Skip to main content

Kā Vai Hroniska Stress negatīvi ietekmēt jūsu veselību?

Kā Vai Hroniska Stress negatīvi ietekmēt jūsu veselību?
Hronisks stress ir ilgstoša un pastāvīga sajūta stresa, kas var negatīvi ietekmēt jūsu veselību, ja tā iet neapstrādātas. To var izraisīt arī ikdienas spiedienu līdzsvarošana ģimeni un darbu, vai traumatiskas situācijas. Lai sāktu pārvaldīt hronisku stresu, mums ir jāsaprot, kas tas ir, ko var izraisīt to, un kā tas ietekmē mūsu visu ķermeni.

Kas ir hroniska stresa?

Hronisks stress rodas no stāvokļa notiekošo fizioloģisko arousal. Tas notiek tad, kad organisms piedzīvo stresu ar šādu biežumu vai intensitāte, ka veģetatīvo nervu sistēma nav pietiekami iespēju, lai aktivizētu relaksācijas atbildi uz regulāri.

Tas nozīmē, ka ķermenis paliek nemainīga stāvokļa fizioloģisko arousal. Tas skar gandrīz katru sistēmu organismā, tieši vai netieši. Mums tika būvētas rīkoties akūtu stresu, kas ir īss mūžs, taču ne hronisks stress, kas ir stabila ilgā laika periodā.

Cēloņi

Šī hroniskā stresa reakciju tipa notiek pārāk bieži no mūsu mūsdienu dzīvesveidu. Viss no augstas spiesti darbavietu vientulība, lai aizņemts satiksmi var saglabāt ķermeņa stāvoklī briesmu un hronisku stresu.

Tādā gadījumā mūsu cīņa-vai-lidojums atbildi, kas tika izstrādāta, lai palīdzētu mums cīnīties dažas dzīvībai bīstamas situācijas novietotas ilgākā laika periodā (piemēram, uzbruka lācis ik tik bieži), var valkāt uz leju mūsu ķermeni un cēloni mums kļūt slims, vai nu fiziski vai emocionāli.

Faktiski, tas ir aprēķināts, ka līdz pat 90% no ārstu apmeklējumiem ir par apstākļiem, kādos stress ir nozīme! Tieši tāpēc tas ir tik svarīgi, lai uzzinātu, stresa vadības metodes un veselīga dzīvesveida izmaiņas, lai aizsargātu sevi no negatīvās ietekmes hronisku stresu.

Piemēri akūtas un hroniskas Stress

Ir daudzi dzīves notikumi, kas izraisa gan akūtu un hronisku stresu. Likt divus vērā perspektīvu, šeit ir daži piemēri.

Akūts Stress ir īstermiņa
Akūts stress var notikt, ja jūs nokļūt autoavārijā. Jums ne tikai tikt galā ar policijas ziņojumu, apdrošināšanas kompānijām un novērtējot kaitējumu sevi un savu auto, bet jums ir nepieciešams, lai uzzinātu, kā nokļūt uz darbu nākamajā dienā.

Lielākā daļa no šīm problēmām tiks izstrādāta nedēļu (varbūt tik ilgi, cik mēnesī) laikā un neilgi pēc avārijas, jūsu sākotnējais stress tiek atvieglots, jo situācija tiek kontrolēta. Vismaz jums ir droši!

Vēl viens piemērs ir, ja jūs strādājat ar svarīgu projektu darbā. Jums īstenot ilgas stundas un ir saspringts un draudošo termiņu. Tas var izraisīt daudz stresa dienu, kā jums pielāgot visas detaļas. Tomēr, ja ir iesniegts projekts, varat atpūsties.

Tādā gadījumā jūsu stress var būt faktiski palīdzēja jums veikt labāk, jo ne visi stresa ir slikti.

Hroniska Stress ir ilgtermiņa
No otras puses, ja jūsu ģimene cīnās finansiāli vai ar smagu slimību, stress var kļūt hroniskas. Kāds jūsu mājās, iespējams, nevarēs strādāt, rēķini krājas un jūsu mājas ir gandrīz ierobežošanas un tas var atstāt jūs uzsvēra mēnešiem vai pat gadu vai vairāk.

Jūsu konstante jāuztraucas nodilstot savu ķermeni, padarot jūtaties noguris un nemierīgi. Jums var strādāt grūtāk, nekā jebkad agrāk, lai savilktu galus, un padarīt neveselīgus izvēli par pārtiku un izmantošanu, kas var padarīt jūtaties vēl sliktāk. Tas var novest pie nopietnas depresijas starp citām veselības problēmām.

Mēs varam arī hronisku stresu, kas saistīts ar darbu. Daudzi darbi prasa daudz no mums, un tas bieži vien var justies kā jūs nekad iegūt pārtraukuma vai vienmēr ir zem spiediena, lai veiktu.

Darba virsstundas, pastāvīga ceļojumu un augstspiediena biznesa attiecības var saglabāt savu ķermeni ar pastāvīgu stāvoklī uztraukums, pat tad, kad jums mājās savai ģimenei. Tas var arī pievienot uz nodilumu par savu ķermeni un pastāvīga stresa var veicināt nopietnas veselības problēmas, piemēram, sirds slimības vai izraisīt sirdslēkmes.

Ja jums rodas hronisku stresu

Ir svarīgi, lai sāktu izmantot stresa vadības metodes, pēc iespējas ātrāk, kad jūs apzināties hronisku stresu savā dzīvē. Tas darbojas uz pāris iemeslu dēļ.

Ātras darbības stresa relievers var mainīt stresa reakciju, lai jūsu ķermenis ir iespēja atgūt, un jūsu prātā, ir iespēja vērsties problēmu no proaktīvu nostāju, nevis reaģēt no stresa vai pat panikā viedokļa. Kad jūs gūstat izvēli no vairāk atvieglinātas un pārliecināti vietā, jums ir tendence izdarīt izvēli, kas ir vairāk, atbilstoši savām interesēm un lai izvairītos no vairāk stresa pats.

Ilgāka termiņa veselīgus paradumus, var būt svarīgi, lai īstenotu arī tāpēc, ka tie var veidot noturību un sniedz jums iespēju, lai ņemtu pārtraukuma no stresa regulāri. Tas var palīdzēt jums, lai saglabātu no uzturas uzsvēra, lai nepārtraukti, ka jums nav saprast, cik uzsvēra jūs esat, kas var uzturēt jūs veikt pasākumus, lai mazinātu stresu savā dzīvē. Tā var arī ietaupīt no vairāk negatīvo ietekmi hronisku stresu. Daži no visefektīvākajiem paradumiem ietver izmantošanu, meditāciju, un journaling, jo ir pierādīts, lai veicinātu izturību pret stresu

Mainot kā tu reaģē uz stresu var palīdzēt, kā labi. Veicot izmaiņas, lai samazinātu stresa situācijās jūs sejas (sakot ne biežāk, piemēram), un mainot to, kā jūs apskatīt situācijām jūs saskaras (atgādinot sev par resursu, jūs varat izmantot, un izturību jums piemīt) var gan palīdzēt. Tuvojas stresu no proaktīvu nostāju var palīdzēt samazināt hronisku stresu

Jums var būt nepieciešams runāt ar ārstu vai terapeita, kas var būt ļoti efektīva. Ja esat mēģinājis citas stratēģijas, un liekas, ka jums ir nepieciešams vairāk, vai arī, ja jums liekas, tie nebūs pietiekami, lai palīdzētu, nevilcinieties runāt ar savu ārstu par savām bažām. Ir efektīva palīdzība ir pieejama, un to var izmantot papildus visiem šiem ieteikumiem.