Skip to main content

Kad Vai Narkotiku lietošana Kļūsti Atkarība?

 Kad Vai Narkotiku lietošana Kļūsti Atkarība?
Narkomānija ir komplekss un hroniska smadzeņu slimība. Cilvēki, kuriem ir narkotiku atkarības pieredzi nepārvarama, dažreiz nekontrolējamu, tieksmi pēc savas narkotiku izvēles. Parasti viņi turpinās meklēt un lietot narkotikas spīti piedzīvo ārkārtīgi negatīvas sekas, kā rezultātā, izmantojot.

Atkarības pazīmes

Saskaņā ar American Society of Addiction Medicine (Asam), atkarība raksturo:

 • Nespēja konsekventi atturēties no vielas vai atalgojot pieredzi (kā azartspēlēs, dzimuma vai pārēšanās)
 • Traucējumi uzvedības kontrole
 • Alkas Vielas vai atalgojot pieredzi
 • Samazināts atzīšana būtiskas problēmas ar savu uzvedību un savstarpējām attiecībām
 • Disfunkcionālas emocionālo reakciju

Lai gan iepriekš piecas pazīmes parasti ir klāt vairumā gadījumu atkarību, ASAM jāatzīmē, ka šie pieci elementi, nevar izmantot, lai diagnosticētu atkarības.

Diagnostikai atkarības nepieciešams novērtējums, ko veic apmācīti un sertificēti profesionāli. Konsultējieties ar ārstu vai garīgās veselības aprūpes speciālists, ja jums liekas, ka jums var būt atkarības vai vielu lietošanas problēma.

Uzvedības izpausmes atkarības

Kad draugi un ģimenes locekļi ir darīšana ar mīļoto, kurš ir atkarīgi, tas parasti turp uzvedību persona, kas ir pamanāmas atkarības.

Šie pārkāpumi ir galvenokārt centrēta ap atkarīgais ir pavājināta kontrole:

 • Pārmērīga biežums narkotiku lietošanu, neskatoties uz mēģinājumiem kontrolēt
 • Palielināts laiku, izmantojot vai atgūstas no narkotiku ietekmes
 • Turpinājums izmantošana neskatoties uz pastāvīgajām problēmām
 • Sašaurinājums koncentrēties uz atlīdzību saistībā ar atkarību
 • Nespēja veikt pasākumus, lai risinātu problēmas,

Nespēja atturēties

Pētījumi ir pierādījuši, ka ilgstoša narkotiku lietošana izraisa ķīmisko izmaiņas smadzenēs atkarīgais, kas maina smadzeņu atalgojuma sistēmu, kas liek piespiedu narkotiku lūdzot, saskaroties ar pieaugošo negatīvas sekas.

Šis stāvoklis atkarības, kad darbība turpinās, neskatoties uz negatīvajām sekām, un, neskatoties uz to, ka vairs nav atmaksāsies, tiek saukts par atkarības eksperti par “patoloģisko veikšanu atlīdzības.” Tas ir rezultāts ķīmisko izmaiņu atlīdzība shēmu no smadzenēm.

Kā Atkarība izpaužas sākusies

Iemesls, ka cilvēki iesaistās darbībās, kas var kļūt par pieradumu pirmā vieta ir vai nu, lai panāktu sajūtu eiforija vai mazinātu emocionālu stāvokli disforija-diskomfortu, neapmierinātību, trauksme vai nemiers.

Kad cilvēki dzert, lietot narkotikas, vai piedalīties citās atlīdzība-meklē uzvedību (piemēram, azartspēles, ēšanas vai ar seksu), viņi piedzīvos “augsts”, kas dod viņiem atlīdzību vai atvieglojumu viņi meklē.

Augstas ir rezultāts palielinot dopamīna un opioīdu peptīdu aktivitāti smadzenēs algu ķēdēm. Bet pēc augstas viņi jūt, ka ir neiroķīmisko atsitiens kas izraisa atlīdzība funkcija smadzeņu nokristies zem sākotnējā normālā līmenī. Kad darbība tiek atkārtots, tāda paša līmeņa eiforija vai atvieglojums netiek sasniegts. Vienkārši runājot, cilvēks nekad īsti izpaužas tik liels, kā viņi to darīja, ka pirmo reizi.

Zemākas Kāpumi un Zemākas kritumi

Pievienots uz faktu, ka atkarīgi persona izstrādā toleranci pret augstas prasa vairāk, lai mēģinātu sasniegt tādu pašu līmeni, eiforija, ir fakts, ka persona nav attīstīt toleranci pret emocionālo zemu viņi jūtas pēc tam. Nevis atgriežas “normālā”, persona atgriežas uz dziļāku stāvoklī Disforija.

Kad kļūst atkarīgi, persona palielina narkotiku, alkohola vai biežumu atkarību uzvedību, cenšoties, lai saņemtu atpakaļ uz to sākotnējā eiforijas stāvoklī. Bet cilvēks nonāk piedzīvo dziļāk un dziļāk zema kā smadzeņu atlīdzība shēmas reaģē uz cikla intoksikācijas un atsaukšanu.

Kad Atlīdzība-meklējat kļūst Patoloģiskā

Saskaņā ar American Society of Addiction Medicine (Asam), tas ir punkts, kurā veikšanu atlīdzības kļūst patoloģisks:

 • Atlīdzība meklētāju kļūst piespiedu vai impulsīvs
 • Uzvedība pārstāj būt patīkami
 • Uzvedība vairs sniedz atvieglojumu

Vairs funkcija izvēles

Citiem vārdiem sakot, tad atkarīgi cilvēks atrod pats piespieda-neskatoties uz saviem nodomiem, lai apturētu, lai atkārtot uzvedību, kas vairs apbalvot, lai mēģinātu izvairīties milzīgs sajūtu neveikli, bet neatrodu atvieglojumu.

Saskaņā ar Asam, šajā brīdī atkarību vairs tikai funkcija izvēles. Līdz ar to valsts atkarības ir nožēlojams vieta būt, atkarīgais un tiem ap viņu.

Hroniska slimība un recidīvi

Daudziem atkarīgajiem, atkarība var kļūt hroniska slimība, kas nozīmē, ka tie var būt recidīvi līdzīgus recidīvu, kas var notikt ar citām hroniskām slimībām, kā piem diabēts, astma, un hipertensija, ja pacienti neievēro to ārstēšanu. Šīs recidīvi var rasties pat pēc ilgas abstinences. Atkarīgais var rīkoties, lai ievadītu remisijas vēlreiz. Bet viņš joprojām apdraud citu recidīva. Ar Asam piezīmes “bez ārstēšanas vai iesaistīšanās reģenerācijas darbībām, atkarība ir progresīva un var izraisīt invaliditāti vai priekšlaicīgu nāvi.”