Skip to main content

Dzīvo ar bipolāriem traucējumiem – Galā ar stigmu, ikdienas uzdevumiem, un vairāk

Dzīvo ar bipolāriem traucējumiem - Galā ar stigmu, ikdienas uzdevumiem, un vairāk
Dzīvo ar bipolāriem traucējumiem var izraisīt emocionālo, praktiskiem un sociālajām problēmām. Zināt, ka ir stratēģijas, lai palīdzētu tikt galā ar kāds jums vai jūsu mīlēja viens ir saskaras ikdienā. Kad jūs meklēt palīdzību no jūsu veselības aprūpes komanda, viņi var piedāvāt ieteikumus, kas ir pierādīts, lai strādātu, jums sazināties ar citiem, saskaras ar tādām pašām situācijām, un pat palīdzēt jums īstenot risinājumus savā ikdienas dzīvē. Svarīgākais Pirmais solis ir panākt, lai tiem.

Emocionālās izaicinājumi

Daudzi simptomi bipolāriem traucējumiem var atstāt jūs saskaras ar emocionālo problēmām. Ārpus ārstēšanas pārvaldīt simptomus, tas ir svarīgi atrast cilvēkus, kuri saprot, kas tas ir tāpat kā dzīvot ar garīgām slimībām, lai palīdzētu jums tikt galā. Jautājiet savam ārstam par vietējām atbalsta grupām, kur var satikt citus cilvēkus, kuriem ir bipolāri traucējumi. Jūs arī varētu pievienoties tiešsaistes atbalsta grupu.

Tikšanās citiem, kuri ir izgājuši līdzīgu pieredzi var nodrošināt jūs ar emocionālo atbalstu, jums ir nepieciešams, lai risinātu jautājumus, piemēram, aizspriedumus. Citi cilvēki var arī dalīties vērtīgus resursus, kas varētu jums palīdzēt.

psiholoģiskās terapijas

Jūs arī varat apsvērt sarunu terapiju. Tikšanās ar terapeits var palīdzēt jums tikt galā ar savu slimību, kas dažādos veidos, tostarp palīdzot jums izlemt, vai jums vajadzētu pateikt jūsu boss, ģimenes locekļiem vai draugiem par savu slimību. Jums var būt noderīgi, lai jautājiet savam ārstam vai psihoterapijas sesijas var būt daļa no jūsu regulārā ārstēšanas plānu.

attiecības

Ārpus ģimenes, tas ir svarīgi apsvērt stāsta romantisku partneriem. Ir daudzi veidi, bipolāri traucējumi var ietekmēt jūsu seksuālo dzīvi un nodrošināt savu partneri saprot, tas var būt galvenais, lai saglabātu veselīgas attiecības.

Pārvarot Stigma

Lai gan bieži ir aizspriedumi, kas saistīti ar visām garīgām slimībām, bipolāri traucējumi, var būt īpaši aizspriedumus. Personām ar bipolāriem bieži tiek raksturots kā “traks”, grāmatas un filmas, un diezgan bieži, šie indivīdi izdarīt noziegumu vai nespēj dzīvot patstāvīgi.

Persona, kas ir par kauna traipu sakarā ar garīgām slimībām, īsta vai pat tikai uztverta, bieži cieš no diskriminācijas darba vietā, skolā vai citās sociālās situācijās, piemēram, baznīcās un klubi.

Tie var būt vairījās ar paziņām, draugiem un pat ģimenes; tās var smējās aiz muguras, vai viņu sejās.

Stigma parasti izriet no nezināšanas, aizspriedumu vai bailes. Piemēram, ja persona stāsta draugs vai kolēģis, ka viņš vai viņa ir bipolāri traucējumi, tad atbilde varētu būt:

  • “Ak, visi ir nedaudz bipolārā, kāpēc tu esi tik īpašs?” (vienaldzība)
  • “Ak, cilvēk, tu esi viens no viņiem? Gee, tas ir grūts,” kam seko shunning. (Aizspriedumi)
  • “Tu domā, jūs varētu uzsist ārā un sākt šaušana cilvēkus?” (Gan neziņa un bailes)

Diemžēl, dažiem indivīdiem ar bipolāriem, aizspriedumi var izraisīt to, lai slēpt savu diagnozi, vai tas var radīt lielu kaunu. Līdz ar to, daudzi cilvēki ar bipolāriem nesaņem ārstēšanu un nepieciešamo atbalstu, lai pārvaldītu savus simptomus.

Izglītot Citi

Lai cīnītos aizspriedumus, tas var būt noderīgi, lai izglītotu un informētu citus. Pēc tam, kad cilvēki saprastu vairāk par savu veselības stāvokli, viņi sāks redzēt jūs reāli, nevis caur objektīvu savas bailes.

Jums arī vajadzēs, lai apkarotu negatīvās jūtas sev: uzskatāt, ka jūsu garīgās slimības nav noteikt jums, un cilvēki ap jums būs sajūta, ka pašapziņu un mācīties no tā.

Neviena no šīm lietām ir viegli, un tie var apstrīdēt jums. Bet cīņā pret nicinošu nav instant process, vienalga, tas prasīs laiku. Jo vairāk jūs jūtaties jūs varat darīt, jo vairāk tas palīdzēs gan jums, gan visi pārējie ar bipolāriem vai cita veida garīgās slimības.

Valodu padomi

Kas publicēta papīra Vēstnesī American psihiatriskās asociācija 2013. iesaka izmantot persona pirmā valoda apspriežot dzīvojot ar nosacījumu, piemēram, bipolārā slimība, kas nozīmē, ka tā uzsver, ka cilvēka diagnoze nenosaka viņam vai viņai.

Piemēram, saka:

  • “Viņš dzīvo ar bipolāriem slimību” vai “Viņam ir diagnoze bipolārā slimības”, nevis “Viņš ir bipolāriem.”
  • “Viņa ir garīgās veselības problēmas, vai izaicinājums”, nevis “Viņa ir garīgi slims / ārprātīgs / ārprātīgais.”

Izvairīšanās no vielu lietošanas

Galā ar bipolāriem traucējumiem, var būt grūti, jo īpaši, ja indivīds ir kauns vai neērti. Līdz ar to, daži cilvēki pašārstēšanos ar narkotikām vai alkoholu, mēģinot palīdzēt sev justies labāk. Patiesībā, pētījums publicēts 2017. gadā norādīja, ka aptuveni puse no visiem cilvēkiem ar bipolāriem traucējumiem nodarbojas ar vielu ļaunprātīgu izmantošanu kādā brīdī viņu dzīvē.

Cilvēki, kas ir diagnosticēta ar bipolāriem traucējumiem, ir lielāka iespēja izmantot kokaīna, amfetamīnu, opiātus, kanabinoīdi un halucinogēns nekā cilvēki ar citiem psiholoģiskiem traucējumiem.

Tie gan ar bipolāriem traucējumiem un vēsturi vielu lietošanu mēdz būt sekojošo bieži:

  • Palielināta suicidālas tieksmes
  • Funkcionālā traucējumi
  • Lēnāka atkopšanas laiks
  • Samazināts ievērošanu medikamentiem
  • Sliktāka dzīves kvalitāte

Ja jūs domājat, ka jūs esat pakļauti vielu lietošanu, konsultējieties ar savu ārstu. Viņš vai viņa var piedāvāt stratēģiju, lai palīdzētu jums izvairīties no vielas, un pārvaldīt savu bipolāro simptomus.