Skip to main content

Kiedy Drug Addiction Użyj Zostań?

 Kiedy Drug Addiction Użyj Zostań?
Narkomania jest złożonym i przewlekłym chorób mózgu. Ludzie, którzy mają doświadczenie narkomanii kompulsywne, czasami niekontrolowane, pragnienie ich lekiem z wyboru. Zazwyczaj będą nadal szukać i używać narkotyków pomimo przeżywa niezwykle negatywne konsekwencje w wyniku użytkowania.

Charakterystyka uzależnienia

Według American Society of Addiction Medicine (ASAM), uzależnienie charakteryzuje się:

 • Niezdolność do powstrzymania się konsekwentnie z substancją lub nagradzanie doświadczenia (jak w hazardu, seksu, lub przejadanie się)
 • Utrata kontroli behawioralnej
 • Żądza dla substancji lub satysfakcjonującym doświadczeniem
 • Zmniejszyło rozpoznawanie istotnych problemach z zachowań i relacji międzyludzkich
 • Dysfunkcyjnej reakcja emocjonalna

Chociaż powyższe pięć cechy są zwykle obecne w większości przypadków uzależnienia, ASAM zauważyć, że te pięć cech nie mogą być stosowane do diagnozowania uzależnienia.

Diagnozowanie uzależnienia wymaga oceny przez wykwalifikowanego i certyfikowanego specjalisty. Należy skonsultować się z lekarzem lub zdrowia psychicznego, jeśli czujesz, że możesz mieć uzależnienie lub nadużywanie substancji problem.

Objawy uzależnienia behawioralne

Kiedy przyjaciół i członków rodziny do czynienia z ukochaną osobą, która jest uzależniony, to zwykle zewnętrzne zachowania osoby, które są oczywiste objawy uzależnienia.

Zachowania te są skupione głównie wokół zaburzeniami kontroli uzależniony jest:

 • Nadmierna częstość używania narkotyków pomimo prób kontrolowania
 • Wydłużenie czasu użytkowania lub wychodzenie z działania leku
 • Dalsze korzystanie pomimo utrzymujących się problemów
 • Zwężenie naciskiem na korzyści związane z uzależnieniem
 • Niezdolność do podjęcia kroków w celu rozwiązania problemów

Niemożność Powstrzymać

Badania wykazały, że długotrwałe zażywanie narkotyków powoduje zmiany chemiczne w mózgu narkomana, który zmienia układ nagrody w mózgu, które monituje kompulsywne lek poszukuje w obliczu rosnących negatywne konsekwencje.

Ten stan uzależnienia, gdy aktywność trwa pomimo negatywnych konsekwencji i pomimo faktu, że nie jest już opłacalne, jest określany przez ekspertów z uzależnieniami „patologiczne dążenie do nagrody.” Jest to wynikiem zmian chemicznych w obwodach nagrody w mózgu.

Jak Uzależnienie rozkręci

Dlatego, że ludzie angażują się w działalność, która może wejść w nawyk w pierwszym miejscem jest też, aby osiągnąć poczucie euforii lub zwolnienie stan emocjonalny dysforii-dyskomfort, niezadowolenie, lęk, niepokój lub.

Kiedy ludzie piją, biorą narkotyki, lub uczestniczyć w innych zachowań poszukiwania nagrody (takie jak hazard, jedzenie czy seks) doświadczają „wysoki”, który daje im nagrodę lub zwolnienie ich poszukuje.

Wysoki jest wynikiem zwiększonej dopaminy i aktywności peptydów opioidowych w obwodach nagrody w mózgu. Ale po wysokim doświadczają, jest neurochemiczna odbicia, które powoduje, że funkcja nagroda mózgu spadnie poniżej pierwotnego poziomu normalnego. Gdy czynność powtarza się ten sam poziom euforii zwolnienia nie został osiągnięty. Po prostu, człowiek nigdy nie dostaje tak wysokie, jak zrobili to po raz pierwszy.

Niższe wzloty i upadki niższe

Dodano do tego, że osoba uzależniona rozwija się tolerancja na wysokie wymagających bardziej postarać, aby osiągnąć ten sam poziom euforii, jest fakt, że dana osoba nie rozwija się tolerancja na emocjonalnym niskiego czują się potem. Zamiast wrócić do „normalnego” osoba powraca do głębszego stanu dysforii.

Kiedy staje się uzależniony, osoba zwiększa ilość narkotyków, alkoholu lub częstotliwość uzależniających zachowań, starając się wrócić do stanu początkowego euforii. Ale osoba kończy się przeżywa coraz głębiej minimalnym nagroda obwody mózgu reaguje na cykl zatrucia i wycofania.

Kiedy Nagroda poszukiwania staje się patologiczny

Według American Society of Addiction Medicine (ASAM), jest to punkt, w którym pogoń nagród staje się patologiczny:

 • Nagroda poszukiwania staje kompulsywne lub impulsywne
 • Zachowanie przestaje być przyjemne
 • Zachowanie nie przynosi ulgę

No Longer funkcją wyboru

Ujmując to w inny sposób, uzależniony człowiek czuje się zmuszony, mimo swoich zamiarach stop powtarzać zachowania, które już nie są satysfakcjonujące, aby spróbować uciec przytłaczającą poczucie nieswojo ale znaleźć żadnej ulgi.

Według ASAM, w tym punkcie uzależnienia nie jest już wyłącznie funkcją wyboru. W konsekwencji stan uzależnienia jest nieszczęśliwy miejsce dla osoby uzależnionej i dla tych wokół niego.

Przewlekła choroba i Nawroty

Dla wielu osób uzależnionych, nałóg może stać się chorobą przewlekłą, co oznacza, że ​​mogą one mieć nawroty podobne do nawrotów, które mogą się zdarzyć z innych chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca, astma, nadciśnienie tętnicze, a gdy pacjent nie zastosuje się do ich leczenia. Te nawroty choroby mogą wystąpić nawet po długim okresie abstynencji. Narkoman może podjąć działania, aby ponownie wprowadzić remisji. Ale pozostaje ryzyko nawrotu innego. Noty ASAM „Bez leczenia lub zaangażowania w pracach naprawczych, uzależnienie jest progresywny i może doprowadzić do inwalidztwa lub przedwczesnej śmierci.”