akutního stresu) a některých dlouhodobých stres úlevu návyky, které zmírnit celkový stres. (Různé emoce zaměřené copingové techniky a techniky zaměřený na řešení zvládání jsou důležité také.)

Následující dlouhodobé návyky mohou pomoci lépe zvládat stres obecné, které se mohou cítit z chronických stresorů ve svém životě.

 • Pravidelně cvičte: Cvičení a zvládání stresu jsou úzce spojeny z několika důvodů.
 • Udržovat zdravé výživy: Při tankování vaše tělo dobře, může pomoci s celkovou úrovní stresu, protože celý systém bude fungovat lépe.
 • Kultivovat podpůrný vztah: Mít systém pevných nosičů je klíčovým zvládání mechanismus.
 • Meditovat Pravidelně: Zatímco rychlé meditace se skvěle hodí pro nakládání s akutním stresem, bude pravidelná meditační praxe pomáhají budovat svou celkovou odolnost vůči stresu.
 • Poslech hudby: Hudba může působit jako nádherné, stres snižující kulisou každodenní úkoly.

emocionální stres

Bolest emocionální stres může zasáhnout tvrději než některé jiné typy stresu. Například, stres, který přichází z konfliktním vztahu inklinuje přinést větší fyzickou reakci a silnější pocit úzkosti, než stres, který přichází z bytí zaneprázdněný v práci.

Z tohoto důvodu je důležité, aby bylo možné zvládnout emoční stres v efektivním způsobem. Strategií, které vám pomohou zpracovat, rozptýlené, a budovat odolnost vůči emocionální stres může všechno dobře fungovat, a různé přístupy mohou pracovat v různých situacích. Zde jsou některé způsoby, jak zvládat emocionální stres.

 • Zapsat do Journal: Existuje několik různých strategií žurnálování vyzkoušet, to vše s výhodami.
 • Promluvte si přítele: Seznamte se s několika různých typů přátel sociální podpory může nabídnout.
 • Poslouchat hudbu
 • Praxe Všímavost: Všímavost může pomoci udržet si své kořeny v přítomném okamžiku.
 • Promluvte si s terapeutem

Bojovat Burnout

Burnout je důsledkem prodlouženého chronický stres situací, které opouštějí lidé cítí nedostatek kontroly v jejich životě. Určité podmínky zaměstnání mohou vytvářet větší riziko vyhoření, a to nejen vysokou úroveň požadavků, ale také nejasným očekáváním, nedostatek uznání za úspěchy a vysokou mírou rizika negativních důsledků, pokud jsou chyby provedena.

Jakmile dosáhnete stavu vyhoření je obtížné udržet motivaci k práci a dosáhnout toho, co je třeba dosáhnout, a můžete cítit chronicky ohromen. Kromě strategií, které fungují dobře pro chronický stres a emocionální stres, mohou tyto strategie vám pomůže vrátit ze stavu vyhoření-nebo zabránit úplně.

 • Svléci nějaký čas: Pokud jste nikdy vzít si čas prázdnin, zde je důvod, proč byste měli začít.
 • Získat více smích do svého života: Smích může vést k lepší celkové zdraví a přinášet radost do nového dne.
 • Dopřejte si Záliby: Nečekejte, až váš život uklidní, aby se zapojily do svých koníčků.
 • Získat více radosti ze své současné úlohy: Pokud přistál v práci nemáte rádi, není vše ztraceno. Naučte se, aby vaše práce více naplňující.
 • Udělej si svůj Víkendy Počet: Naučte se, jak přivést některé z vašich víkendu do svého pracovního týdne za méně stresu.