Skip to main content

Kaip Jūsų asmenybės tipas įtakoja jūsų sveikatą

asmenybė tipas
Gal jūsų asmenybės tipas turi būti pakenkti jums, ar jūsų asmenybę iš tikrųjų padeda jums gyventi ilgesnį gyvenimą? Mūsų asmenybės žaisti tokį svarbų vaidmenį nustatant mūsų elgesį ir įpročius, todėl nenuostabu, kad asmenybės tipas turi ryšį su jūsų sveikatai. Viskas nuo to, kaip dažnai Jūs lankotės, kaip jums susidoroti su stresu yra prijungtas prie jūsų asmenybę gydytoją.

Filosofai, gydytojai ir mokslininkai jau seniai bandė rasti ryšį tarp asmenybės ir fizinę sveikatą. Per senovės graikai laiko, Hipokratas ir Galenas teigė, kad buvo keturi sultys žmogaus (ar asmenybės tipų) ir kad kiekvienas buvo prijungtas prie jausmus tam tikrų fizinių ar psichinių ligų.

Susidomėjimas tema išlieka iki šios dienos, ir tyrimai yra nustatyta, kad asmenybės bruožai gali būti svarbūs sveikatos prognozuoti. Vienas tyrimas net rasti , kad asmenybės bruožai eksponuojami vaikystėje yra susijusi su savarankiškai įvertinti sveikatos metu vidutinio amžiaus. Ne tik kad, bet mokslininkai taip pat nustatė, kad asmenybės bruožai yra taip pat susijęs su kitais pagrindiniais sveikatos žymekliai įskaitant gydytojo-rated sveikatai ir bendrą ilgaamžiškumo .

Taigi, kaip yra jūsų sveikatai įtakos jūsų asmenybę? Atidžiau pažvelgti į keletą bendrų asmenybės tipų atrasti, kas galimas poveikis sveikatai gali būti.

A tipo

Klasikinis A tipo asmenybė dažnai apibūdinamas kaip kietojo vairavimo, kontroliuoti ir perfekcionizmo. Žmonės, kurie eksponuoti charakteristikas šio asmenybės tipo linkę būti labiau konkurencinga, nekantrus, įtempta, savimi, ir net agresyvesnis.

Įveskite s yra dažnai vertinamas kaip sunkiai vairavimo Workaholics, kuris padarys viską, kad gauti į priekį. Jie dažnai jaučia poreikį dominuoti, tiek darbe, tiek asmeniniuose sąveiką, ir gali gauti savo jausmus savivertę ir savęs sąvoką iš jų suvokia pasiekimus.

Tai asmenybės tipas buvo interesų objektas, nes jis pirmą kartą buvo aprašyta 1950 ir tyrimai susiję su neigiamų sveikatos pasekmių skaičiaus.

Kai kurie tyrimai parodė ryšį tarp A tipo asmenybės tipas ir hipertenzija, padidėjusi darbo stresas, ir socialinės izoliacijos.

Senesni tyrimai rodo, kad ten buvo tarp A tipo asmenybės tipas ir širdies ligų ryšys, tačiau vėliau tyrimas buvo sudėtingas šias išvadas nepateikdama patvirtinti nuorodą. Tipo, kaip jie linkę patirti daugiau priešiškumas, savybę, kad buvo susieta su padidėjusia rizika susirgti širdies ligomis.

Pradinė tyrimai atliekami daugiau nei prieš 40 metų pasiūlė, kad A tipo asmenybės buvo ne 7 kartus padidėja rizika susirgti vainikinių arterijų liga. Tačiau naujesni tyrimai rodo, kad realus kaltininkas už padidėjusia rizika susirgti širdies liga yra greičiausiai susiję su pykčio ir priešiškumo.

Taigi, ką galite padaryti, siekiant sumažinti savo riziką sveikatai, jei turite tipas asmenybę?

Suprasti, ką galite pakeisti. Net jei asmenybės tipas yra susijęs su didesne sveikatos problemų, kai kurie teigė, kad gali būti šiek tiek pacientai ir gydytojai gali padaryti, kad šią riziką sumažinti. Tačiau kai kurie ekspertai teigia, kad asmenybės kaita yra įmanoma ir kad net jei jūs neturite nebūtinai pakeisti savo asmenybę, yra žingsniai, kad pacientai gali imtis, siekiant sumažinti galimą sveikatos pasekmes jų bendrą asmenybės tipo.

Dėmesys neigiamų bruožų, susijusių su jūsų asmenybės tipas. Jei jūs linkę turėti kai daugiau neigiamų bruožų A tipo asmenybės, pavyzdžiui, polinkis būti pabrėžė, priešišką, ir socialiai izoliuoti, ištirti dalykų, kad jūs galite sumažinti jūsų šansai besivystančių hipertenzija ir kitų sveikatos problemų.

Praktikos kokybės elgesio būdas ir stresas valdymo įgūdžius. Efektyvūs streso valdymo metodai gali padėti jums sužinoti, kaip geriau susidoroti su kasdienio gyvenimo stresą. Mokymasis, kaip valdyti jausmus pykčio ir priešiškumo taip pat gali padėti. Ir ieško būdų, kaip pagerinti savo socialinius ryšius gali padėti pagerinti savo gerovę ir dabar, ir ateityje.

Daugiau Laid Back

Žmonės, turintys ramus asmenybės, dažnai vadinamas B tipo asmenybės, linkę būti daug labiau atsipalaidavęs ir lengvai vyksta, nei jų Įveskite kolegomis. Priešingai tipas, kaip, Tipas Bs paprastai mažiau streso ir mažiau konkurencinga. Šie asmenys yra linkę būti labiau orientuota į atliekant užduotis dėl darydama, o ne taip lėmė būtinybę pasiekti, laimėti, ar dominuoti malonumą. Tai nereiškia, kad tipo Bs nevertina pasiekimas. Jie dirba stabiliai link savo tikslų, bet ir mėgautis procesą ir patirti mažiau streso, jeigu jie neturi laimėti.

Žmonės su B tipo asmenybės tipo taip pat gali būti labiau traukia karjeros ir pomėgius, kurie daugiau laid back ir kūrybiškumas centruotai, pavyzdžiui, tampa menininkas, rašytojas, aktorius, arba terapeutas.

Taigi, kokios poveikio sveikatai gali ten būti žmonėms su daugiau B tipo asmenybė?

Išlaikyti sveikos gyvensenos įpročius. Būdamas laid back gali reikšti atsižvelgiant labiau abejingas požiūris į savo sveikatą. Būdamas atsipalaidavęs gali būti puikus, bet neturi atsileisti jūsų sveikos mitybos įpročius.

Sutelkti dėmesį į teigiamas. Tipas Bs, naujienos dažniausiai yra gera. Jei turite šią asmenybės tipą, tikriausiai turite mažesnę riziką susirgti sveikatos klausimus, susijusius su nerimu. Jūs linkę džiaugtis gyvenimu, yra gana gerai susidoroti su stresu, ir yra tikimybė turėti gerą gyvenimo kokybę. Visi šie veiksniai gali reikšti, kad jūs mažiau tikėtina patirti neigiamų padarinių sveikatai, kurie yra susiję su streso, pykčio, ir nerimo.

Žmonės-patikti

Žmonės su “nori prašau” asmenybės tipas linkę būti apgyvendinti, pasyvus, ir atitinkantis. Tai asmenybės tipas gali turėti savo sveikatos ilguoju ir praradimas. Viena vertus, jų nori įtikti pobūdis reiškia, kad jie yra labiau tikėtina, kad sekti jų gydytojo nurodymų.

Dėl savo pasyvaus pobūdžio, žmonės pleasers gali būti labiau linkę jaustis beviltiška ar bejėgis neigiamo sveikatos atveju veidą.

Jie taip pat gali būti mažiau linkę ieškoti pagalbos, kai kažkas yra negerai, o jausmas, kad jie nenori būti našta ar nepatogumų kitiems. Susidūrę su diagnozę, jie gali tiesiog mesti į rankšluostį ir manyti, kad jie nieko daryti leis daug skirtumų.

Taigi, ką galite padaryti, siekiant apsaugoti jūsų sveikatą, jei jūs linkę būti žmonės pleaser?

Neignoruokite sau. Žmonės-pleasers kartais padėkite savo gerovę paskutinis. Būdamas sąžiningas kitiems gali būti teigiamas bruožas, tačiau įsitikinkite, kad imtis laiko savo sveikatai, taip pat.

Imtis aktyvaus vaidmens savo sveikatai. Be gali būti lengvai patenka į galvojate, kad jūsų sveikata yra iš jūsų rankų, tačiau atsižvelgiant daugiau vidaus kontrolės lokuso gali padėti jums jaustis labiau kontroliuoti savo esamą ir būsimą sveikatą. Užuot nuo išorinių poveikių, kurie turi įtakos jūsų sveikatai, atkreipkite dėmesį į tai, kad jūs galite pakeisti savo veiksmais.

Worry-Worts

Jei jūs linkę turėti neurotiniį asmenybė, galite linkę reaguoti į jausmus praradimo, nusivylimo ir kitų nuovargį neigiamų emocijų. Patiria stiprius emocines reakcijas santykinai nedidelių gyvenimo iššūkių yra bendra. Mokslininkai atrado , kad šis bruožas gali būti iš fizinių ir psichinių sutrikimų, įskaitant bendrą gyvenimo ilgaamžiškumo įvairių prognozuoti.

Vienas tyrimas apžvalga nustatė, kad tie, kurie buvo didesnis neurotiškumas ir mažesnis kitose Big Five asmenybės bruožų (neurotizmo, ekstraversijos, agreeableness, atvirumas, sąžiningumas), ypač mažesnės sąžiningumas, linkę būti mažiau sveiki nei jų mažiau neurotiškų bendraamžių. Tie, kurie yra daug neurotizmo taip pat gali būti labiau linkę patirti fizinės sveikatos problemų, tokių kaip širdies ir kraujagyslių ligos, dirgliosios žarnos sindromas, ir astma.

Neurotizmo buvo susijęs su generalizuoto nerimo sutrikimas, depresija, panikos sutrikimas, antivisuomeninį asmenybės sutrikimo, ir medžiagų vartojimo.

Ar yra kokių nors strategijų galite sekti padėti sumažinti galimą riziką sveikatai neurotikas asmenybės?

Prevencinės strategijos gali padėti. Būdamas nerimauti karpų gali turėti pavojų sveikatai, tačiau geriau suprasti savo asmenybę aukštyn kojom, kad galite imtis veiksmų, kad užsiimti profilaktinė priežiūra.

Kontroliuokite savo nerimą. Pernelyg nerimą gali būti nerimą, todėl ieškant būdų, kaip kontroliuoti savo mintis ir pakeisti neigiamas emocijas su daugiau teigiamų tie yra labai svarbi. Strategijas, pavyzdžiui, išsiblaškymas, kalbėti su draugu, ir relaksacijos metodai visa tai gali būti naudinga, jei jums rasti sau įveikti neurotiškų jausmus.

Susikrimtęs

Tipas D asmenybė pirmą kartą buvo įvesta 1996 metais ir yra būdingas “nelaimę” bruožų, pavyzdžiui, yra labiau linkę į neigiamų emocijų ir saviraiškos stokos. Stresas, depresija, nerimas, pyktis, ir vienatvė taip pat yra susiję su D tipo asmenybė. Jis taip pat gali ateiti su rimtų sveikatos pasekmių.

Taigi, kokios yra galimos poveikio sveikatai turintys D tipo asmenybė? Vienas tyrimas parodė, kad žmonės, turintys D tipo asmenybės yra ne keturis kartus mirties rizika, palyginti su kitais asmenybės tipais.

Pasak kito tyrimo rezultatai skelbiami žurnale ” Circulation: širdies ir kraujagyslių kokybė ir rezultatai , žmonės, turintys šio asmenybės tipo yra ne tris kartus padidėjusia rizika susirgti širdies problemų, įskaitant širdies nepakankamumą. Tyrimas taip pat parodė, kad maždaug 20 procentų suaugusių amerikiečių turi D tipo asmenybė, su maždaug 50 procentų pacientų, sergančių širdies ligomis eksponuoti charakteristikas šio nelaimę asmenybės tipo.

Taigi ką daryti, kad padėtų sumažinti galimą riziką sveikatai turintys D tipo asmenybė?

Pasitarkite su gydytoju. Kai kurie ekspertai tikisi, kad atrankos širdies ligoniams šių bruožų leistų gydytojai prisijungti tuos, kuriems gresia su elgesio ir pažinimo konsultavimas.

Praktikos geras streso valdymo metodus . Savipagalbos būdai, pavyzdžiui, praktikuojančių geras streso valdymo metodus ir iš naujo keisti nuotraukos renginiai sutelkti dėmesį į daugiau teigiamų emocijų, taip pat gali būti naudinga.

intravertai

Tyrimai taip pat susijęs kai kurių žinomų “Big Five” asmenybės bruožų fizinės ligos ir psichologinės ligos. Vienas tyrimas parodė, kad žmonės, kurie yra linkę būti labiau ekstravertiški, sąžiningas ir malonus, taip pat linkę būti sveikesni. Taip yra dėl, iš dalies, į tai, kad žmonės, kurie eksponuoti didesnį šių Big Five bruožų taip pat linkę būti labiau tikėtina, kad efektyviau bendrauti su savo gydytojų.

2009 tyrimas nustatė, kad socialinė parama buvo susijusi su fizinės sveikatos rezultatų, įskaitant sveikiau elgesį, geriau išgyvenimo įgūdžius ir laikytis medicinos kasdienybe. Gydytojai ir kiti sveikatos specialistai jau seniai supratau, kad kokyb socialinės paramos ir jungtys gali turėti svarbų apsauginį poveikį tiek fizinei ir psichinei sveikatai.

Taigi, ką galite padaryti, jei esate ne ekstravertas?

Sukurkite savo socialinę paramą. Net jei jūs linkę turėti daugiau intravertai asmenybę, ieško tvirtą socialinę paramą yra vienas iš būdų padėti sumažinti galimą pavojų sveikatai, susijusius su jūsų asmenybės tipas. Trūksta socialinės paramos buvo susijęs su tam tikrais negalavimais įskaitant sumažėjęs imunitetas ir didesnę riziką susirgti širdies ligomis įvairovė.

Ką visa tai reiškia

Nors tyrimai rodo, kad asmenybės tipas aiškiai vaidina svarbų vaidmenį sveikatos ir gerovės, tam tikri negalavimai yra labiau linkę turėti įtakos psichologinių savybių. Širdies liga, pavyzdžiui, yra labiau susijęs su asmenybės tipo nei vėžio.

Tad kodėl asmenybė turėti įtakos sveikatai? Kodėl tam tikri bruožai taip susieta su tam tikrų negalavimų? Atsakymai nėra aiškūs, tačiau vienas potencialus paaiškinimas yra tai, kad asmenybės poveikis elgesys ir gyvenimo būdo pasirinkimai. Žmonės, kurie yra labiau sąžiningas gali būti labiau linkę rinktis sveikesnį maistą, o tie, kurie yra daug neurotizmo gali būti mažiau linkę kreiptis medicininės pagalbos arba turi mažesnius socialinės paramos sistemas.

Tiesiog todėl, kad jūs linkę turėti tam tikrą asmenybės tipas nėra bausmė jus į įgyti tam tikrų negalavimų ateityje.

Kaip ir daugelyje dalykų, jūsų individuali rizika susirgti sveikatos problemų gali priklausyti nuo daugelio veiksnių, nepriklausančių jūsų asmenybę, įskaitant, genetika, aplinka, gyvenimo būdo ir elgesio įvairovė.

Supratimas jūsų asmenybę gali būti puikus būdas padėti nustatyti, kokios rūšies sveikatos pasirinkimų ar pakeitimus, kuriuos reikia sutelkti dėmesį į priėmimo. Dėl to, kad žino apie galimus pavojus, jūs gali susidurti, galite dirbti su savo sveikatos priežiūros specialistas sugalvoti planą, siekiant sumažinti pavojų.

galutinis Minties

Tyrimai aiškiai rodo ryšį tarp asmenybės ir sveikatos. Jei manote, kad jūsų asmenybė, psichinės būklės, ar elgesys sukelia liga ar blogėja esamus simptomus, pasitarkite su savo gydytoju apie galimą gydymą, kuris gali būti susiję su psichoterapija, vaistus, ar savipagalbos.