Skip to main content

Kaip veikia lėtinis stresas neigiamai paveikti jūsų sveikatą?

Kaip veikia lėtinis stresas neigiamai paveikti jūsų sveikatą?
Lėtinis stresas yra ilgalaikis ir nuolatinis jausmas streso, kuris gali neigiamai paveikti jūsų sveikatą, jei jis eina neapdorotas. Jis gali būti sukeltas kasdienio spaudimo balansavimo šeimos ir darbo arba trauminių situacijų. Siekiant pradėti valdyti chronišką stresą, turime suprasti, kas tai yra, kas gali būti jį sukelia ir kaip ji paveikia visą mūsų kūną.

Kas yra lėtinis stresas?

Lėtinis stresas rezultatai iš nuolatinio fiziologinio susijaudinimą būklę. Tai atsitinka, kai kūnas patiria veiksnių ir tokio dažnumo ar intensyvumo, kad autonominė nervų sistema neturi pakankamai galimybę aktyvuoti poilsio atsakymą reguliariai.

Tai reiškia, kad kūnas lieka nuolatinis būklės fiziologinio susijaudinimą. Jis veikia beveik kiekvieną sistemą organizme, tiesiogiai arba netiesiogiai. Mums buvo pastatyta rankena ūmų stresą, kuris yra trumpalaikis, bet ne lėtinis stresas, kuris yra pastovus per ilgą laiką.

priežastys

Šis lėtinis stresas atsakas tipas atsiranda pernelyg dažnai iš mūsų šiuolaikinio gyvenimo būdo. Viskas iš aukštos spaudžiami darbo vienatvei į užimtas eismo gali išlaikyti kūną iš jaučiamą grėsmę bei lėtinio streso būsenoje.

Šiuo atveju, mūsų kova-ar skrydžio atsakas, kuri buvo sukurta siekiant padėti mums kovoti keletą gyvybei situacijų paskirstytas per ilgą laikotarpį (pavyzdžiui, užpuolė meška, kas taip dažnai), gali nusitrinti mūsų kūnus ir sukelti mums susirgote, fiziškai ar emociškai.

Tiesą sakant, ji apskaičiuota, kad iki 90% gydytojų vizitų į sąlygas, kuriomis stresas vaidina svarbų vaidmenį! Štai kodėl taip svarbu išmokti streso valdymo metodus ir padaryti sveikos gyvensenos pokyčius, kad užtikrintų sau nuo neigiamo lėtinio streso.

Pavyzdžiai skubaus ir lėtinis stresas

Yra daug gyvenimo įvykiai, kurie sukelia ūmų ir lėtinį stresą. Įdėti du į perspektyvą, čia yra keletas pavyzdžių.

Ūmus stresas yra Trumpalaikė
gali atsirasti, kai jūs gaunate į avariją, ūmus stresas. Jūs ne tik turite elgtis su policijos ataskaitas, draudimo įmonių ir vertinant sau ir savo automobilį žalą, bet jums reikia sužinoti, kaip patekti į darbą kitą dieną.

Dauguma šių problemų bus parengta per savaitę (gal ir taip ilgai, kaip per mėnesį) ir netrukus po avarijos, jūsų pirminis stresas yra atleidžiamas nes situacija yra kontroliuojama. Bent esate saugūs!

Kitas pavyzdys yra, kai jūs dirbate svarbų projektą darbui. Jūs įdėti į ilgas valandas ir turi stora ir smarkus terminą. Tai gali sukelti daug streso dienas kaip jūs tiksliai nustatyti visas detales. Tačiau, kai projektas yra pateiktas, galite atsipalaiduoti.

Tokiu atveju, jūsų stresas gali iš tikrųjų padėjo jums atlikti geriau, nes ne visi stresas yra blogai.

Lėtinis stresas ilgalaikis
Kita vertus, jei jūsų šeima kovoja finansiškai arba su sunkia liga, stresas gali tapti lėtinis. Kažkas jūsų namuose gali būti neįmanoma dirbti, vekseliai kaupiasi ir jūsų namuose yra artėja prie uždarymo ir tai gali palikti jums pabrėžė mėnesius ar net metus ar daugiau.

Jūsų nuolatinis nerimas nešioja žemyn savo kūną, todėl jaučiatės pavargę ir nerimas. Jūs galite dirbti sunkiau nei bet kada sudurti galą su galu ir padaryti nesveika sprendimus dėl mitybos ir fizinių pratimų, kurie gali padaryti jums jaustis dar blogiau. Tai gali sukelti rimtą depresiją tarp kitų sveikatos problemų.

Mes taip pat gali turėti chroniško streso, susijusius su darbu. Daug darbo vietų reikalauja daug iš mūsų ir jis dažnai gali jaustis kaip jūs niekada gauti pertraukos ar visada spaudžiamos atlikti.

Dirbti viršvalandžius, nuolatinis kelionių ir aukšto slėgio verslo santykiai gali išlaikyti jūsų kūno nuolatinis būklės įspūdžių, net tada, kai grįši namo į savo šeimą. Tai taip pat gali įtraukti į nusidėvėjimo ant jūsų kūno ir nuolatinis stresas gali prisidėti prie sunkių sveikatos problemų, kaip širdies ligos ar sukelti širdies priepuolį.

Jei kyla lėtinis stresas

Svarbu pradėti naudoti streso valdymo metodus kuo anksčiau, kai jūs pripažinti lėtinio streso jūsų gyvenime. Tai veikia dėl keleto priežasčių.

Greitai veikiantis stresas sumažinimui gali pakeisti streso atsaką, todėl jūsų kūnas turi galimybę atsigauti ir jūsų protas turi galimybę kreiptis problemas iš aktyvios pozicijos, o ne reaguoti iš pabrėžė ar net paniką perspektyvos. Kai darote pasirinkimą iš labiau atsipalaidavęs ir pasitikintis vietoje, jūs linkę priimti sprendimus, kuriuos daugiau-Line su Jūsų interesus ir išvengti sukuriant daugiau streso sau.

Ilgesnės trukmės sveiki įpročiai taip pat gali būti svarbu įgyvendinti, nes jie gali sukurti atsparumą ir duoti jums galimybes atsipūsti nuo streso reguliariai. Tai gali padėti jums išlaikyti užsibūti pabrėžė, kad nuolat, kad jums nereikia suprasti, kaip pabrėžė esate, kuri gali jus imtis veiksmų siekiant sumažinti stresą savo gyvenime. Jis taip pat gali išgelbėti jus nuo daugiau neigiamų lėtinio streso. Kai kurie iš efektyviausių įpročius yra mankšta, meditacija, ir žurnalinė, kaip jie buvo įrodyta, kad skatinti atsparumą stresui

Keičiasi, kaip jūs atsakyti į stresą gali padėti taip pat. Darant pakeitimus siekiant sumažinti stresines situacijas jums Veidas (sakydamas ne dažniau, pavyzdžiui) ir pakeičiant taip, kaip jums pažvelgti į situacijas jūs susiduriate (primenančios sau išteklius galima naudoti ir stiprumo jūsų įsigyto) gali tiek padėti. Artėjant stresą iš aktyvios pozicijos gali padėti sumažinti chronišką stresą

Jūs taip pat gali tekti pasikalbėti su gydytoju arba terapeutas, kuris gali būti labai veiksminga. Jei bandėte kitas strategijas ir manote, kad reikia daugiau ar, jei jūs manote, tai nebus pakankamai, kad padėtų, nedvejodami pasitarkite su gydytoju apie savo rūpesčius. Yra efektyvi pagalba prieinama, ir jis gali būti naudojamas ne tik visų šių pasiūlymų.