Skip to main content

Kas te muudate oma isikupära?

 Kas te muudate oma isikupära?
Kas tõesti on võimalik muuta oma isikupära või meie põhilised isiksusemudelid fikseeritud kogu elu? Kuigi eneseabi raamatuid ja veebisaite sageli tout plaanid saab jälgida, et muuta oma harjumusi ja käitumist, on püsiv usk, et meie aluseks isiksused on hermeetilised muuta. Austria psühhoanalüütik Sigmund Freud soovitas, et isiksus oli suuresti kivisse raiutud poolt eluaastast viie. Isegi paljud kaasaegsed psühholoogid näitavad, et üldise isiksuse on suhteliselt kindel ja muutumatu kogu elu.

Aga mis siis, kui soovite muuta oma isikupära? Kas õige lähenemine ja raske töö võimaldama reaalse isiksuse muutus, või me ummikus ebasoovitavate tunnuste et hoida meid tagasi saavutada oma eesmärke?

Kas isiksus püsiv?

Soov muuta isiksus ei ole haruldane. Shy inimesed võivad soovi nad olid väljunud ja jutukad. Keevaline üksikisikute soovivad nad võiksid hoida oma jahe emotsionaalselt laetud olukordades. Kell palju punkte oma elu, võite leida, et on olemas teatud aspekte oma isikupära, et mida sa sooviksid muuta. Sa võid isegi seada eesmärke ja töö poole kõrvaldama need potentsiaalselt problemaatiline tunnused. Näiteks on tavaline, et määrata Uusaastalubadused keskendus muutuvas osad oma isikupära nagu muutumas helde, lahke, patsiendi või väljunud.

Üldiselt paljud eksperdid nõus, et tegemist tõelise ja kestva muudatusi lai tunnused võivad olla äärmiselt raske. Nii et kui te ei ole rahul teatud aspekte oma isikupära, on seal tõesti midagi, mida saate teha, et muuta? Mõned eksperdid, sealhulgas psühholoog Carol Dweck, usun, et muuta käitumismudeleid, harjumusi ja tõekspidamisi vale pinna all lai tunnused (nt sissepoole, agreeableness) on tõeline võti isiksuse muutus.

Seda mõjutavate tegurite kohta Personality

Et aru saada, kas isiksuse saab muuta, peame kõigepealt aru, mida täpselt põhjustab isiksuse. Vana milline versus kasvatada arutelu taas hakkavad. Kas isiksus kujundab meie geneetika (loodus) või meie kasvatus, kogemused ja keskkond (toita)? In the past, teoreetikud ja filosoofid sageli võttis ühe versus-the-muud lähenemist ja propageeritud kas tähtsust looduse või kasvatada, kuid täna kõige mõtlejad on nõus, et see on segu kahest jõud, mis lõppkokkuvõttes kujundavad meie isiksused.

Mitte ainult seda, kuid pidev suhtlus geneetika ja keskkonna aitab kuju, kuidas isiksus on väljendatud. Näiteks võite olla geneetiline eelsoodumus on sõbralik ja laid back, kuid töötavad suure stressi keskkonnas võib viia teid rohkem Äkkipikainen ja pinges kui võite olla erinev seadistus.

Dweck seotud lugu identne kaksik poisid eraldati pärast sündi ja kasvatatud peale. Nagu täiskasvanud, kaks meest abielus naised sama eesnime, jagatud sarnaste hobide ja oli samal tasemel teatud tunnused mõõdetakse isiksuse hinnanguid. On selliseid näiteid, mis on aluseks idee, et meie isiksused on suuresti meie kontrolli. Selle asemel, et kujundanud meie keskkonna ja ainulaadseid kogemusi, nende kahe uuringud viitavad võimu geneetilise mõjutusi.

Geneetika on kindlasti oluline, kuid teised uuringud näitavad ka, et meie kasvatus ja isegi meie kultuuri suhelda meie geneetilise jooniste kujundada, kes me oleme.

Keskendudes “In-vahendajad” isiksuse võib olla võti

Aga Dweck soovitab isiksuse muutus on veel võimalik. Lai tunnused võivad olla stabiilsed läbi elu, kuid Dweck usub, et see on meie “vahele” omadused, mis asuvad pinna all lai tunnused, mis on kõige olulisem teha meile, kes me oleme. On neid vahepeal omadusi, ta usub, et saab muuta.

Mis täpselt on need “vahele” osad isiksus?

  • Uskumused ja veendumuste süsteemi, Dweck ettepaneku, mängivad olulist rolli kujundamisel isiksuse allapoole lai tunnused. Kuigi muutuvas teatud aspekte oma isikupära võib olla keeruline, saab reaalselt lahendada muutuvad mõned aluseks uskumused, mis aitavad kujundada ja juhtida, kuidas oma isikupära on väljendatud.
  • Muud teoreetikud on näidanud, et sellised tegurid nagu eesmärgid ja toimetuleku strateegiate mängida olulist rolli selle määratlemisel isikupära. Näiteks kui teil olla rohkem A-tüüpi isiksus, saate õppida uusi toimetulekuoskusi ja stressi juhtimise meetodeid, mis aitavad teil saada rohkem lõdvestunud inimene.

“Inimeste uskumused hõlmavad nende kujutelmi laadi ja tegevuse füüsilisest, nende suhteid ja nende maailma. Lapsekingades, inimestel arendada nende uskumusi ja esindused ja paljud tuntud isiksus teoreetikud erineva veendumustega tunnistama, et nad on oluline osa isiksuse, “Dweck selgitas 2008. aastal paberile.

Miks keskenduda uskumusi? Kuigi muutuvate uskumused ei pruugi olla lihtne, see pakub hea lähtepunkt. Meie uskumused kujundada nii palju meie elu, alates kuidas me vaadata ennast ja teisi, kuidas me toimida igapäevaelus, kuidas me elu väljakutsed ja kuidas me sepistada ühendused teiste inimestega. Kui me saame luua tõelist muutust meie uskumused, see on midagi, mis võib olla kõlava mõju meie käitumist ja võib-olla teatud aspekte meie isikupära.

Võtame näiteks, uskumusi ise sealhulgas kas isikuomadused ja omadused on fikseeritud või pehme. Kui te arvate, et teie luure on fikseeritud tasemel, siis ei ole tõenäoline, et astuda samme, et süvendada oma mõtlemist. Kui aga teil vaadata sellised omadused nagu muutlik, siis tõenäoliselt teha suuremaid jõupingutusi, et vaidlustada ise ja laiendada oma meelt.

Ilmselt uskumusi ise teha otsustav roll selles, kuidas inimesed toimivad, kuid teadlased on leidnud, et inimesed saavad muuta oma tõekspidamisi, et võtta rohkem tempermalmist lähenemine ise atribuute. Ühes katses õpilast oli suuremat tunnustust akadeemikud, kõrgem klass-punkti keskmised ja suurema üldise naudingut kooli pärast avastanud, et aju on jätkuvalt luua uusi ühendusi vastuseks uusi teadmisi.

Dweck enda uuringud on näidanud, et kui lapsed on kiitis võib mõjutada enese tõekspidamisi. Need, kes kiitis oma luure kipuvad hoida fikseeritud teooria uskumusi enda isikuomadused. Need lapsed vaadata oma intelligentsust muutumatu tunnus; Seda kas on või ei ole. Lapsed, kes kiitis oma jõupingutusi , teiselt poolt, tavaliselt vaadata oma intelligentsust tempermalmist. Need lapsed, Dweck on leidnud, kipuvad püsivad nägu raskusi ja on rohkem valmis õppima.

So What Kas sa tõesti ei muuta oma isikupära?

Üleminek introvert, et ekstravert võib olla väga raske (kui mitte võimatu), kuid on asju, mida eksperdid usuvad, mida saate teha, et muuta reaalne ja püsivaid muudatusi aspekte oma isikupära.

  • Keskendu muutes oma harjumusi. Psühholoogid on leidnud, et inimesed, kes ilmutavad positiivsete iseloomuomaduste (nagu headus ja ausus) on välja töötanud alaline vastuseid, mis on kinni. Harjumus saab õppida, nii muutes oma alaline vastused aja jooksul on üks viis luua isiksuse muutus. Muidugi, moodustades uue harjumus või purustades vanem üks ei ole kunagi kerge ja see võtab aega ja tõsist pingutust. Piisavalt praktikas nende uute käitumismustrite koos lõpuks läbiv.
  • Muuda oma enese tõekspidamisi. Kui arvate, et ei saa muuta, siis ei muutu. Kui sa üritad saada rohkem väljunud, kuid arvate, et teie introvertsust on fikseeritud, püsiv ja muutumatu tunnus, siis lihtsalt ei ole kunagi proovida saada rohkem seltskondlik. Aga kui sa usud, et sinu isikuomadused on muutlik, siis on tõenäolisem, et teha jõupingutusi, et saada rohkem karja.
  • Keskendu protsessi. Dweck uurimus järjekindlalt näidanud, et kiites jõupingutusi mitte võime on oluline. Selle asemel, et mõelda “Ma olen nii tark” või “Ma olen nii andekas,” asendada näiteks fraase “Ma töötasin kõvasti” või “ma leidsin hea viis kõnealuse probleemi lahendamiseks.” Minnes üle rohkem kasvu mõtteviisi, mitte fikseeritud mõtteviisi, võite leida, et see on lihtsam kogeda tõelist muutust ja kasvu.
  • Fake ta kuni sa teed seda. Positiivne psühholoog Christopher Peterson aru varakult, et tema introvertne isiksus võib avaldada kahjulikku mõju oma karjääri akadeemilise. Selle probleemi ületamiseks ta otsustas alustada tegutsemist extroverted olukordades, mis nõudis, et seda, nagu siis, kui loengu klassi õpilasi täis või esitluse konverentsil. Lõpuks nende käitumist lihtsalt saada teise iseloomuga. Kuigi ta soovitas, et ta oli veel introvert, ta õppinud, kuidas saada extroverted kui ta pidi olema.

mõtte

Isiksuse muutus ei pruugi olla lihtne, ja muutes mõnede laia tunnused võivad kunagi olla täiesti võimalik. Aga teadlased ei usu, et on asju, mida saate teha, et muuta teatud osad oma isikupära, aspekte, mis on olemas allpool, nende lai tunnused, mis võivad põhjustada tõeline muudatusi viisis, kuidas sa käitud, arvan, ja funktsiooni oma päeva to-päeva elu.