Skip to main content

Gyvenimas su bipoliniu sutrikimu – Susidoroti su Stigma “,” Daily iššūkiai ir Daugiau

Gyvenimas su bipoliniu sutrikimu - Susidoroti su Stigma "," Daily iššūkiai ir Daugiau
Gyvenimas su bipoliniu sutrikimu, gali sukelti emocinių, praktinių ir socialinių iššūkių. Žinau, kad yra strategijos, siekiant padėti susidoroti su bet kokio jūs ar jūsų mylimam žmogui susiduria kasdien. Kai jūs ieško pagalbos iš savo sveikatos priežiūros komanda, jie gali pasiūlyti pasiūlymus, kurie buvo įrodyta, kad dirbti, sujungs jus su kitais susiduria su tomis pačiomis situacijomis, ir net padėti jums įgyvendinti sprendimus į savo kasdienį gyvenimą. Svarbiausia Pirmasis žingsnis yra pasiekti, kad jų.

emocinės problemos

Daugelis simptomai sergant bipoliniu afektiniu sutrikimu, gali palikti jus su kuriomis susiduria emocinius uždavinius. Už gydymo valdyti simptomų, labai svarbu rasti žmonių, kurie supranta, ką reiškia gyventi su psichikos liga, siekiant padėti jums susidoroti. Pasitarkite su savo gydytoju apie vietos paramos grupes, kur galima susitikti su kitais žmonėmis, kurie bipolinis sutrikimas. Jūs taip pat gali prisijungti prie interneto paramos grupę.

Susitikimas kitus, kurie buvo naudoti panašios patirties gali suteikti jums su emocinę paramą jums reikia susidoroti su klausimais, kaip stigma. Kiti žmonės taip pat gali pasidalinti vertingų išteklių, kad jums gali rasti naudingos.

psichologiniai terapijos

Taip pat galbūt norėsite apsvarstyti pokalbių terapija. Susitikimas su terapeutas gali padėti jums susidoroti su savo ligos metu įvairiais būdais, įskaitant padėti jums nuspręsti, jei jūs turėtumėte pasakyti savo viršininkui, šeimos narius ar draugus apie savo ligą įvairovė. Jūs galite rasti tai naudinga, kreipkitės į gydytoją, jei psichoterapijos seansai gali būti dalis jūsų reguliariai gydymo planą.

Santykiai

Už šeimos, svarbu apsvarstyti pasakoja romantišką partnerius. Yra daug būdų, bipolinis sutrikimas gali turėti įtakos savo lytinį gyvenimą ir užtikrinti savo partnerį supranta tai gali būti raktas į išlaikyti sveiką santykius.

įveikimas Stigma

Nors dažnai gėda susijęs su visų psichikos ligomis, bipolinis sutrikimas gali būti ypač vengti stigmatizacijos. Asmenys su bipoliniu dažnai vaizduojamas kaip “Crazy” knygų ir filmų, ir gana dažnai, šie asmenys daro nusikaltimus arba negali gyventi savarankiškai.

Asmuo, kuris buvo niekinami dėl psichikos ligos, nekilnojamojo ar net tik suvokiama, dažnai kenčia diskriminaciją darbe, mokykloje ar kitose socialinėse situacijose, pavyzdžiui, bažnyčių ar klubuose.

Jie gali būti vengia pažįstamų, draugų ir net šeimos; jie gali būti juokėsi už nugarų arba jų veidus.

Stigma dažniausiai kyla iš nežinojimo, pažeisti ar baimės. Pavyzdžiui, kai asmuo pasakoja draugui ar bendradarbio, kad jis ar ji turi bipoliniu sutrikimu, atsakymas gali būti:

  • “O, visi šiek tiek bipolinis, kodėl tu toks ypatingas?” (Tamsumas)
  • “O, žmogau, tu vienas iš jų? Gee, kad sunku”, po vengimas. (Prietarai)
  • “Jūs reiškia, kad jūs gali pasiusti ir pradėti šaudyti žmones?” (Tiek tamsumas ir baimė)

Deja, kai kurie su bipoliniu asmenų, gėda gali sukelti jiems slėpti savo diagnozę, arba ji gali sukurti daug gėdos. Todėl daugelis žmonių su bipoliniu negauna gydymo arba paramą jiems reikia valdyti savo simptomus.

šviesti Kiti

Kovoti su stigma, ji gali būti naudinga, šviesti ir informuoti kitus. Kai žmonės supranta daugiau apie savo sveikatos būklę, jie pradės jus pamatyti realiai, o ne per savo baimes objektyvu.

Taip pat reikia kovoti neigiamus jausmus sau: manome, kad jūsų psichikos liga neapibrėžia jums, ir aplink jus žmonės ta prasme, kad pasitikėjimą savimi ir mokytis iš jos.

Nei vienas iš šių dalykų yra lengva, ir jie gali ginčyti jums. Tačiau kovoti su stigma yra ne momentinis procesas, vistiek-tai užtruks. Kuo daugiau jūs manote, kad galite tai padaryti, tuo daugiau tai padės jums ir visi kiti su bipoliniu ar kitos psichikos ligos forma.

Kalbų patarimai

Paskelbtas popieriaus Amerikos psichiatrijos slaugytojų asociacijos leidinyje 2013 m siūlo pasinaudoti asmuo pirmoji kalbą, kai kalbama gyvena su sąlyga, kaip bipolinis ligos, o tai reiškia, kad jis pabrėžia, kad asmens diagnozė neapibrėžia jam ar jai.

Pavyzdžiui, tarkime:

  • “Jis gyvena su bipoliniu ligos” arba “Jis turi bipoliniu ligos diagnozę”, o ne “Jis yra bipolinis”.
  • “Ji turi psichikos sveikatos problemų ar iššūkis”, o ne “Ji yra psichiškai nesveikas / Insane / pamišėlis.”

Vengti Substance Abuse

Susidoroti su bipoliniu sutrikimu, gali būti sunku, ypač, kai asmuo jaučia gėda ar sutrikę. Todėl, kai žmonės patys gydytis su alkoholio ar narkotikų, bandant padėti sau jaustis geriau. Tiesą sakant, paskelbtas 2017 m tyrime teigiama, kad apie pusę visų žmonių su bipoliniu sutrikimu sandorį su narkomanijos tam tikru momentu savo gyvenime.

Žmonės, kurie yra diagnozuota su bipoliniu sutrikimu, yra labiau linkę naudoti kokainas, amfetaminai, opiatus, kanapės ir haliucinogenai nei žmonėms, turintiems kitų psichologinių sutrikimų.

Tie, kurie tiek bipoliniu sutrikimu ir piktnaudžiavimo medžiagomis istorijos linkę turėti bendro taip:

  • padidėjęs polinkis į savižudybę
  • funkcinis sutrikimas
  • Lėtesnis atkūrimo laikas
  • Sumažėjo laikymąsi vaistus
  • Prastesnės kokybės gyvenimo

Jei manote, kad esate linkę piktnaudžiavimo medžiagomis, aptarkite tai su savo gydytoju. Jis ar ji gali būti suteikta galimybė siūlyti strategijas, padėti jums išvengti medžiagų ir valdyti savo dvipolių simptomus.