Skip to main content

Jak se chronický stres negativně ovlivnit vaše zdraví?

Jak se chronický stres negativně ovlivnit vaše zdraví?
Chronický stres je prodloužená a stálý pocit stresu, který může negativně ovlivnit vaše zdraví, pokud to jde nezpracovaný. Může to být způsobeno tím, každodenní tlaky vyrovnávání rodinného a pracovního života, nebo traumatických situacích. S cílem zahájit řízení chronický stres, musíme pochopit, co je to, co může být příčinou to, a jak to ovlivní celé naše tělo.

Co je chronický stres?

Chronický stres vede ze stavu probíhajícího fyziologické vzrušení. K tomu dochází, když tělo zažívá stres s takovou frekvencí a intenzitou, že autonomní nervový systém nemá dostatečnou možnost aktivovat odpověď relaxační na pravidelném základě.

To znamená, že těleso zůstává v neustálém fyziologického vzrušení. To ovlivňuje prakticky každý systém v těle, a to buď přímo, nebo nepřímo. Byli jsme postavena tak, aby zvládnout akutní stres, který je krátkodobé, ale ne chronický stres, který je stálý po dlouhou dobu.

příčiny

Tento typ chronické stresové reakce se vyskytuje příliš často z našeho moderního životního stylu. Vše od high-tlakem pracovních míst, která osamělost na rušnou dopravu mohou udržovat tělo ve stavu dané hrozbě a chronického stresu.

V tomto případě se náš boj-nebo-odezva letu, který byl navržen tak, aby nám pomohli bojovat několik život ohrožujících situací, rozložených po dlouhou dobu (například, že budou napadeni medvědem každý tak často), může obrousit naše těla a způsobit abychom se stali nemocný, ať už fyzicky nebo psychicky.

Ve skutečnosti se odhaduje, že až 90% návštěv u lékaře jsou podmínky, ve kterých hraje roli stres! To je důvod, proč je tak důležité naučit se techniky zvládání stresu a vytvořit zdravé změny životního stylu k ochraně sebe sama z negativního vlivu chronického stresu.

Příklady Akutní vs. chronický stres

Existuje mnoho životní události, které způsobují akutní a chronický stres. K tomu, aby dva do souvislostí, zde je několik příkladů.

Akutní stres je krátkodobá
akutní stres může nastat, když se dostanete do dopravní nehodě. Budete muset nejen vypořádat s policejních zpráv, pojišťoven a posouzení škod na sebe a své auto, ale je třeba zjistit, jak se dostat do práce druhý den.

Většina z těchto problémů budou vypracovány během jednoho týdne (možná tak dlouho, dokud jeden měsíc) a krátce po nehodě, vaše počáteční napětí se ulevilo, protože situace je pod kontrolou. Přinejmenším jste v bezpečí!

Dalším příkladem je, když pracujete na důležitém projektu pro práci. Dáte na dlouhé hodiny a mají těsný a blížící se termín. To může způsobit mnoho stresových dny jako doladit všechny detaily. Nicméně, jakmile je projekt předložen, můžete si odpočinout.

V tomto případě je váš stres může skutečně pomohl lepší výkon, protože ne všechny stres je špatné.

Chronický stres je Long-Term
Na druhou stranu, pokud vaše rodina se snaží finančně, nebo s těžkou nemocí, stres může stát chronickou. Někdo ve vaší domácnosti nemusí být schopen pracovat, poukázky jsou hromadí a váš domov se blíží uzavření, a to může nechat zdůraznil několik měsíců nebo dokonce rok nebo více.

Váš Stálým problémem obrousí vaše tělo, aby se cítíte unavená a nervózní. Je možné, že pracovat tvrději než kdy jindy, aby se s penězi a dělat nezdravé rozhodovat o jídle a cvičení, které vedou k tomu budete cítit ještě hůř. To může vést k vážnému depresi mimo jiné zdravotní problémy.

Můžeme mít i chronický stres související práce. Mnoho pracovních míst vyžadují hodně z nás, a to může často pocit, že jste nikdy dostat pauzu, nebo jsou stále pod tlakem, aby provedení.

Práce přesčas, konstantní cestování a vysokotlaké obchodní vztahy mohou udržet své tělo v neustálém stavu vzrušení, i když se dostanete domů ke své rodině. To může také přidat k opotřebení na vašem těle a neustálý stres může přispět k vážným zdravotních problémů, jako je srdeční onemocnění nebo může vést k infarktu.

Pokud dochází k chronickému stresu

Je důležité začít s použitím technik zvládání stresu co nejdříve, když poznáte, chronický stres ve vašem životě. To funguje na několika důvodů.

Rychle působící stres relievers může zvrátit stresové reakce, takže vaše tělo má šanci na zotavení a vaše mysl má šanci přiblížit problémy z aktivnějšího přístupu spíše než reagovat z zdůraznil, nebo dokonce panický perspektivě. Když jste rozhodování z více uvolněně a sebejistě místě, máte tendenci dělat rozhodnutí, která mají více in-line s vašimi nejlepšími zájmy a zabránit vytváření větší důraz na vlastní oči.

Dlouhodobější zdravé návyky mohou být rovněž důležité zavést, protože mohou vytvářet odolnost a dá vám šanci si odpočinout od stresu v pravidelných intervalech. To vám může pomoci, aby se zůstat zdůraznil, takže neustále, že si neuvědomují, jak zdůraznil jste, které by dokázaly udržet přijmout kroky ke snížení stresu ve vašem životě. To může také ušetřit od více negativních účinků chronického stresu. Některé z nejúčinnějších zvyky patří cvičení, meditace, a žurnálování, protože bylo prokázáno, že podporují odolnost vůči stresu

Změna, jak budete reagovat na stres může pomoci stejně. Provedením změn směřujících ke snížení stresových situací čelíte (říkat ne častěji, například) a změnou způsobu, jakým se díváte na situaci čelíte (připomínající sami ze zdrojů, které můžete použít i sílu budete vlastnit) mohou oba pomoc. Blížící se stres z aktivnějšího přístupu může pomoci snížit chronický stres

Možná budete muset mluvit s lékařem nebo terapeutem, což může být velmi efektivní. Pokud jste vyzkoušeli jiné strategie a pocit, že potřebujete více, nebo pokud máte pocit, to nebude stačit na pomoc, neváhejte a obraťte se na svého lékaře o své obavy. Tam je účinná pomoc k dispozici, a to může být použit navíc ke všem těmto návrhům.