Skip to main content

Duygusal Stres ile başa çıkma 5 Yolu

 Duygusal Stres ile başa çıkma 5 Yolu
Duygusal stres, özellikle acı ve stres birçok diğer formları yol geçiş ücreti daha sürebilir, başa zor olabilir. genellikle sorunların çözümünde faydalı ve etkili olan başa çıkma tutumları – – kolayca geviş ve böylece yararlı ve etkili olmayan eş geviş, içine bozulabilir nedeni de çözüm düşünmeye, veya iyi bir arkadaşı ile çözümler tartışırken olmasıdır. Duygusal stres ile başa çıkma hem de yönetim strese duygusal proaktif yaklaşımlar doğru daha uzağa geviş ve kaçınma kendinizi yönlendirmek başa çıkma ve sağlıklı stratejilere sahip yardımcı olur, böylece Aslında, geviş, stres seviyesini arttırabilir.

Duygusal Stres nedenleri

İlişki stres duygusal yaşamları üzerinde ağır bir bedel taşır ve ilişkilerimiz büyük ölçüde hayatımızı etkileyebilir çünkü güçlü duygusal tepkiler yaratır – daha iyi ya da kötü. Sağlıklı ilişkiler yoklukta iyi zamanlarda değil, aynı zamanda kaynakların getirebilir, stres zamanlarında esnekliğini ve hatta artan bir uzun ömrü ekledi. Ancak, çatışmalı ilişkiler ve ‘Frenemies’ duygusal yaşamlarında kapalı bizi daha da kötüleştirebilir ve hatta fiziksel olarak bir geçiş ücreti alabilir.

İlişkiler ancak duygusal stres sadece durum değildir. Finansal krizler, hoş olmayan bir çalışma ortamı veya diğer stres bir dizi bazen durumları umutsuz görünüyor, özellikle ağrı kaçmak için sağlıksız başa çıkma davranışları doğru bizi cezbeder duygusal stres neden olabilir. Belki duygusal stresle baş etme daha zor kısımlardan biri durumu değiştirmek mümkün olma duygusudur. Biz stresli durumun ortadan kaldırarak bizim stres seviyelerini değiştiremiyorsanız, biz buna duygusal tepkisi üzerinde çalışabilir. İşte denemek için bazı stratejiler vardır.

Duygusal Stres ile başa çıkma

Her zaman bir gecede bu durumları düzeltemez ise Neyse, ne hissettiğini duygusal stres azaltabilir ve ücretli bu stres sana sürer. Burada etkili bir duygusal stres ile başa çıkmak için deneyebileceğiniz bazı egzersizler şunlardır:

  • Zihin güçlendirme uygulaması. Göğüste bir ‘ağır’ duygu, midede bir tedirgin duygu, donuk bir baş ağrısı: duygusal stres hissettiğinizde, o da genellikle fiziksel ağrı olarak tecrübeli. Bu duyguları kaçmaya çalıştın yaygın ama aslında deneyim derinliklerine gidip bu duygusal tepkiler fiziksel olarak keçe nerede gerçekten fark farkındalık kullanmak yararlı olabilir. Bazı insanlar acı dissipating önce daha yoğun görünüyor fark, ama sonra duygusal ve fiziksel ağrı azaltılabilir hissediyorum. Bunu denemek ne olur?
  • Kendinizi rahatsız. Ortak inanç eskiden  biz hissetti her duyguyu ifade olmasaydı (veya büyük olanlar en azından), bunlar başka yollarla kendilerini gösterecektir söyledi. Bazı açılardan, bu doğrudur: duygularımızın bize ne anlatmaya çalışıyor ve diğer sorunları getirebilir sağlıksız yollarla ‘duygularımızı doldurma’ ne öğrenmek için duygusal durumlarını inceleyerek için faydaları vardır. Böyle bir iyi hissettiren film, arkadaşları ile eğlenceli aktiviteler veya tatmin edici bir zihinsel meydan okuma olarak – – duygusal acıyı azaltmak ve daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir Ancak, aynı zamanda duygusal sağlıklı alternatiflerle duygusal acıdan kendini rahatsız edici olduğunu keşfetti oldu.
  • Biraz zamana kapalı engelleyin. Eğer biraz ve oyalama çalışmıyor farkındalığınızı duygusal stres ve ruminasyon sünme bulursanız, biraz zaman planlaması deneyin – bir saat, bir gün, belki – Kendinizi tam olarak durum hakkında düşünmek ve çözümler üzerinde derin düşünmek için izin nerede, üzücü alışverişi tekrar, varsayımsal olanaklarını uydurmak ya da ne yapmak duygusal ihtiyacı hisseder. Günlük Kaydı o iç duygusal dünyasının bir keşif ve potansiyel çözümlerin bir keşif hem de bitti, özellikle eğer burada denemek için harika bir tekniktir. İsterseniz, sorun hakkında arkadaşlarına konuşun. Tamamen kendinizi. Ve sonra bazı sağlıklı dikkat dağıtıcı deneyin. Bu teknik iki nedenle iyi çalışır:
  1. Gerçekten takıntısı dürtüsü varsa, bu sınırlı bir bağlamda o özlem karşılamak için izin verir.
  2. Eğer duygusal durumun ele alınması bir zaman olacağını biliyorum çünkü Kendinizi daha rahat bir günün geri kalanında bulabilirsiniz; O zaman sadece sonrasıdır.
  • Meditasyon pratik yapın. Meditasyon streslerinin çeşitli başa çıkmak için çok yararlı olduğunu ve duygusal stres meditasyon yardımcı olur streslerinin kategorisinde kesinlikle. Bu aktif düşüncelerinizi yönlendirerek geviş bir mola sağlar ve uzun vadede bazı duygusal stres ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir seçiminde düşünceler, içinde pratik yapmasını sağlamaktır. Bugün birkaç meditasyon tekniklerini deneyin.
  • Bir terapist ile konuşun. Eğer günlük aktivitelere müdahale alabilir veya başka yollarla esenlik tehdit duygusal stres düzeyinizi bulursanız duygusal konularda çalışan yardım Terapiste düşünebiliriz.

Duygusal stres Sebep ne olursa olsun, kendi duyguların sizi getiriyorlar ‘mesajları’ kaybetmeden, azaltma ve onu yönetme ve daha iyi sürecinde duygu üzere çalışabilirsiniz.