Skip to main content

Druhy stres a odbúranie stresu techniky pre každú

Druhy stres a odbúranie stresu techniky pre každú

Ak ste rovnako ako mnoho ľudí, môžete mať pocit, že niektoré stres odľahčovacia techniky nepracujú pre vás, zatiaľ čo iní pracujú veľmi dobre. Existujú dôvody, že tie isté stres relievers môžu pracovať tak rozdielne pre rôznych ľudí. Často techniky, ktoré sa nezdajú pracovať pre konkrétnu osobu, sú neúčinné pre jednu z dvoch dôvodov: buď sú chudobný zápas pre osobnosť človeka alebo pre danú situáciu. Napríklad, dychové cvičenia môže účinne zmierniť stres, ale nemusí byť dostatočne silná technika byť jediným zvládanie stratégie pre niekoho zažíva opatrovateľa stres, chronické pracovným stresom, alebo iného typu chronicky sa vyskytujúce stresu.

Existuje toľko rôznych spôsobov, ako sa zbaviť stresu, že niekedy nájsť tú správnu techniku ​​pre vašu osobnosť a situácia sa môže zdať ohromujúci, alebo aspoň ako viac práce, než budete chcieť riešiť, keď ste už pocit stresu. Nájdenie stresu relievers, ktoré pracujú pre vás, ale môže byť tiež stojí za námahu v tejto práci, ktorú robíte vyskúšať rôzne techniky, ktoré pracujú pre vás môže nakoniec zmeniť celý svoj zážitok z stresu.

Či už máte niekoľko techník, ktoré pracujú pre vás a sú len chcú pridať jeden alebo dva, alebo je potrebné prepracovať svoj spôsob riešenia stresu a vytvoriť úplne nový systém, nasledujúci zoznam môže pomôcť. Tieto stres odľahčovacia techniky sú rozdelené do skupín podľa rôznych kategórií, ktoré môžu byť pri pohľade na pri rozhodovaní, ako najlepšie zvládať stres.

Akútna stres

Akútna stres je typ stresu, ktorý vás vtiahne priamo z rovnováhy okamih. Jedná sa o typ stresu, ktorý prichádza rýchlo a často nečakane a nebude trvať príliš dlho, ale vyžaduje reakciu a trasie vás trochu, ako hádky s niekým vo svojom živote, alebo skúškou pre ktoré nemáte cítiť dostatočne pripravená.

stresová reakcia vášho organizmu sa spustí s akútnym stresom, ale môžete obrátiť s rýchlymi relaxačné techniky, a potom sa vrátiť do svojho deň opäť cítiť menej stresu. Tieto stresové relievers vám pomôžu relaxovať a rýchlejšie zotaviť sa z akútneho stresu.

 • Dychové cvičenia: Veľká akútneho stresu, pretože pracujú rýchlo.
 • Kognitívne javom: Naučte sa zmeniť spôsob, akým sa pozeráte na situáciu riadiť hladinu stresu.
 • Progresívna svalová relaxácia: Rovnako ako dychové cvičenia, bude PMR vám chvíľku preskupiť a upokojiť.
 • Mini-Meditation: Vezmite dychové cvičenia ešte o krok ďalej s týmto rýchlym a 5 minút meditačné techniky, aby sa upokojila v prítomnom okamihu.

chronický stres

Chronický stres je typ stresu, ktorý sa objavuje v pravidelných intervaloch. Tento druh stresu môže budete cítiť vyčerpaný, a môže viesť k syndrómu vyhorenia, pokiaľ to nie je účinne riadiť. To je preto, že keď je stresová reakcia chronicky spúšťa a telo nie je vrátený späť do uvoľnenom stave pred ďalšia vlna napätia zasiahne, telo môže zostať spustené po neobmedzenú dobu.

Chronický stres môže viesť k celej rade zdravotných problémov, vrátane kardiovaskulárnych ochorení, gastrointestinálne otázok, úzkosť, depresia a rad ďalších podmienok. To je dôvod, prečo je dôležité, aby efektívne riadiť chronický stres.

Správa tohto typu stresu často vyžaduje kombinovaný prístup, s niektorými krátkodobými stresu relievers (ako sú tie, pre akútneho stresu) a niektorých dlhodobých stres úľavu návyky, ktoré zmierniť celkový stres. (Rôzne emócie zamerané copingové techniky a techniky zameraný na riešenie zvládanie sú dôležité tiež.)

Nasledujúce dlhodobej návyky môžu pomôcť lepšie zvládať stres všeobecné, ktoré sa môžu cítiť z chronických stresorov vo svojom živote.

 • Pravidelne cvičte: Cvičenie a zvládanie stresu sú úzko spojené z niekoľkých dôvodov.
 • Udržiavať zdravé výživy: Pri tankovaní vaše telo dobre, môže pomôcť s celkovou úrovňou stresu, pretože celý systém bude fungovať lepšie.
 • Kultivovať podporný vzťah: Mať systém pevných nosičov je kľúčovým zvládanie mechanizmus.
 • Meditovať Pravidelne: Kým rýchle meditácie sa skvele hodí pre nakladanie s akútnym stresom, bude pravidelná meditačnej praxe pomáhajú budovať svoju celkovú odolnosť voči stresu.
 • Počúvanie hudby: Hudba môže pôsobiť ako nádherné, stres znižujúce kulisou každodenné úlohy.

emocionálny stres

Bolesť emocionálny stres môže zasiahnuť tvrdšie ako niektoré iné typy stresu. Napríklad, stres, ktorý prichádza z konfliktným vzťahu inklinuje priniesť väčšiu fyzickú reakciu a silnejší pocit úzkosti, než stres, ktorý prichádza z bytia zaneprázdnený v práci.

Z tohto dôvodu je dôležité, aby bolo možné zvládnuť emočné stres v efektívnym spôsobom. Stratégií, ktoré vám pomôžu spracovať, rozptýlené, a budovať odolnosť voči emocionálny stres môže všetko dobre fungovať, a rôzne prístupy môžu pracovať v rôznych situáciách. Tu sú niektoré spôsoby, ako zvládať emocionálny stres.

 • Zapísať do Journal: Existuje niekoľko rôznych stratégií žurnalizáciu vyskúšať, to všetko s výhodami.
 • Porozprávajte sa priateľa: Zoznámte sa s niekoľkými rôznych typov priateľov sociálnej podpory môže ponúknuť.
 • Počúvať hudbu
 • Prax Všímavosť: Všímavosť môže pomôcť udržať si svoje korene v prítomnom okamihu.
 • Porozprávajte sa s terapeutom

bojovať Burnout

Burnout je dôsledkom predĺženého chronický stres situácií, ktoré opúšťajú ľudia cítia nedostatok kontroly v ich živote. Určité podmienky zamestnania môžu vytvárať väčšie riziko vyhorenia, a to nielen vysokú úroveň požiadaviek, ale aj nejasným očakávaním, nedostatok uznania za úspechy a vysokou mierou rizika negatívnych dôsledkov, ak sú chyby vykonaná.

Akonáhle dosiahnete stavu vyhorenia je ťažké udržať motiváciu k práci a dosiahnuť to, čo treba dosiahnuť, a môžete cítiť chronicky ohromený. Okrem stratégií, ktoré fungujú dobre pre chronický stres a emocionálny stres, môžu tieto stratégie vám pomôže vrátiť zo stavu vyhorenia-alebo zabrániť úplne.

 • Vyzliecť nejaký čas: Ak ste nikdy vziať si čas prázdnin, tu je dôvod, prečo by ste mali začať.
 • Získať viac smiech do svojho života: Smiech môže viesť k lepšej celkové zdravie a prinášať radosť do nového dňa.
 • Doprajte si Záľuby: Nečakajte, až váš život upokojí, aby sa zapojili do svojich koníčkov.
 • Získať viac radosti zo svojej súčasnej úlohy: Ak pristál v práci nemáte radi, nie je všetko stratené. Naučte sa, aby vaša práca viac naplňujúce.
 • Urob si svoj Víkendy Počet: Naučte sa, ako priviesť niektoré z vašich víkendu do svojho pracovného týždňa za menej stresu.