Skip to main content

Główne przyczyny stresu

 Główne przyczyny stresu
Stres jest normalne i, do pewnego stopnia, niezbędny element życia. Mimo to jest coś doświadczeń wszystkich, co powoduje stres mogą różnić się od osoby do osoby. Na przykład, jedna osoba może stać się zły i przytłoczony poważnym korku, podczas gdy inny może okazać się ich muzyka i uznają to łagodny niedogodności. Walka z przyjacielem może śledzić jedną osobę okolice na resztę dnia, a inna może łatwo wzruszyć go.

Co powoduje stres może być już coś jesteś obficie świadomi. Ale biorąc pod uwagę znaczenie utrzymania stresu w ryzach, jeśli chodzi o łagodzenie skutków może mieć na zdrowie fizyczne i psychiczne, warto otwierasz się na możliwość, że inne czynniki mogą być w grze, też. Spreparować plan redukcji stresu z nimi wszystkimi w umyśle.

Problemy finansowe

Według American Psychological Association (APA), pieniądze to top przyczyną stresu w Stanach Zjednoczonych. W badaniu 2015 , APA poinformował, że 72 procent Amerykanów podkreślił, o pieniądze, przynajmniej na jakiś czas w ciągu poprzedniego miesiąca. Większość uczestników badania wykazały pieniędzy bycia znaczącym źródłem stresu, z 77 procent czuje znaczny niepokój o finansach.

Objawy stresu finansowego mogą obejmować:

 • Niepokojąca i uczucie niepokoju o pieniądze
 • Kłóci się z najbliższymi o pieniądze
 • Poczucie winy o wydawanie pieniędzy na innych niż podstawowe
 • Bojąc otworzyć pocztę lub odebrać telefon

stres finansowy może trwać miesiące lub lata, aby odkopać z. W dłuższej perspektywie, stres związany z finansami wyników w niebezpieczeństwie, które może przynieść się ciśnienie krwi i powodować bóle głowy, rozstrój żołądka, ból w klatce piersiowej, bezsenność i ogólne poczucie choroby. stres finansowy również związane z wieloma problemami zdrowotnymi, w tym depresja, lęk, problemy skórne, cukrzyca i artretyzm.

Praca

Według Centers for Disease Control and Prevention (CDC) , Amerykanie spędzają 8 procent więcej czasu w pracy w porównaniu z 20 lat temu, a około 13 procent ludzi pracować drugą pracę. Co najmniej 40 procent zgłosić ich pracy są stresujące, a 26 procent raport często czują się wypalony przez ich pracy.

Dowolna ilość rzeczy, które przyczyniają się do stresu związanego z pracą w tym zbyt wiele pracy, niepewność pracy, niezadowolenie z pracy lub kariery, a konflikty z szefem i / lub współpracowników. Czy martwić konkretnego projektu lub uczucie niesprawiedliwie traktowany, kładąc swoją pracę przed wszystkim innym może wpływać na wiele aspektów życia, w tym osobistych relacji i zdrowia psychicznego i fizycznego.

Czynniki zewnętrzne samej pracy ma także rolę w pracy, w tym stres psychologiczny makijażu osoby, ogólny stan zdrowia, życia osobistego. a kwota wsparcia emocjonalnego mają poza pracą.

Objawy stresu związanego z pracą może być fizyczne i psychiczne, w tym:

 • Zmęczenie
 • Bół głowy
 • napięcie mięśni i ból
 • Problemy żołądkowe
 • Palpitacje serca
 • Niepokój
 • Depresja
 • Wahania nastroju
 • Trudności z koncentracją lub podejmowaniu decyzji

Niektórzy ludzie mogą czuć się przytłoczeni i walczyć, aby sprostać, które mogą wpłynąć na ich zachowanie, jak również. stres praca może skłonić ludzi do mają:

 • Zwiększone chore dni
 • Spadki wydajności pracy
 • Problemy z relacji osobistych
 • Zmniejszony kreatywność i inicjatywa
 • Niższy poziom cierpliwości i podwyższony poziom frustracji
 • Brak zainteresowania
 • Izolacja

Relacje osobiste

Są ludzie w całym naszym życiu, które powodują nas stres. Może to być członek rodziny, intymne partnera, przyjaciela lub współpracownika. Toksyczne ludzie czają się we wszystkich częściach naszego życia i stres przeżywamy z tych relacji może wpływać na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Istnieje wiele przyczyn stresu w romantycznych związków i kiedy pary są stale pod presją, związek może być na ryzyko niepowodzenia.

Wspólne stresogennych relacji obejmują:

 • Jest zbyt zajęty, aby spędzać czas ze sobą i dzielić obowiązki
 • Intymności i seksu się rzadkością ze względu na busyness, problemy zdrowotne, i dowolnej liczby innych powodów
 • Ty i Twój partner nie komunikują
 • Ty i / lub partner zużywają zbyt dużo alkoholu i / lub używanie narkotyków
 • Ty lub twój partner myśli o rozwodzie
 • Jest nadużycie lub kontroli w stosunku

Objawy stresu związanego z relacji osobistych są podobne do zwykłych objawów stresu i ogólnego może zawierać fizyczne problemy zdrowotne i snu, depresja i lęk. Można również znaleźć się unikanie lub mających konflikt z jednostki, lub staje się łatwo irytuje ich obecności.

Czasami stres osobisty związek może być również związane z naszych relacji z ludźmi na platformach społecznościowych, takich jak Facebook . Na przykład social media raczej naturalnie zachęcić porównywanie siebie do innych, które mogą prowadzić do stresu uczucie niewystarczające. To również sprawia, zastraszanie łatwiejsze.

Rodzicielstwo

Rodzice często mają do czynienia z zarządzaniem napiętych harmonogramów, które obejmują pracę, obowiązki domowe i wychowywanie dzieci. Wymagania te powodują stres rodziców.

Wysoki poziom stresu dla rodziców może powodować rodzicem być ostre, negatywne, a autorytarny w interakcje z dziećmi. Stres rodziców może również obniżać jakość relacji rodzic-dziecko. Na przykład, możesz nie mieć otwartą komunikację dzięki czemu dziecko nie przyjdzie do was o radę lub swojego dziecka i można często twierdzą.

Źródła stresu dla rodziców mogą obejmować niższe dochody, pracując długie godziny, pojedynczy rodzicielstwo, małżeńskich lub stosunku napięć lub wychowującego dziecko, który zdiagnozowano zaburzenia behawioralne lub niepełnosprawnością rozwojową.

Rodzice dzieci z zaburzeniami zachowania i opóźnienia rozwojowe mają największe zagrożenie dla rodziców stres. W rzeczywistości, liczne badania pokazują, rodzice dzieci z autyzmem donoszą wyższy poziom stresu dla rodziców niż ludzie, których dzieci nie mają kondycji.

Życie codzienne i Busyness

Day-to-day stresory są nasze codzienne niedogodności. Należą do nich takie rzeczy jak misplacing klucze, spóźniony, a zapominając przynieść ważną pozycję ze sobą, kiedy opuszcza dom. Zazwyczaj są to tylko drobne komplikacje, ale jeśli stają się częstsze, stają się źródłem niepokoju wpływa na zdrowie fizyczne i / lub psychiczne.

Stres jest zbyt zajęty jest coraz bardziej powszechne. Te dni, ludzie są bardziej zajęty niż kiedykolwiek i że dodaje dużo stresu na ich życiu. W niektórych przypadkach, busyness to spowodowane koniecznością, jak mając do pracy drugą pracę. Inne czasy, to z powodu poczucia winy i nie chcąc zawieść innych. Ludzie nie mogą powiedzieć „nie”, a kończy się o trochę czasu dla siebie, albo wychodzą własnych podstawowych potrzeb, takich jak jedzenie w prawo i wykonywania z powodu braku czasu.

Osobowość i Zasobów

Twoje cechy osobowości i zasoby masz dostępne do ciebie przywiązać do wszystkich powyższych i może być niezależne źródła stresu, jak również.

Ekstrawertycy, na przykład, często doświadczają mniej stresu w życiu codziennym i mają większe zasoby społeczne, które zabezpieczenie przed stresem. Perfekcjonistami może przynieść stres na siebie niepotrzebnie z powodu ich standardów wymagających, doświadcza bardziej negatywne konsekwencje dla zdrowia psychicznego i fizycznego, niż tych, którzy po prostu skupić się na wysokie osiągnięcia.

Ci, którzy są „typu A” może podkreślić wszyscy wokół nich, w tym sami. Osoby z wystarczająco dużo pieniędzy, aby zatrudnić pomoc może delegować zadania stresujące, więc ten zasób może zapewnić przewagę nad tymi, którzy walczą, aby związać koniec z końcem i muszą pracować ciężej, aby zaoszczędzić pieniądze.