Skip to main content

Kedy užívanie drog stať závislosťou?

 Kedy užívanie drog stať závislosťou?
Drogová závislosť je komplexný a chronické ochorenie mozgu. Ľudia, ktorí majú skúsenosti drogových závislostí kompulzívna, niekedy nekontrolovateľné, túžbu po ich droga. V typickom prípade budú aj naďalej hľadať a užívanie drog napriek zažíva mimoriadne nepriaznivé dôsledky v dôsledku použitia.

charakteristika závislosť

Podľa American Society of medicíny sklonu (Asami), závislosť je charakterizovaná:

 • Nemožnosť konzistentne zdržať látky alebo odmeňovanie skúseností (rovnako ako v hazardu, sex, alebo prejedanie)
 • Zníženie hodnoty v kontrole správaní
 • Chuť na danú látku alebo odmeňovanie skúseností
 • Zmenšená uznanie významných problémov so svojím správaním a medziľudských vzťahoch
 • Dysfunkčné emocionálne reakcie

Aj keď vyššie uvedené päť charakteristiky sú obvykle prítomné vo väčšine prípadov závislosti, Asami poznamenať, že týchto päť vlastnosti nemôžu byť použité pre diagnostiku závislosť.

Diagnostikovanie závislosť vyžaduje posúdenie vyškoleným a certifikovaným pracovníkom. Porozprávajte sa s lekárom alebo zdravotníckym pracovníkom duševné, ak máte pocit, že môže mať zneužívanie problém závislosťou alebo látku.

Behaviorálne prejavy závislosť

Keď priatelia a rodinní príslušníci sú čo do činenia s milovanou osobou, ktorá je závislá, je to zvyčajne smerom von správanie danej osoby, ktoré sú zjavné príznaky závislosti.

Tieto spôsoby správania sú primárne sústredený okolo zhoršenou kontrolu narkomana:

 • Nadmerná frekvencia užívania drog napriek pokusom o kontrolu
 • Zvýšená doba používania alebo zotavuje z účinkov lieku
 • Naďalej používať aj napriek pretrvávajúce problémy
 • Zúžením zameranie na odmeny spojené so závislosťou
 • Neschopnosť prijať kroky na riešenie problémov

neschopnosť Abstinuju

Výskum ukázal, že dlhodobé užívanie drog spôsobuje chemické zmeny v mozgu narkomana, ktorý mení systém odmeňovania v mozgu, ktoré vyzve kompulzívna liek hľadá tvárou v tvár rastúcej negatívne dôsledky.

Tento stav závislosti, kedy aktivita pokračuje napriek negatívnym dôsledkom a to napriek skutočnosti, že už nie je obohacujúce, je označovaný odborníkmi závislosťou na “patologický snahu o odmeny.” To je výsledkom chemické zmeny v odmeny obvodov mozgu.

Ako Addiction sa spustí

Dôvodom, prečo sa ľudia zapájajú do aktivít, ktoré môžu byť návykové v prvom rade je buď dosiahnuť pocit eufórie alebo na odstránenie emocionálny stav dysfória-nepohodlie, nespokojnosti, úzkosti alebo nepokoja.

Keď ľudia pijú, berú drogy, alebo sa zúčastniť iných rokovaní odmenu-hľadať (ako hazardné hry, jesť, alebo mať sex), s ktorými sa stretávajú “vysoké”, ktorá im dáva odmeny alebo úľavy, ktoré hľadajú.

Vysoký je výsledkom zvýšenie dopamínu a opioidného peptidu činnosti v prémiových okruhov mozgu. Ale potom, čo vysoká prežívajú, existuje neurochemický rebound, ktorý spôsobí, že funkcia odmena mozgu klesnúť pod pôvodnú normálnu úroveň. Ak je činnosť opakuje, nie je dosiahnutá rovnakej úrovne eufórie alebo úľavy. Jednoducho povedané, človek nikdy naozaj dostane tak vysoko, ako to urobili prvýkrát.

Nižšia vzostupy a pády nižšia

Pridal sa k tomu, že závislosť človek vyvinie toleranciu voči vysokým vyžadujúce viac pokúsiť sa dosiahnuť rovnakú úroveň eufória, je skutočnosť, že daná osoba nemá rozvíjať toleranciu k emocionálnu nízkej cíti neskôr. Skôr než návrat k “normálnej” človek vráti k hlbšiemu stavu dysphoria.

Ak sa stane závislými, človek zvyšuje množstvo drog, alkoholu alebo frekvencia návykového správania v snahe dostať sa späť do uvedeného pôvodného stavu eufórie. Ale človek skončí zažívajú hlbšie a hlbšie nízka odmena obvody v mozgu reaguje na cykle intoxikácie a odstúpenie od zmluvy.

Keď Reward usilujúce stáva patologické

Podľa American Society of medicíny sklonu (Asami), to je bod, v ktorom snaha o odmeny stáva patologickú:

 • Odmena-seeking stáva kompulzívna alebo impulzívny
 • Správanie prestáva byť príjemné
 • Správanie už poskytuje úľavu

Už Function of Choice

Povedané inými slovami je závislý človek ocitne nútený, napriek vlastným zámerom zastaviť-opakovať správanie, ktoré sú už obohacujúce snaží uniknúť ohromujúci pocit nesvoj, ale nájsť žiadnu úľavu.

Podľa Asami, v tomto bode závislosti nie je iba funkciou voľby. V dôsledku toho je stav závislosťou je mizerná miestom k životu, pre narkomana aj pre tých, ktorí okolo neho.

Chronické ochorenia a recidív

Pre mnoho závislí, závislosť môže stať chronické ochorenie, čo znamená, že môže mať recidívam podobné recidívam, ktoré môžu nastať u iných chronických chorôb-ako je cukrovka, astma a vysoký krvný tlak, kedy pacienti nie sú v súlade s ich liečbou. Tieto recidívy môže dôjsť aj po dlhej dobe abstinencie. Narkoman môže podniknúť kroky na vstúpiť remisii znovu. Ale zostáva riziko ďalšieho relapsu. Poznámky Asam “bez liečby alebo zapojenia do činnosti obnovy, závislosť je progresívne a môže mať za následok postihnutie alebo predčasnej smrti.”