Skip to main content

Her İçin Stres ve Stres Giderici Teknikleri Çeşitleri

Her İçin Stres ve Stres Giderici Teknikleri Çeşitleri

Çoğu insan gibi iseniz, diğerleri oldukça iyi çalışırken belirli gerilim giderme teknikleri sizin için çalışmadığını hissedebilirsiniz. Aynı stres kesiciler çeşitli insanlar için bu kadar farklı çalışabilir nedeni vardır. Genellikle belirli bir kişi için çalışmak görünmüyor teknikleri iki nedenden biri için etkisizdir: ya bunlar kişinin kişiliği veya durum için bir fakir uyumlu. Örneğin, nefes egzersizleri etkili bir stres rahatlatmak, ancak birileri yaşıyor bakıcı stres, kronik iş stresi, ya da kronik olarak meydana gelen stres başka bir türü için tek başa çıkma stratejisi olarak güçlü yeterli teknik olmayabilir.

zaten stresli duygu yaparken mücadele etmek istiyorum daha bazen kişilik ve durum için doğru tekniği bulma ezici, ya da en azından daha fazla iş gibi görünebilir olduğu gerginliği gidermede çok farklı yolları vardır. sizin için çalışmasını stres kesiciler bulma, ancak, sonuçta stres senin tüm deneyimini değiştirebilir sizin için çalışmasını farklı teknikler denemek yapmak çalışmalarında çabaya değer olabilir.

sizin için çalışmak ve sadece bir ya da iki eklemek isteyen veya stresle başa yolunuzu yeniden düzenleyebilir ve yepyeni bir sistem oluşturmak için gereken birkaç teknikleri olsun, aşağıdaki liste yardımcı olabilir. Bunlar gerilim giderme teknikleri çeşitli kategorilerde en iyi stresinizi nasıl yönetileceğini karar verirken bakıyor olabilirsiniz göre gruplandırılır.

Akut Stres

Akut stres anlık olarak nazım atar stres türüdür. Bu hızlı ve sık sık beklenmedik yanar ve çok uzun sürmez, ama bir cevap gerektirir ve bunun dışındaki hangi hayatında biriyle bir argüman veya bir sınavda olduğu gibi, seni biraz sallar stres türüdür yeterince hazır hissediyorum.

Vücudun stres tepkisi akut stres ile tetiklenir, ancak hızlı rahatlama teknikleri ile ters ve sonra daha az tekrar vurguladı duygu güne geri gidebilir. Bunlar stres kesiciler rahatlamak ve daha hızlı bir şekilde akut stresten kurtarmak için yardımcı olabilir.

 • hızla çalıştıkları için akut stres için büyük: Egzersizleri Nefes.
 • Bilişsel Yeniden Çerçevelemek: stres seviyesini yönetmek için durumun bakmak biçimini değiştirmek öğrenin.
 • Progresif Gevşeme: nefes egzersizleri gibi, PMR size yeniden toplamak ve sakin bir an verecektir.
 • Mini Meditasyon: anda sakinleştirmeye bu hızlı, 5 dakika meditasyon tekniği ile bir adım daha ileri nefes egzersizleri atın.

Kronik stres

Kronik stres düzenli olarak meydana gelme eğilimindedir stres türüdür. Stres Bu tür tükenmiş hisseden bırakabilir ve etkin yönetilen değilse tükenmişlik yol açabilir. Stres tepkisi kronik tetiklenir ve vücut stres sonraki dalga çarpmadan önce rahat bir duruma geri getirdi değilken, vücut süresiz tetiklenen kalabilir, olmasıdır.

Kronik stres kardiyovasküler hastalık, mide-bağırsak sorunları, anksiyete, depresyon ve diğer koşulların bir konak gibi sağlık sorunları, bir dizi yol açabilir. etkin kronik stres yönetmek için önemlidir nedeni budur.

stres bu tür yönetme genellikle genel stres rahatlatmak (akut stres için olanlar gibi) kısa süreli stres kesiciler ve bazı uzun vadeli gerilim giderme alışkanlıkları ile bir arada yaklaşım gerektirir. (Farklı duygu odaklı başa çıkma teknikleri ve çözüm odaklı başa çıkma teknikleri de önemlidir.)

Aşağıdaki uzun vadeli alışkanlıkları daha iyi hayatınızda kronik etkilerine karşı hissedebilirsiniz genel stres yönetmek için yardımcı olabilir.

 • Düzenli Egzersiz: Egzersiz ve stres yönetimi yakından çeşitli nedenlerle bağlantılıdır.
 • Sağlıklı Diyet koruyun: Tüm sistem daha iyi işleyecektir çünkü genel stres seviyeleri ile yardımcı olabilir vücudunuzun kuyusu Akaryakıt.
 • Destekleyici ilişkiler geliştirin: katı bir destek sistemine sahip olmak çok önemli bir başa çıkma mekanizmasıdır.
 • Düzenli Meditasyon: Hızlı meditasyonlar akut stres ile başa çıkmak için etkili olsa da, düzenli meditasyon uygulaması strese genel esneklik oluşturmanıza yardımcı olacaktır.
 • Müzik Dinleyin: Müzik günlük görevleri için harika, stres azaltıcı fon olarak hareket edebilir.

Duygusal stres

duygusal stres ağrı stres diğer bazı tiplerinde daha sert vurabilir. Örneğin, bir çatışma ilişkisi gelen stres daha büyük bir fiziksel reaksiyon ve iş yerinde yoğun olmaktan kaynaklanan stresin daha sıkıntı daha güçlü bir anlamda getirmek eğilimindedir.

Nedenle, etkili yollarla duygusal stres yönetmek edebilmek için önemlidir. Eğer, yaygın işlemek için yardımcı olur ve dayanıklılığını artırmak Stratejiler duygusal stres yönünde tüm iyi çalışabilir ve farklı yaklaşımlar, farklı durumlarda çalışabilir. İşte duygusal stresi yönetme bazı yolları vardır.

 • Bir Journal yazın: tüm avantajları ile, denemek için birkaç farklı günlük kaydı strateji vardır.
 • Arkadaşınıza konuşun: size sunabileceği sosyal destek arkadaşlar birkaç farklı türleri hakkında bilgi edinin.
 • Müzik dinlemek
 • Pratik Dikkatlilik: Farkındalık o anda köklü tutmanıza yardımcı olabilir.
 • bir terapist ile konuşun

Battling Tükenmişlik

Tükenmişlik hayatlarında kontrol sızıntısı duygu insanları bırakın durumların uzun süreli kronik stres sonucudur. İşin belirli koşullar bir talep yüksek seviyede, aynı zamanda belirsiz beklentileri, başarıları için tanınma eksikliği ve olumsuz sonuçları riski yüksek düzeyde hatalar yapılır sadece dahil tükenmişlik riski daha oluşturabilirsiniz.

Eğer tükenmişlik hali ulaştıktan sonra o iş ve başarmak için gerekenleri gerçekleştirmek için motivasyon sağlamak zordur ve kronik bunalmış hissedebilirsiniz. Kronik stres ve duygusal stres için iyi iş stratejilerine ek olarak, aşağıdaki stratejiler bir durumdan geri gelmek tükenmişlik-veya tamamen engellemek için size yardımcı olabilir.

 • Biraz zamana Take Off: Eğer izine asla varsa, başlamalı neden burada.
 • Your Life Daha Çok Kahkaha alın: Kahkaha daha iyi bir genel sağlık için yol açarak güne neşe getirebilir.
 • Hobiler şımartın: Hayatın hobiler girişme azalana kadar beklemeyin.
 • Geçerli İş dışında daha fazla zevk alın: Eğer sevmiyorsun bir işte indi, tüm kayıp değildir. işinizi daha tatmin yapmayı öğrenin.
 • Sizin Hafta sonları Sayısı yapın: daha az stres için çalışma haftası içine hafta sonu bazı getirmek öğrenin.