Skip to main content

Jak se vyrovnat s finančními stresu

 Jak se vyrovnat s finančními stresu
Finanční stres je rozšířený zážitek. Podle Americké psychologické asociace (APA), 72 procent Američanů ve stresu o peníze alespoň občas a 22 procent se cítí být velmi zdůraznit, o své finance. To je docela důležité, protože finanční stres je spojen se zdravotními problémy, jako jsou deprese a spánkem problémy. Se zvyšujícími se náklady na bydlení, mnozí Američané pociťují krizi finančního stresu.

Jak finanční stres ovlivňuje vaše zdraví

Úzkost o peníze může negativně ovlivnit vaše zdraví v několika způsoby:

  • Nezdravé zvládání chování: Lidé zažívají finanční stres může být více pravděpodobné, že znecitlivění svou úzkost tím, pití, kouření, přejídání, nebo cvičit jiné nezdravé zvládání chování. Toto, podle pořadí, vede k většímu stresu.
  • Méně peněz na péči o sebe: S menším množstvím peněz v rozpočtu, lidé, kteří jsou již v rámci finančního stresu mají tendenci šetřit v oblastech, jako je zdravotnictví platit za základní potřeby, jako je jídlo. Drobné problémy se vymkl kontrole a zase do větších problémů. To také vede k většímu stresu.
  • Ztratil spánek: Když pod finančním tlakem, lidé často zakoušejí poruchy spánku, které mohou přidat až deficitu spánku, zhoršení imunitní funkce a kognitivní schopnosti a působit další náladovost.
  • Nezdravé emoce: dluh Kreditní karta může způsobit nezdravé pocity, které může mít mýtné na vaše zdraví. Lidé mohou zažít úzkost, frustrace a pocit beznaděje za dluh vrší a jsou potřebné množství peněz jen na úhradu úroků roste. To způsobí přídavné namáhání, kteréžto sloučeniny se stresem špatné zvládání a sebezanedbávání, aby se stal hrozivé množství stresu.

Jak se vyrovnat

Zde je to, co můžete udělat, aby se pracovat se svou finanční situaci a cítit se více pod kontrolou svého života, snížit stres a vybudovat bezpečnější budoucnost:

  • Porozumět dluhu cyklu. Naučit se rozumět dluhu a jak se do ní dostat, je prvním krokem k získání si z této pasti. To vám může pomoci nejen pochopit cyklus lépe, ale vymanit se z ní. Jakmile budete vědět, jak se vymanit, můžete pracovat na odstranění se před vysokým tlakem bytí v dluhu, a začít stavět k vaší budoucnosti ve více pozitivním způsobem s jednoduchým návyky, které jsou nenáročné na údržbu.
  • Nevíte, kdy budete potřebovat peníze a jak jej získat. Pokud máte pocit, zdůraznil, o finance, budete pravděpodobně již pocit, že potřebujete více peněz do svého rozpočtu. Nicméně, protože věděl, jak zvýšit své finanční podíly bez vytvoření významnou zátěž pro sebe může být obtížné, taky. Zde je několik osvědčených tipů pro zvýšení své příjmy, což je skvělý způsob, jak se zbavit stresu.
  • Naučte se žije za méně. Se pohodlně rozpočtu a bydlení na méně může zvýšit své úspory. Zde jsou některé jednoduché, low-stres tipy pro výuku udržet rozpočet, který bude držet vás žít v rámci svých prostředků. Pokud máte plán, můžete se cítit více kontrolu nad svými financemi, a to může pomoci, abyste se cítili méně stresu.
  • Nezapomeňte obecný zvládání stresu. Jak budete pracovat na zlepšení své finanční situace, můžete snížit stres tím, že cvičí techniky stres redukující a dělat další změny, k vytvoření low-stresové životní styl je.

Následováním rad stanovené ve výše uvedených odkazech a provedení těchto změn životního stylu, břemeno finanční stres může být brzy minulostí.