Skip to main content

Kā Jūsu Personības tips Ietekmē savu veselību

Personības tips
Vai jūsu personības tips var kaitēt jums, vai jūsu personību faktiski palīdz jums dzīvot ilgāku laiku? Mūsu personības spēlē tik liela nozīme, nosakot mūsu uzvedību un paradumus, tāpēc nav jābrīnās, ka personības tips ir savienojumu ar savu veselību. Viss no cik bieži jūs apmeklēt ārstu, lai kā jūs galā ar stresu, ir savienots ar jūsu personību.

Filozofi, ārsti un zinātnieki jau sen centušies rast saikni starp personību un fizisko veselību. Laikā, kad senie grieķi, Hipokrāta un Galen liecināja, ka tur bija četri humors (vai personības tipi), un katrs bija saistīts ar uzņēmību noteiktām fiziskām vai garīgām slimībām.

Interese tēmu turpinās līdz pat šai dienai, un pētījumi ir konstatēts, ka personības iezīmes var būt nozīmīgas veselības prognozētāji. Viens pētījums pat konstatēts, ka personības iezīmes izstādīti bērnībā ir saistīti ar pašu novērtēja veselības pusmūžam laikā. Ne tikai tas, bet pētnieki arī atklāja, ka personības iezīmes ir arī saistīta ar citām galvenajām veselības marķieriem, ieskaitot ārsta-rated veselību un kopumā ilgmūžību .

Tātad, kā jūsu veselību ietekmē jūsu personību? Veikt tuvāk apskatīt dažas kopīgas personības tipu atklāt kādas ir iespējamās sekas veselībai var būt.

A tipa

Klasiskais A tipa personība ir bieži raksturo kā cieto vadīšanu, kontroli un perfectionistic. Cilvēki, kuriem novēro pazīmes šīs personības tipu mēdz būt konkurētspējīgāki, nepacietīgs, saspringti, pārliecinošs, un pat agresīvi.

Ierakstiet ir bieži uzskata par grūti braukšanas workaholics kuri darīs visu, lai tiktu uz priekšu. Viņi bieži jūtas nepieciešamību dominēt, gan darbā, gan personisko mijiedarbību, un to var iegūt savas jūtas pašvērtības un self-jēdziens no viņu sasniegumiem.

Šis personības tips ir pakļauta interesēs, jo tas pirmo reizi tika aprakstīta 1950, un pētījumi ir saistīta ar virkni negatīvu veselības rezultātiem.

Daži pētījumi liecina, attiecības starp A tipa personības tipu un hipertensija, paaugstināts darba stress un sociālo izolāciju.

Vecāki pētījumi liecina, ka pastāv saistība starp A tipa personības tipu un sirds slimības, bet pēc pētījumi ir sarežģīta šos secinājumus, neveicot apstiprinātu saiti. Tips, kā mēdz piedzīvot lielāku nepatiku, ir īpašība, kas ir saistīts ar paaugstinātu risku saslimt ar sirds slimībām.

Sākotnējais pētījums veikts pirms vairāk nekā 40 gadiem, liecina, ka A tipa personības bija 7 reizes palielinās risks saslimt ar koronāro artēriju slimību. Bet vēl jaunākie pētījumi liecina, ka īstais vaininieks aiz paaugstināts risks saslimt ar sirds slimībām, visticamāk saistīts ar dusmas un naidīgumu.

Tātad, ko jūs varat darīt, lai samazinātu savu veselības riskus, ja Jums ir A tipa personības?

Saprast, ko jūs varat mainīt. Pat tad, ja personības tips ir saistīts ar palielinātu veselības problēmas, daži ir teikuši, ka var būt maz pacienti un ārsti var darīt, lai mazinātu šos riskus. Tomēr daži eksperti norāda, ka personības izmaiņas ir iespējams un ka, pat ja jums nav obligāti mainīt savu personību, ir soļi, ka pacienti var veikt, lai mazinātu iespējamās sekas to kopējā personības tipu veselību.

Koncentrējieties uz negatīvās parādības, kas saistītas ar jūsu personības tipu. Ja jums mēdz būt daži no vairāk negatīvās iezīmes A tipa personības, piemēram, tendence, kas uzsvēra, naidīgas, un sociāli izolēti, pētīt lietas, kas var samazināt jūsu izredzes saslimt ar hipertensiju un citas veselības problēmas.

Prakses kvalitāte galā un stresa vadīšanas iemaņas. Efektīvi stresa vadības metodes var palīdzēt jums uzzināt, kā labāk tikt galā ar ikdienas dzīves stresu. Learning to, kā pārvaldīt jūtas dusmas un naidīgums var arī palīdzēt. Un meklē veidus, kā uzlabot savus sociālos sakarus, var palīdzēt uzlabot savu labklājību gan tagad, gan nākotnē.

Vairāk Laid Back

Cilvēkiem ar paredzētajiem atpakaļ personības, ko bieži dēvē par B tipa personības, mēdz būt daudz brīvākas un viegli iet par to A tipa kolēģiem. Atšķirībā tipam, kas, veids Bs parasti mazāk stresa un mazāk konkurētspējīga. Šie indivīdi ir spējīgs būt vairāk vērsti uz uzdevumu izpildi par prieku darīt, nevis tāpēc brauc ar nepieciešamību panākt, uzvarēt, vai dominētu. Tas nav teikt, ka veids Bs nenovērtē sasniegums. Viņi strādā stabili pret saviem mērķiem, bet arī baudīt šo procesu un pieredzi mazāk stresa, ja tie nav uzvarēt.

Cilvēkiem ar B tipa personības tipu var arī vairāk piesaista karjerai un hobijiem, kas ir vairāk, kas atpakaļ un radošums centrēta, piemēram, kļūt mākslinieks, rakstnieks, aktieris, vai terapeits.

Tātad, kāda veida veselības sekām varētu tur būt cilvēkiem ar vairāk B tipa personības?

Uzturēt veselīgu uzvedību. Ir noteikts atpakaļ varētu nozīmēt, ņemot vairāk sentimentāls pieeju Jūsu veselībai. Ir atviegloti var būt liels, bet nav ļengans jūsu veselīgiem paradumiem.

Koncentrējieties uz pozitīvo. Par Type Bs, ziņas ir galvenokārt labi. Ja jums ir šī personības tipa, jūs, iespējams, ir mazāks risks saslimt ar veselības jautājumiem, kas saistīti ar trauksmi. Tu mēdz baudīt dzīvi, ir diezgan labi tikt galā ar stresu, un, iespējams, ir labas dzīves kvalitāti. Visi šie faktori var nozīmēt, ka jums ir mazāk ticams piedzīvot negatīvas veselības rezultātus, kas ir saistītas ar stresu, dusmas, un nemiers.

Cilvēki pleasers

Cilvēki ar “vēlas izpatikt” personības tipu mēdz būt pielāgojot, pasīvā, un atbilst. Šis personības tips var būt savas veselības upsides un downsides. No vienas puses, to vēlas, lai iepriecinātu būtība nozīmē, ka tie ir vairāk iespējams sekot viņu ārsta rīkojumiem.

Sakarā ar to pasīvo dabu, cilvēki pleasers var būt lielāka iespēja justies bezcerīgi vai bezpalīdzīgi, saskaroties ar negatīvu veselības notikumu.

Tie var būt arī mazāka iespēja meklēt palīdzību, ja kaut kas ir nepareizi, nevis sajūta, ka viņi nevēlas būt apgrūtinājumu vai neērtības citiem. Kad saskaras ar diagnozi, tās var vienkārši iemest dvieli un pieņemt, ka nekas, ko viņi dara būs daudz atšķirību.

Tātad, ko jūs varat darīt, lai aizsargātu savu veselību, ja jūs parasti ir cilvēki pleaser?

Nelietojiet ignorēt pats. Cilvēki-pleasers dažreiz novietot savu labklājība pēdējā. Būt apzinīgs citu, var būt pozitīvs iezīme, bet pārliecinieties, lai ņemtu laiku, par savu veselību, kā arī.

Veikt aktīvu lomu jūsu veselību. Jo var viegli nonākt domāt, ka jūsu veselība ir ārpus jūsu rokās, bet ņemot daudz iekšējo locus kontroles var palīdzēt jums justies vairāk kontrolēt savu pašreizējo un turpmāko veselību. Tā vietā, lai koncentrētos uz ārējām ietekmēm, kas ietekmē jūsu veselību, pievērst uzmanību lietām, kas var mainīt, izmantojot savu rīcību.

Uztraukties-isas

Ja jums mēdz būt neirotisku personību, jūs varat mēdz reaģēt uz jūtām zaudējumu, vilšanās, un citiem spriegumiem ar negatīvām emocijām. Piedzīvo intensīvas emocionālās reakcijas uz salīdzinoši nelielām dzīves izaicinājumiem ir kopīgs. Pētnieki ir atklājuši, ka šī iezīme var prognozēt dažādas fiziskās un garīgās attīstības traucējumiem, tajā skaitā vispārējās dzīves ilgmūžību.

Viens pētījums pārskatā konstatēts, ka tie, kas bija augstāks neuroticism un zemāks citās Big Five personības iezīmēm (neuroticism, ekstraversija, agreeableness, atklātība, apzinīgums), it īpaši tiem zemāks apziņas, bija mazāk veselīgi nekā to mazāk neirotisku vienaudžiem. Tie, kas ir augsts neuroticism var būt lielāka iespēja piedzīvot fiziskās veselības problēmas, piemēram, sirds un asinsvadu slimības, kairinātu zarnu sindroms, un astma.

Neuroticism ir saistīta ar ģeneralizētas trauksmes, depresijas, panikas traucējumi, antisociālas personības traucējumi, un vielu lietošanu.

Vai ir kādas stratēģijas, jūs varat sekot, lai palīdzētu samazināt iespējamos riskus veselībai, neirotisku personību?

Preventīvie stratēģijas var palīdzēt. Būt jāuztraucas izaugums var būt veselībai, bet otrādi ir labāk izprast savu personību, ir tas, ka jūs varat veikt pasākumus, lai iesaistītos profilaktisku aprūpi.

Kontrolējiet savu jāuztraucas. Pārmērīga satraucoša var būt nepatīkamas, lai atrastu veidus, kā kontrolēt savas domas un nomainīt negatīvās emocijas ar vairāk pozitīvās ir svarīga. Stratēģijas, piemēram, uzmanību, runājot ar draugu, un relaksācijas metodes visi var būt noderīga, ja jums atrast sev pārvarēt ar neirotisku jūtām.

Distressed

D tipa personība pirmo reizi tika ieviests 1996. gadā, un to raksturo “nestabilajiem” īpašības, piemēram, ir vairāk tendētas uz negatīvām emocijām un trūkuma pašizpausmes. Stress, depresija, trauksme, dusmas un vientulība ir arī saistīta ar D tipa personību. Tas var arī nākt ar nopietnām veselības sekas.

Tātad, kādi ir iespējamās sekas, kam ir D tipa personību veselībai? Kāds pētījums liecina , ka cilvēki ar D tipa personībām ir pie četrkārtīgu nāves risks, salīdzinot ar tiem, ar citiem personības tipiem.

Saskaņā ar citu pētījumu, kas publicēts žurnālā Circulation: Sirds kvalitāti un iznākumu , cilvēki ar šo personības tipu ir par trīs reizes lielāku risku saslimt ar sirds problēmām, tai skaitā sirds mazspēju. Pētījumā arī norādīts, ka aptuveni 20 procenti amerikāņu pieaugušajiem ir D tipa personību, ar aptuveni 50 procentiem pacientu ar sirds problēmām, uzrāda pazīmes šīs problemātisko personības tipu.

Tātad, ko Jums vajadzētu darīt, lai palīdzētu mazināt iespējamos veselības riskus, kam ir D tipa personību?

Konsultējieties ar savu ārstu. Daži eksperti cer, ka skrīnings sirds slimniekiem šīm iezīmēm ļautu ārstiem pieslēgties tiem draud ar uzvedības un kognitīvo konsultācijas.

Prakse labas stresa vadības metodes . Pašpalīdzības metodes, piemēram, praktizē labus stresa vadības metodes un reframing pasākumus, lai koncentrētos uz vairāk pozitīvu emociju, var būt arī noderīga.

introverts

Pētījumi ir saistīts arī daži no slavenā “Big Five”, personības iezīmēm fizisko slimību un psiholoģisko slimību. Viens pētījums atklāja, ka cilvēki, kas mēdz būt extroverted, apzinīgs, un patīkams arī mēdz būt veselīgāka. Tas ir saistīts daļēji ar to, ka cilvēki, kas uzrāda augstāku šo Big Five iezīmēm arī mēdz būt biežāk efektīvāk sazināties ar saviem ārstiem.

2009 Pētījumā konstatēts, ka sociālais atbalsts ir saistīts ar fizisko veselību rezultātiem, tostarp veselīgu uzvedību, labāk pārvarēšanas prasmes, un ievērojot medicīnas rutīnas. Ārsti un citi veselības speciālisti jau sen saprata, ka kvalitāte sociālais atbalsts un savienojumi var būt nozīmīga aizsargājoša iedarbība uz gan fizisko un garīgo veselību.

Tātad, ko jūs varat darīt, ja jums nav ekstraverts?

Veidot savu sociālo atbalstu. Pat ja jums mēdz būt vairāk intraverta personība, meklējot spēcīgu sociālo atbalstu, ir viens no veidiem, lai palīdzētu samazināt iespējamos veselības riskus, kas saistīti ar jūsu personības tipu. Sociālā atbalsta trūkums ir saistīts ar dažādām slimībām, tostarp samazināta imunitāte un paaugstināts risks saslimt ar sirds slimībām.

Ko tas viss nozīmē

Kaut arī pētījumi liecina, ka personības tips nepārprotami ir nozīme, veselību un labklājību, dažas kaites, visticamāk, ietekmēs psiholoģiskās īpašības. Sirds slimības, piemēram, daudz vairāk ir saistīta ar personības tipu nekā vēzi.

Tātad, kāpēc personība ietekmē veselību? Kāpēc daži iezīmes tā saistīta ar noteiktām slimībām? Atbildes nav skaidrs, bet viens potenciālais izskaidrojums ir tāds, ka personības ietekmē uzvedību un dzīvesveida izvēli. Cilvēki, kuri ir apzinīgākas var būt lielāka iespēja izdarīt veselīgākas izvēles, bet tiem, kas ir augsts neuroticism var būt mazāk iespējams, meklēt medicīnisko palīdzību vai ir vājāka sociālā atbalsta sistēmas.

Tikai tāpēc, ka jūs parasti ir noteikta personības tips nav liktenis jums nākotnē iegūt konkrētas kaites.

Tāpat kā ar daudzām lietām, jūsu individuālo risku saslimt veselības problēmas var atkarīgs no dažādiem faktoriem ārpus jūsu personību, ieskaitot ģenētikas, vides, dzīvesveidu un uzvedību.

Izpratne par personību var būt lielisks veids, lai palīdzētu noteikt, kāda veida veselības izvēli vai izmaiņas, ir nepieciešams koncentrēties uz lēmumu. Apzinoties potenciālo apdraudējumu jums var saskarties, jūs varat strādāt ar savu veselības aprūpes speciālistu, lai nākt klajā ar plānu, lai mazinātu draudus.

Gala doma

Pētījumi skaidri parāda saikni starp personību un veselību. Ja jūs uzskatāt, ka jūsu personības, garīgo valsts vai uzvedība rada slimību vai pasliktinās savu pašreizējo simptomi, konsultējieties ar savu ārstu, lai saņemtu padomu par iespējamo ārstēšanu, kas var būt saistīti ar psihoterapiju, medikamentus, vai pašaprūpes.