Skip to main content

Kdy užívání drog stát závislostí?

 Kdy užívání drog stát závislostí?
Drogová závislost je komplexní a chronické onemocnění mozku. Lidé, kteří mají zkušenosti drogových závislostí kompulzivní, někdy nekontrolovatelné, touhu po jejich droga. V typickém případě budou i nadále hledat a užívání drog navzdory zažívá mimořádně nepříznivé důsledky v důsledku použití.

Charakteristika závislost

Podle American Society of medicíny sklonu (ASAM), závislost je charakterizována:

 • Neschopnost konzistentně zdržet látky nebo odměňování zkušeností (stejně jako v hazardu, sex, nebo přejídání)
 • Snížení hodnoty v kontrole chování
 • Chuť na danou látku nebo odměňování zkušeností
 • Zmenšená uznání významných problémů se svým chováním a mezilidských vztazích
 • Dysfunkční emocionální reakce

I když výše uvedené pět charakteristiky jsou obvykle přítomny ve většině případů závislosti, ASAM poznamenat, že těchto pět vlastnosti nemohou být použity pro diagnostiku závislost.

Diagnostikování závislost vyžaduje posouzení vyškoleným a certifikovaným pracovníkem. Promluvte si s lékařem nebo zdravotnickým pracovníkem duševní, pokud máte pocit, že může mít zneužívání problém závislostí nebo látku.

Behaviorální projevy závislost

Když přátelé a rodinní příslušníci jsou co do činění s milovanou osobou, která je závislá, je to obvykle směrem ven chování dané osoby, které jsou zjevné příznaky závislosti.

Tyto způsoby chování jsou primárně soustředěn kolem zhoršenou kontrolu narkomana:

 • Nadměrná frekvence užívání drog navzdory pokusům o kontrolu
 • Zvýšená doba používání nebo zotavuje z účinků léku
 • Nadále používat i přes přetrvávající problémy
 • Zúžením zaměření na odměny spojené se závislostí
 • Neschopnost přijmout kroky k řešení problémů

Neschopnost Abstinuj

Výzkum ukázal, že dlouhodobé užívání drog způsobuje chemické změny v mozku narkomana, který mění systém odměňování v mozku, které vyzve kompulzivní lék hledá tváří v tvář rostoucí negativní důsledky.

Tento stav závislosti, kdy aktivita pokračuje navzdory negativním důsledkům a to navzdory skutečnosti, že již není obohacující, je označován odborníky závislostí na „patologický snahu o odměny.“ To je výsledkem chemické změny v odměny obvodů mozku.

Jak Addiction se spustí

Důvodem, proč se lidé zapojují do aktivit, které mohou být návykové v první řadě je buď dosáhnout pocit euforie nebo k odstranění emocionální stav dysforií-nepohodlí, nespokojenosti, úzkosti nebo neklidu.

Když lidé pijí, berou drogy, nebo se účastnit jiných jednání odměnu-hledat (jako hazardní hry, jíst, nebo mít sex), s nimiž se setkávají „vysoké“, která jim dává odměny nebo úlevy, které hledají.

Vysoký je výsledkem zvýšení dopaminu a opioidního peptidu činnosti v prémiových okruhů mozku. Ale poté, co vysoká prožívají, existuje neurochemická rebound, který způsobí, že funkce odměna mozku klesnout pod původní normální úroveň. Je-li činnost opakuje, není dosaženo stejné úrovně euforie nebo úlevy. Jednoduše řečeno, člověk nikdy opravdu dostane tak vysoko, jak to udělali poprvé.

Nižší vzestupy a pády nižší

Přidal se k tomu, že závislost člověk vyvine toleranci vůči vysokým vyžadující více pokusit se dosáhnout stejné úrovně euforie, je skutečnost, že daná osoba nemá rozvíjet toleranci k emocionální nízké cítí později. Spíše než návrat k „normální“ člověk vrátí k hlubšímu stavu dysphoria.

Stane-li se závislými, člověk zvyšuje množství drog, alkoholu nebo četnost návykového chování ve snaze dostat se zpět do daného původního stavu euforie. Ale člověk skončí zažívají hlubší a hlubší nízká odměna obvody v mozku reaguje na cyklu intoxikace a odstoupení od smlouvy.

Když Reward usilující stává patologické

Podle American Society of medicíny sklonu (ASAM), to je bod, ve kterém snaha o odměny stává patologickou:

 • Odměna-seeking stává kompulzivní nebo impulzivní
 • Chování přestává být příjemné
 • Chování již poskytuje úlevu

Už Function of Choice

Řečeno jinými slovy je závislý člověk ocitne nucen, navzdory vlastním záměrům zastavit-opakovat chování, které jsou již obohacující snaží uniknout ohromující pocit nesvůj, ale najít žádnou úlevu.

Podle ASAM, v tomto bodě závislosti není pouze funkcí volby. V důsledku toho je stav závislostí je mizerná místem k životu, pro narkomana i pro ty, kteří kolem něj.

Chronická onemocnění a recidiv

Pro mnoho závislí, závislost může stát chronické onemocnění, což znamená, že může mít recidivám podobné recidivám, které mohou nastat u jiných chronických chorob-jako je cukrovka, astma a vysoký krevní tlak, kdy pacienti nejsou v souladu s jejich léčbou. Tyto recidivy může dojít i po dlouhé době abstinence. Narkoman může podniknout kroky k vstoupit remisi znovu. Ale zůstává riziko dalšího relapsu. Poznámky Asam „bez léčby nebo zapojení do činnosti obnovy, závislost je progresivní a může mít za následek postižení nebo předčasné smrti.“