Skip to main content

Kas stress tekitada sõltuvust?

 Kas stress tekitada sõltuvust?

Varem sõltuvuse peeti nagu see tuleneb sissevõtmist “sõltuvust” aine, nagu heroiin või alkoholi. Need ained loeti peaaegu maagiline volitused, mis muudab kasutaja jõetud nende tarbimist, olenemata kontekstist ja asjaoludest nagu stress on kogenud kasutaja. DSM-IV määratlus sõltuvus mingist ainest keskendunud füsioloogiline mõju nende ainete protsesse tolerantsus ja loobumisest kui keskse sõltuvust.

Kuid alates 1970. aastast, uuringud on hakanud ilmnema, et maalib teistsuguse pildi stressi ja narkomaania. Mitte ainult on see saanud selgeks, et mõned inimesed, võttes “sõltuvust” aineid ei ole saada sõltuvuses, kuid ka seda, et näiliselt healoomuline käitumist, mis ei hõlma söömisega ainete hakanud pidada sõltuvust, sealhulgas Mängusõltuvuse shopping narkomaania, toidu sõltuvus, arvuti narkomaania ja isegi Seksisõltuvus. Ja üha rohkem, komplekti seadmine ja muud kontekstuaalne küsimusi, nagu stress on sattunud üksikute võttes sõltuvust aine või tegutsemisega sõltuvuskäitumises, mida tunnustatakse, millel on mõju või mitte inimesed muutuvad sõltlased. Need hilisemad avastused kajastuvad DSM-V.

Kuidas Addiction kasutatakse stressi maandamiseks

Sõltuvuse sageli tundub olevat katse tegeleda stressi nii, et see ei ole päris välja töötama isikule. Kuigi võite saada mõned ajutist leevendust stressi läbi ravimi või käitumise te saada sõltuvuses, et vähendamine on lühiajaline, nii et sa pead rohkem, et jätkata stressiga toimetuleku. Ja kuna paljud sõltuvused toovad endaga veelgi stress, nagu võõrutusnähud kogenud kui ravimi mõju kaob veel rohkem sõltuvust aine või käitumine on vaja toime tulla täiendav stress seotud.

Sellest vaatenurgast on selge, et mõned inimesed on vastuvõtlikumad sõltuvused kui teised, lihtsalt summa stressi oma elu. Näiteks on nüüd väljakujunenud seos lapsepõlve kuritarvitamise, kas füüsilist, emotsionaalset või seksuaalse kuritarvitamise ja hiljem arengut sõltuvused narkootikumide ja käitumist. Lapsepõlv kuritarvitamine on väga stressirohke laps kuid endiselt probleemiks nii, et laps küpseb täiskasvanu, koos sellest tulenevate probleemide suhteid ja enesehinnangut. Mitte igaüks, kes oli valesti nagu laps areneb sõltuvuseks ja mitte igaüks narkomaania oli valesti lapsepõlves – kuid haavatavust ellujäänute laste kuritarvitamise hiljem sõltuvus on selge näide seost stressi ja narkomaania.

Kasutades Stress Management sõltuvusest üle

Kuigi stress, omal ei tegelikult tekitada sõltuvust – palju inimesi on stress ja ei saanud sõltuvus – see on kindlasti oluline roll paljude inimeste jaoks. Rolli tunnustamine stressi areneva sõltuvuse ja tähtsusest stressi juhtimise ennetamisel ja vabanemiseks on oluline aidata inimestel vältida kannatusi, et sõltuvus võib tuua nii neile, keda sõltuvused ja nende lähedastele. Meie stress sait pakub palju strateegiaid ja vahendeid, mis on olulised varustamise teile tervislikum võimalusi stressiga toimetuleku, kas olete arenenud sõltuvus.

Ja see ei ole kunagi liiga vara, et õpetada lastele ja noortele hea stressi juhtimise oskusi, et nad on vähem valmis saada sõltuvuses esiteks.