Skip to main content

Kas domāšanas ir un kāpēc tas ir svarīgi

 Kas domāšanas ir un kāpēc tas ir svarīgi
Vai tas, ko jūs uzskatāt par sevi ietekmēt jūsu panākumus vai neveiksmes? Saskaņā ar Stenfordas psihologa Carol Dweck, jūsu uzskati ir izšķiroša nozīme, ko jūs vēlaties, un vai jums sasniegt to. Dweck ir konstatēts, ka tas ir jūsu domāšanas, kas spēlē nozīmīgu lomu, nosakot sasniegumus un panākumus. Tātad, kas īsti ir domāšanas?

Kas ir domāšanas?

Domāšanas veids attiecas uz to, vai jūs uzskatāt, ka īpašības, piemēram, izlūkošanas un talants ir fiksēta vai maināmām īpašībām.

 • Cilvēkiem ar fiksētu domāšanas uzskatām, ka šīs īpašības ir iedzimta, fiksētas, un nemainīgs.
 • Tie, ar izaugsmes domāšanu , no otras puses, uzskata, ka šīs spējas var attīstīt un stiprināt veidā apņemšanās un smaga darba.

Divi veidi domāšanas veids

Dweck sāka savu pētījumu par šo tēmu, risinot jautājumu: Kas notiek, ja tu dod bērniem grūti problēmu atrisināt? Daži bērni apskatīts problēmu, izaicinājumu un mācīšanās pieredzi. Citi bērni uzskatīja, ka tas ir iespējams atrisināt, un ka viņu intelekts tika aizturēšanu uz kontroles un spriedumu.

No pirmās grupas bērni bija izaugsmes domāšanas. Kad saskaras ar kaut ko sarežģītu, viņi ticēja, ka viņi varētu mācīties un attīstīt prasmes, kas nepieciešamas, lai atrisinātu to. Otra grupa bērniem bija noteikta domāšanas. Viņi ticēja, ka nekas viņi var darīt, lai risinātu problēmas, kas bija nepieejamā savām zināšanām un spējām.

Kāpēc domāšanas veids Matter

Jūsu domāšanas veids ir izšķiroša nozīme, kā jūs galā ar dzīves izaicinājumiem. Skolā, izaugsmes domāšanas var sekmēt lielāku sasniegšanu un palielinātu pūles. Kad saskaras ar problēmu, piemēram, cenšoties atrast jaunu darbu, cilvēki ar izaugsmes domāšanas izrādīt lielāku elastīgumu. Tie, visticamāk, neatlaidīgam, saskaroties ar neveiksmēm, bet tiem, kam ir fiksēta domāšanas ir vairāk atbildīgi padoties.

Fiksētie domāšana, Dweck skaidro, mēdz radīt nepieciešamību pēc apstiprināšanas. “Es esmu redzējis tik daudz cilvēku ar šo vienu patērē mērķi pierādīt sevi klasē, savā karjerā, un viņu attiecībās,” Dweck skaidro savā grāmatā domāšanas . “Katra situācija prasa, lai apstiprinātu savu izlūkošanas, personību vai raksturs Katra situācija tiek vērtēta.? Vai man izdodas vai neizdodas Vai man izskatās gudri vai muļķīgi Vai man jāpieņem vai jānoraida Vai es jūtos kā uzvarētājs vai zaudētājs? ? “

Izaugsmes domāšanas veids, no otras puses, radīt badu mācībām. Vēlme strādāt un atklāt jaunas lietas. Lai risinātu problēmas, un augt kā persona. Kad cilvēki ar izaugsmes domāšanas mēģinātu neizdodas, viņi nemēdz apskatīt to kā kļūmes vai vilšanos. Tā vietā, tas ir mācīšanās pieredze, kas var novest pie izaugsmi un pārmaiņām.

Kā Vai domāšanas forma?

Dweck liecina, ka daudzi cilvēki ir apmācīti divu veidu domāšanas agri dzīvē, bieži vien, kā tie tiek audzēti, vai savu pieredzi skolā.

Fixed domāšanas veids

 • Bērni, kas ir mācīts, ka viņiem vajadzētu izskatīties gudrs, nevis mīlēt mācīšanos mēdz izstrādāt noteiktu domāšanas veidu.
 • Viņi kļūst vairāk saistīta ar to, kā tie tiek vērtēti, un baidās, ka viņi varētu dzīvot līdz cerības.

izaugsmes domāšanas veids

 • Bērni, kuri mācās, lai izpētītu, apskāviens jaunu pieredzi, un baudīt problēmas, ir lielāka iespēja izstrādāt izaugsmes domāšanas veidu.
 • Nevis redzēt kļūdas, kā neveiksmēm, viņi ir gatavi izmēģināt jaunas lietas un darīt kļūdas visu nosaukumu mācīties un sasniegt savu potenciālu.

Dweck norāda, ka ar izaugsmes domāšanas nav saistīta domāt, ka ikviens var kļūt par kaut ko viņi vēlas ar pietiekamu izglītību un pūles. Ne visi var kļūt Einšteins vai Mocarts tikai tāpēc, ka viņi mēģina.

Tā vietā, pieaugums domāšanas ir par dzīvo līdz savu iespējamo potenciālu. Šis potenciāls, tomēr, nekad nav īsti izzināms. Kas zina, cik tālu cilvēks var iet, ja tie, kas savu prātu uz to? Cilvēki ar izaugsmes domāšanas uzskata, ka pūles, kas tērēta mācīties un padziļināt savu izpratni un talantus ir vērts visas pūles un nepatikšanas.

Kas ir jūsu domāšanas?

Vai jums ir fiksēta vai izaugsmes domāšanas? Sākt lasījumā šādus paziņojumus un izlemt, kuras jūs piekrītat visvairāk.

 1. Cilvēki ir zināma izlūkošanas, un tur nav kāds veids, kā to mainīt.
 2. Nav svarīgi, kas jūs esat, nav daudz jūs varat darīt, lai uzlabotu savu pamata spējas un personību.
 3. Cilvēki spēj mainīt to, kas viņi ir.
 4. Jūs varat uzzināt jaunas lietas un uzlabot savu intelektu.
 5. Cilvēki vai nu ir īpašas talanti, vai arī tās nav. Jūs varat ne tikai iegādāties talantu lietām, piemēram, mūzikas, rakstīšanas, mākslas, vai vieglatlētikā.
 6. Studēšana, smagi strādā, un praktizē jaunas prasmes ir visas iespējas, lai attīstītu jaunos talantus un spējas.

Ja jūs drīzāk piekrītat 5 paziņojumiem 1., 2., un, tad jūs, iespējams, ir vairāk fiksētu domāšanas veidu. Ja jūs piekrītat 4 paziņojumiem 3, un, 6., tomēr, tad jūs, iespējams, parasti ir izaugsmes domāšanas veidu.

Vai maināt domāšanas?

Kaut arī cilvēki ar fiksētu domāšanas nevarētu piekrist, Dweck liecina, ka cilvēki spēj mainīt savu domāšanas. Vecāki var veikt arī pasākumus, lai nodrošinātu, ka viņu bērni attīsta izaugsmes garu, bieži izmantojot slavē centienus, nevis koncentrēties tikai uz rezultātiem.

Piemēram, tā vietā, stāsta bērnam, ka viņš ir “tik gudri,” vecāks varētu atzinību bērnu par savu smago darbu pie projekta, un aprakstīt to, kas viņiem patīk visvairāk par bērna centienus ( “Man tiešām patīk, kā jūs izvēlējāties krāsas par šo attēlu! “).

Koncentrējoties uz procesu, nevis rezultātu, pieaugušie var palīdzēt bērniem saprast, ka viņu pūles, smags darbs, un centību var izraisīt pārmaiņas, mācīšanos un izaugsmi gan tagad, gan nākotnē.