Skip to main content

Jak radzić sobie ze stresem finansowego

 Jak radzić sobie ze stresem finansowego
stres finansowy jest powszechne doświadczenie. Według American Psychological Association (APA), 72 procent Amerykanów są zestresowani o pieniądze przynajmniej od czasu do czasu, a 22 procent czuje się bardzo podkreślał o swoich finansach. Jest to dość istotne, ponieważ stres finansowy jest związany z problemami zdrowotnymi, takich jak depresja i problemy ze snem. Z rosnących kosztów życia, wielu Amerykanów odczuwają kryzysu finansowego stresu.

Jak Financial Stres wpływa na zdrowie

Niepokój o pieniądze mogą negatywnie wpływać na zdrowie na kilka sposobów:

  • Niezdrowy radzenie sobie zachowań: Osoby doświadczające stresu finansowego mogą być bardziej prawdopodobne, aby uśmierzyć niepokój o picie, palenie, przejadanie się, lub uprawiania innych niezdrowych zachowań radzenia sobie ze stresem. To z kolei prowadzi do większego stresu.
  • Mniej pieniędzy dla self-care: mniej pieniędzy w budżecie, ludzie, którzy są już w stresie finansowym wydają się skróty w obszarach takich jak opieka zdrowotna płacić za podstawowe potrzeby, takie jak żywność. Małe problemy mogą iść niekontrolowany i zamieni się większych problemów. Prowadzi to również do większego stresu.
  • Stracił sen: Kiedy pod wpływem stresu finansowego, ludzie często doświadczają trudności z zasypianiem, które można dodać do deficytu snu, pogorszenia funkcjonowania odpornościowy i zdolności poznawcze i powodując dodatkowe zły humor.
  • Niezdrowe emocje: zadłużenia karty kredytowej może spowodować niezdrowe emocje, które może podjąć opłat na zdrowie. Ludzie mogą wystąpić niepokój, frustrację i poczucie beznadziejności jak pali dłużnych górę i rosnących potrzebne są kwoty pieniędzy tylko zapłacić odsetki. To powoduje dodatkowe obciążenie, które to związki ze stresem słabej zwieńczeniu i samozaniedbania, aby stać się groźne ilość stresu.

Jak sobie radzić

Oto, co można zrobić, aby obsłużyć sytuację finansową i czuć się bardziej kontrolować swoje życie, zmniejszyć stres, i zbudować bardziej bezpieczną przyszłość:

  • Zrozumieć cykl długu. Uczenie się, jak zrozumieć długu oraz w jaki sposób dostać się do niego jest pierwszym krokiem do siebie z tej pułapki. To może pomóc nie tylko zrozumieć cykl lepiej, ale wydostać się z niego. Gdy wiesz, jak się wyrwać, można pracować w kierunku usuwania się z wysokim ciśnieniem jest zadłużony, a rozpoczęcie budowy w kierunku swojej przyszłości w bardziej pozytywny sposób z prostych nawyków, które są łatwe w utrzymaniu.
  • Wiedzieć, kiedy trzeba mieć pieniądze i jak je zdobyć. Jeśli czujesz podkreślił o finansach, prawdopodobnie już czujesz, że potrzebujesz więcej pieniędzy w budżecie. Jednak wiedząc, jak zwiększyć swoje udziały finansowe bez tworzenia znaczący stres może być bardziej skomplikowane, zbyt. Oto kilka sprawdzonych porad na zwiększenie dochodów, które jest doskonałym sposobem na stres.
  • Nauczyć się żyć na mniej. Przyzwyczajenie z budżetu i żyjących za mniej może zwiększyć swoje oszczędności. Oto kilka prostych wskazówek, niskiego stresu do nauki, aby utrzymać budżet, który będzie utrzymywać was mieszka w swój sposób. Gdy masz plan, można czuć się bardziej kontrolować swoje finanse, a to może pomóc Ci poczuć się mniej zestresowani.
  • Nie zapomnij ogólne zarządzanie stresem. Podczas pracy na poprawę sytuacji finansowej, można zmniejszyć stres poprzez praktykowanie technik zmniejszających stres i dokonywania innych zmian, aby stworzyć styl życia niskiej stres.

Stosując się do rad zawartych w powyższych linków i dokonywania tych zmian w stylu życia, ciężar stresu finansowego może wkrótce stać się przeszłością.