Skip to main content

Elu bipolaarse häirega – Toimetulek Stigma, Daily väljakutsed ja edasi

Elu bipolaarse häirega - Toimetulek Stigma, Daily väljakutsed ja edasi
Elu bipolaarne häire võib kaasa tuua emotsionaalseid, praktiline ja sotsiaalseid probleeme. Tea, et on olemas strateegiad, mis aitavad toime tulla mis tahes teie või teie kallimale seisavad iga päev. Kui otsida abi oma tervishoiu meeskond, võivad nad pakkuda ettepanekuid, mis on osutunud töö, ühendab teid teistega silmitsi samade olukordade ja isegi aidata teil rakendada lahendused oma igapäevaelu. Kõige olulisem esimene samm on nendeni jõuda.

emotsionaalne väljakutsed

Paljud sümptomid bipolaarne häire võib lahkuda sa silmitsi emotsionaalse väljakutseid. Väljaspool ravi haldamise sümptomid, siis on oluline, et leida inimesi, kes mõistavad, mida see on nagu elada vaimuhaigus, mis aitavad teil toime tulla. Küsige oma arstilt kohalike tugirühmade, kus saab kohtuda teiste inimestega, kellel on bipolaarne häire. Samuti võib liituda online tugirühm.

Kohtumine teised, kes on läbinud sarnastest kogemustest teile pakkuda emotsionaalset tuge vajate, et lahendada küsimusi, nagu stigma. Teised inimesed võivad olla ka võimalik jagada väärtuslikke ressursse, et võite leida kasulik.

psühholoogiline ravimeetodite

Võite ka kaaluda rääkida ravi. Kohtumine terapeut aitab teil toime tulla oma haiguse erinevaid viise, sh aidata teil otsustada, kas peaks ütlema oma boss, pereliikmete või sõpradele oma haigust. Võite leida selle kasulik küsida oma arsti, kui psühhoteraapia istungid võivad olla osa oma regulaarset raviplaani.

Suhted

Väljaspool perekonda, see on oluline kaaluda ütlen romantiline partneritega. On mitmeid viise, bipolaarne häire võib mõjutada teie seksuaalelu ja tagada teie partner mõistab see võib olla oluline säilitada terve suhe.

ülesaamine Stigma

Kuigi sageli kaasnev stigmatiseerimine kõik vaimuhaigused, bipolaarne häire võib olla eriti halvustamist. Üksikisikud bipolaarse on sageli kui “hull” raamatutes ja filmides ja üsna sageli on need isikud toimepanemisele või ei suuda iseseisvalt elada.

Isik, kes on põlu arvel vaimuhaigus, tõeline või isegi ainult tajuda, sageli kannatab diskrimineerimise tööl, koolis või teistes sotsiaalsetes olukordades nagu kirikud või klubid.

Neid võib shunned tuttavate, sõprade ja isegi pere; neid võib naersid nende selja taga või nende näod.

Stigma tavaliselt tuleneb teadmatusest, et see piiraks või hirm. Näiteks kui inimene ütleb sõber või töökaaslane, et ta on bipolaarne häire, vastus võib olla:

  • “Oh, kõik on natuke bipolaarne, miks sa nii eriline?” (Teadmatusest)
  • “Oh, mees, sa oled üks neist? Gee, see on karm,” millele hoidudes. (See piiraks)
  • “Sa mõtled võite flip välja ja alustada shooting inimesi?” (Nii teadmatus ja hirm)

Kahjuks mõned inimesed bipolaarse häbi võib põhjustada neil varjata oma diagnoosi või see võib tekitada palju kahju. Seega paljud inimesed bipolaarse ei saa ravi või abi, mida nad vajavad, et hallata oma sümptomid.

harida ülejäänud

Võidelda häbimärgistamise, see võib olla kasulik harida ja teavitada teisi. Kui inimesed paremini mõista oma tervisliku seisundi, nad hakkavad sind näha realistlikult, mitte läbi objektiivi oma hirmud.

Teil on vaja ka võidelda negatiivsed tunded endasse: usun, et teie vaimuhaigus ei määratle te ja inimesi enda ümber tajub, et enesekindlus ja õppida.

Kumbki neist asjadest on lihtne ja nad võivad sulle väljakutse. Aga võitlus häbimärgistamise ei ole kohe protsessi, niikuinii-see võtab aega. Mida rohkem te tunnete, mida saate teha, seda rohkem see aitab nii teile ja kõigile teistele bipolaarse või teises vormis vaimuhaigus.

Keelevihjed

Paber avaldatud ajakirjas Journal of American Psychiatric Õdede Liit 2013. aastal soovitab kasutada isiku-emakeel rääkides elavad tingimus nagu bipolaarne häire, mis tähendab, et see rõhutab, et inimese diagnoosi ei määratle teda.

Oletame näiteks, et:

  • “Ta elab bipolaarse haiguse” või “Ta on bipolaarne haigus” asemel “Ta on bipolaarne.”
  • “Ta on vaimse tervise probleem või väljakutse”, mitte “Ta on vaimselt haige / hull / vaimuhaige.”

Vältides narkootikumide kuritarvitamine

Toimetulek bipolaarse häire võib olla raske, eriti kui inimene tunneb end häbi või piinlik. Seega mõned inimesed ise ravida koos narkootikume või alkoholi, püüdes end ise aidata ennast paremini. Tegelikult avaldatud uuringu 2017. märkis, et umbes pool kõik inimesed bipolaarse häire tegeleda mõnuainete mingil hetkel oma elus.

Inimesed, kellel on diagnoositud bipolaarne häire on tõenäolisem, et kasutada kokaiini, amfetamiini, opiaadid, kannabinoidid ja hallutsinogeenid kui inimesed teiste psüühikahäired.

Need bipolaarse häire ja ajaloo mõnuainete kipuvad olema järgmine ühist:

  • suurenenud suitsidaalsuse
  • funktsioonihäireta
  • Aeglasem taastamise ajal
  • Vähenenud kinnipidamist ravimeid
  • Vaesemad elukvaliteeti

Kui te arvate, oled vastuvõtlik mõnuainete, arutage seda oma arstiga. Ta võib olla võimalik pakkuda strateegiad aitavad teil vältida ainete ja hallata oma bipolaarse sümptomid.