Skip to main content

Izpratne cēloņus Bipolar Disorder

Ir vairākas teorijas par to, kāpēc bipolāri traucējumi attīstās

 Izpratne cēloņus Bipolar Disorder
Neviens nezina absolūti ko izraisa bipolāri traucējumi. Pētījumi liecina, ka ir ģenētiskā sastāvdaļa klāt, bet DNS nav vienīgais iemesls, kāpēc cilvēki attīstīties bipolāri traucējumi. Vairums pētnieku piekrīt, ka ir iespējamā fiziskā un vides faktorus, kas veicina, kā labi.

Ģenētiskie faktori

Kad runājam par bioloģisko iemesliem, pirmais jautājums ir, vai bipolāri traucējumi var būt iedzimta. Šis jautājums tika pētīts, izmantojot vairākas ģimenes, pieņemšanu un dvīņu pētījumos.

 • Ģimenēs personām ar bipolāriem traucējumiem, pirmās pakāpes radinieki (vecāki, bērni, brāļi un māsas), ir vairāk iespējams, ir garastāvokļa traucējumi nekā radiniekiem, kuri nav bipolāri traucējumi.
 • Pētījumi dvīņu norāda, ka, ja viens un tas pats dvīņu ir bipolāra traucējuma iespējamību, ka otra dvīņu būs tas ir apmēram 40 procenti.
 • Pēc brāļu dvīņi, tad gadījums gan ir aptuveni 5 procentiem.

Tas ir svarīgi, lai ģenētisko teorijām, jo ​​identiski dvīņi rodas, ja viens apaugļotu olu izirst diviem, kas nozīmē, ka tiem ir kopīgs ģenētisko materiālu. Brāļu dvīņi, no otras puses, nāk no atsevišķām apaugļotu olu, lai viņu mantojusi gēnus, var būt atšķirīgs. Ir pārliecinoši pierādījumi tam, ka bipolāriem traucējumiem var būt iedzimta, un ka ir ģenētiskā ievainojamība lai attīstītu slimību.

smadzeņu struktūra 

Kad runa ir norādītas, tieši to, kas ir iedzimta, neirotransmitera sistēma ir saņēmusi lielu uzmanību kā iespējamo iemeslu bipolāru traucējumu. Pētnieki ir zināms, gadu desmitiem, ka pastāv saikne starp neirotransmiteru un garastāvokļa traucējumiem, jo ​​zāles, kas maina šos raidītāji arī atvieglot garastāvokļa traucējumi:

 • Daži pētījumi liecina, ka zema vai augsta līmeņa īpašu neirotransmitera, piemēram, serotonīna, norepinefrīna vai dopamīns ir iesaistīti.
 • Citi pētījumi liecina, ka nelīdzsvarotība no šīm vielām ir problēma, ti, ka īpaša līmenis neirotransmitera nav tik svarīga kā tā summa attiecībā pret citu neirotransmiteru.
 • Tomēr citi pētījumi ir atklājuši pierādījumus, ka izmaiņas jutīgumu receptoriem nervu šūnām, var būt problēma.

Īsāk sakot, pētnieki ir diezgan skaidrs, ka nervu sistēma ir vismaz daļa no cēloņa bipolāriem traucējumiem, bet tālāk pētījumi joprojām ir nepieciešams, lai noteiktu tā precīzu nozīmi.

sabiedrības faktori

Garastāvokļa epizodes bipolāru traucējumu abus var ieskaitīt ar stresu saistītu notikumu vai apstākļiem, bet var un bieži tie rodas spontāni.

Kā stress izraisa bipolārā epizode nav pilnībā saprotams. Bet zinātnieki uzskata, ka stresa hormona kortizola nozīme. Stress palielina līmeni kortizola organismā, kas izraisa izmaiņas tajā, kā arī smadzeņu funkcijas un sazinās. Faktiski, cilvēki, kam ir depresija vai bipolāri traucējumi, kortizola līmenis var saglabāties augsts, pat tad, ja stress nav klāt.

Stress var rasties no dažādiem pieredzi. To nevar precīzi definēt, jo viena persona var uztvert notikumu kā ļoti saspringta, bet citu personu radušās to pašu notikumu nedrīkst piedzīvot daudz stresa.

Pētījumi atklāja, ka stresa situācijas var izraisīt simptomu bipolāriem traucējumiem. Tomēr, ja slimība tiek aktivizēts un progresē, “šķiet, lai izstrādātu savu dzīvi.” Kad cikls sākas, psiholoģiskas un / vai bioloģiskie procesi pārņemt un uzturēt slimību aktīvs.

Vides Trigeri

Par depresijas epizodes
Kad kāds piedzīvo bipolāri traucējumi, mazie uzsver var izraisīt depresijas epizodes. Lasīšana skumjš grāmatu, runājot ar kādu personu, kas nomākts, saņem sliktu atzīmi par cesiju, vai pat saaukstēšanās var izraisīt depresijas epizodes.

Citi piemēri bipolāro depresijas epizode izraisītājiem ietver:

 • negulēšana vai traucējumus
 • fizisks ievainojums vai slimība
 • menstruācija
 • kustību trūkums
 • ceļot

Mānijas epizodes
gan iemeslu, mānijas un depresijas gadījumos var būt vienādi, ir daži, kas ir raksturīgas mānijas vai hipomānijas epizodes. Saskaņā ar 2012. gada pētījumu ar  Vēstnesī afektīvo traucējumu , unikālas cēloņi maniakāli vai hipomānijas epizodes ietver:

 • iemīlēties
 • atpūtas stimulatoru lietošana
 • sākot radošu projektu
 • vēlu vakarā ballēties
 • vacationing
 • skaļa mūzika

Turklāt pēcdzemdību periods un no antidepresanta izmantošana, piemēram, SSAI, arī var izraisīt mānijas vai hipomānijas epizode.

Diatēze-Stress modelis

Kad mēs meklējam iemeslu bipolāru traucējumu, labākais izskaidrojums, saskaņā ar pētījumu pieejams šajā laikā ir tas, ko sauc par “diatēze stresa modelis.” Vārds diatēzi , proti, vienkāršojot attiecas uz fizisko stāvokli, kas padara persona jutīgāki nekā parasti noteiktām slimībām. Tādējādi diatēze-Stress modelis saka, ka katrs cilvēks manto noteiktas fizikālās ievainojamības problēmas, kas var vai nevar parādīties atkarībā no spriedze ir viņa vai viņas dzīvi.

Tā apakšējā līnija, atbilstoši šodienas domāšanu, ir, ka, ja Jums ir bipolāri traucējumi, jums ir iespējams piedzima ar iespēju attīstīt šo traucējumu un kaut kas savā dzīvē aktivizējis. Tomēr zinātnieki varētu precizēt šo teoriju rīt. Viena pārliecināts lieta ir tā, ka viņi nedos pat meklē atbildes.