Skip to main content

Kuidas Isiksuse mõjutab teie tervis

isiksuse tüübi
Kas teie isiksuse tüüp olema kahjustamata teid, või oma isikupära tegelikult aidata teil elada kauem elus? Meie isiksused mängivad olulist rolli kindlaksmääramisel meie käitumist ja harjumusi, nii et see on ime, et isiksuse tüüp on seoses oma tervist. Kõike, kui tihti külastad arsti kuidas sa tegelema stress on ühendatud oma isikupära.

Filosoofid, arstid ja teadlased on pikka püüdnud leida seoseid isiksuse ja füüsilist tervist. Ajal kreeklased, Hippokrates ja Galen soovitas, et nelja humors (või isiksuse tüübid) ja et iga ühendati vastuvõtlikkus teatud füüsilise või vaimse haigusi.

Huvi teema püsib tänaseni ja teadus on avastanud, et isiksuseomaduste võib olla oluline tervise ennustajad. Üks uuring isegi leitud , et isiksuseomaduste eksponeeritud lapsepõlves on seotud füüsilisest isikust hinnatud tervise ajal keskeas. Mitte ainult seda, kuid teadlased on ka leidnud, et isiksuseomaduste on seotud ka teiste oluliste tervist markerid sealhulgas arst-reitinguga tervise ja üldise pikaealisuse .

Niisiis, kuidas on teie tervist mõjutanud oma isikupära? Võtke lähemalt mõne ühise isiksuse tüübid avastada, mida võimalikku mõju tervisele võib olla.

A-tüüpi

Klassikaline tüüpi isiksus iseloomustatakse sageli kõva sõidu, kontrollides ja perfectionistic. Inimesed, kes ilmutavad omadusi see isiksuse tüüp kipuvad olema konkurentsivõimeline, kannatamatu, pinges, enesekindla ja isegi agressiivne.

Tüüp A on tihti kõva sõidu workaholics kes teevad midagi, et saada edasi. Sageli tunnevad vajadust domineerida, nii tööl kui ka isiklikus vastasmõju, ning see võib tuleneda nende tundeid ise väärt ja eneseteadvus nende tajutud saavutusi.

See isiksuse tüüp on teema huvi, kuna see oli esimene kirjeldatud 1950. ja uuringud on seotud selle mitmeid negatiivseid tervisenäitajate.

Mõned uuringud on näidanud seost Liik isiksuse tüüp ja hüpertensioon, suurenenud tööstress ja sotsiaalset isolatsiooni.

Vanemad uuringud näitasid, et seal oli seos A-tüüpi isiksuse tüüp ja südamehaigused, kuid hilisemad uuringud on keeruline neid tulemusi jättes kinnitada link. Tüüp, nagu kipuvad kogeda rohkem vaenu, iseloomulik, et on seotud suurenenud südamehaiguste riski.

Esialgne uuringute rohkem kui 40 aastat tagasi ettepaneku, et A-tüüpi isiksused olid 7-kordne suurem risk haigestuda südame isheemiatõbi. Aga rohkem hiljutised uuringud näitavad, et tegelik süüdlane taga suurenenud risk südamehaiguste tõenäoliselt seotud viha ja vaenu.

Nii et mida saate teha, et vähendada oma terviseriske kui teil on A-tüüpi isiksus?

Aru, mida saab muuta. Isegi kui isiksuse tüüp on seotud suurenenud tervise probleeme, mõned on öelnud, et seal võib olla vähe patsientidele ja arstidele saate teha, et leevendada nende riske. Kuid mõned eksperdid viitavad sellele, et isiksuse muutus on võimalik ja isegi kui sa ei pruugi muuta oma isikupära, seal on sammud, mida patsiendid saavad, vältimaks võimalikku mõju tervisele nende üldist isiksuse tüüp.

Keskendu negatiivseid jooni seotud teie isiksuse tüüp. Kui te kipuvad olema mõned rohkem negatiivseid omadusi tüüpi isiksus, nagu kalduvus stressis, vaenuliku ja sotsiaalselt isoleeritud, uurida asju, mida saate vähendada oma võimalusi arendada hüpertensioon ja muid terviseprobleeme.

Praktika kvaliteedi toimetuleku ja stressi juhtimise oskusi. Tõhus stressi juhtimise meetodeid aitab teil õppida, kuidas paremini toime tulla igapäevaelu stressi. Õppimine, kuidas juhtida viha ja vaenu aitab ka. Ja otsivad võimalusi, kuidas parandada oma sotsiaalseid sidemeid aitab parandada oma heaolu nii praegu kui ka tulevikus.

Rohkem Laid Back

Inimesed, kellel on laid-back isiksus, mida sageli nimetatakse B-tüüpi isiksus, kipuvad olema palju rohkem lõdvestunud ja muretu kui nende tüüp A kolleegidega. Erinevalt tüübiks, tüüp Bs on tavaliselt vähem stressis ja vähem konkurentsivõimeliseks. Need isikud kalduvad olema rohkem keskendunud tööde teostamise nautida tehes selle asemel, et nii ajendatud vaja saavutada, võita või domineerida. See ei tähenda, et Liik Bs ei väärtusta saavutus. Nad töötavad pidevalt suunas oma eesmärke, vaid ka nautida protsessi ja kogeda vähem stressi, kui nad ei võida.

Inimesed B-tüüpi isiksuse tüüp võib ka rohkem huvitatud karjääri ja hobid, mis on rohkem ette tagasi ja loovust keskne, nagu muutub kunstnik, kirjanik, näitleja, või terapeut.

Nii millist mõju tervisele võib seal olla inimestele rohkem Liik B isiksus?

Säilitada tervislikku eluviisi. Olles laid back võib tähendada senisest tülpinud lähenemine teie tervist. Olles lõdvestunud võib olla suur, kuid ei loid oma tervislikke harjumusi.

Keskendu positiivsele. Tüüp Bs, uudised on enamasti hea. Kui teil on selle isiksuse tüüp, siis ilmselt on väiksem risk haigestuda seotud terviseprobleemide ärevus. Sa kipuvad nautida elu, on päris hea stressiga toimetuleku ja tõenäoliselt hea elukvaliteedi. Kõik need tegurid võivad tähendada, et teil on vähem tõenäoline, et tekib negatiivne tervisenäitajate mis on seotud stressi, viha ja ärevus.

Inimesed meelepärast

Inimesed koos “innukalt palun” isiksuse tüüp kipuvad olema majutamiseks, passiivne ja vastab. See isiksuse tüüp võib olla oma tervise tasa ja varjuküljed. Ühelt poolt oma innukalt palun iseloom tähendab, et nad on tõenäolisem, et jälgida nende arsti korraldusel.

Kuna nende passiivse iseloomuga inimesed meelepärast võib olla tõenäolisem tunda lootusetust või abitu nägu tervisele negatiivset sündmust.

Nad võivad olla ka vähem tõenäoline, et abi otsima, kui midagi on valesti, selle asemel tunne, et nad ei taha olla koormaks või ebamugavusi teistele. Kui silmitsi diagnoos, võivad nad lihtsalt visata rätik ja eeldada, et midagi nad teevad palju erinevust.

Nii et mida saate teha, et kaitsta oma tervist, kui te kipuvad olema inimesed pleaser?

Ärge ignoreerida ise. Inimesed meelepärast mõnikord panna oma heaolu viimase. Olles teadlik oma teised võib olla positiivne tunnus, kuid kindlasti võtta aega oma tervise samuti.

Võtke aktiivselt oma tervist. In saab lihtne langeda mõelnud, et teie tervis on välja oma käed, kuid senisest sisemise locus kontrolli võib aidata teil tunda end rohkem kontrolli oma praegustele ja tulevastele tervist. Selle asemel, et keskenduda välismõjude, mis mõjutavad teie tervisele, pöörama tähelepanu asju, mida saab muuta läbi oma tegevuse.

Worry-Worts

Kui te kipuvad olema neurootiline isiksus, võite kipuvad vastata tundeid kaotus, pettumust ja muud pinged negatiivsed emotsioonid. Kogevad intensiivne emotsionaalseid reaktsioone suhteliselt väike elu väljakutsed on ühised. Teadlased on leidnud , et see tunnus võib olla ennustaja erinevaid füüsilisi ja vaimseid häireid, sealhulgas üldine elu pikaealisuse.

Üks uurimistöö läbivaatamise leiti, et need, kes olid kõrgemad neuroo- ja madalam teiste Suur viisik (neuroo-, ekstravertsuse agreeableness, avatus, kohusetunne), eriti madalam kohusetundlikkust, kaldusid olema vähem tervislik kui nende vähem neurootiline eakaaslased. Need, kes on kõrge neurootilisuse võib olla ka suurem tõenäosus tekkida füüsiline terviseprobleeme, nagu südame-veresoonkonna haigused, ärritunud soole sündroom ja astma.

Neurootilisus on seotud generaliseerunud ärevushäire, paanikahäire, antisotsiaalne isiksushäire ja aine kasutamine.

Kas on mingeid strateegiaid saab jälgida, et aidata minimeerida võimalikke terviseriske neurootiline isiksus?

Ennetav strateegiad võivad aidata. Olles mure tüügaste võib olla tervisele, kuid tagurpidi paremini mõista oma isiksuse, et saate võtta meetmeid, et tegeleda ennetavat ravi.

Kontrollida oma mure. Liigne murettekitav saab halbu, nii et leida võimalusi kontrollida oma mõtteid ja asendada negatiivsed emotsioonid rohkem positiivseid on oluline. Strateegiad, nagu häiritud rääkinud sõpradele ja rahustamise võtteid kõik olla kasulik, kui sa leiad end ületada neurootilise tundeid.

vaevatud

D-tüüpi isiksus võeti esmakordselt kasutusele 1996. aastal ja seda iseloomustab “õnnetud” tunnused, nagu on rohkem altid negatiivseid emotsioone ja vähene eneseväljenduse. Stress, depressioon, ärevus, viha ja üksinduse on seotud ka Type D isikupära. Samuti võib tulla tõsiseid tagajärgi tervisele.

Millised on võimalikud mõju tervisele, mille tüüp D isiksus? Üks uuring näitas , et inimesed Type D isiksused on kell neli korda surma riski võrreldes teiste isiksuse tüübid.

Vastavalt teisele uuring avaldati ajakirjas Ringlus: Südame-veresoonkonna kvaliteet ja tulemused , inimesed selle isiksuse tüüp on hetkel kolm korda suurem risk südamehaiguste, sealhulgas südamepuudulikkus. Uuringut soovitanud ka umbes 20 protsenti USA täiskasvanud on Type D isiksuse, kusjuures hinnanguliselt 50 protsendil patsientidest südamehaiguste eksponeerimine omadusi arvesse kurnatud isiksuse tüüp.

Mida tuleks teha, et leevendada võimalike terviseriskide mille tüüp D isiksus?

Rääkige oma arstile. Mõned eksperdid loodavad, et sõelumine südamehaigetele nende tunnused võimaldaks arstide ühendada need ohus käitumist ja kognitiivseid nõustamine.

Practice hea stressi juhtimise meetodeid . Eneseabi lähenemisviise nagu praktiseerivad hea stressi juhtimise meetodeid ja reframing sündmuste keskenduda rohkem positiivseid emotsioone võib olla ka kasulik.

introverts

Uuringud on seotud ka mõned tuntud “Big Five” isiksuseomaduste füüsilise haiguse ja psühholoogiline haigus. Üks uuring näitas, et inimesed, kes kipuvad olema ekstravertsema, kohusetundlik ja meeldiv kalduvad olema ka tervislikum. See on tingitud osaliselt sellest, et inimesed, kes esineda kõrgem nende Big Five tunnused kalduvad olema ka tõenäolisem, et tõhusamalt suhelda oma arstid.

2009 uuringus leiti, et sotsiaalne toetus oli seotud füüsilise tervisenäitajate sealhulgas tervislikum käitumine, parem toimetulekuoskusi ja järgimine meditsiinilise rutiin. Arstid ja muud tervise eksperdid juba ammu mõistnud, et kvaliteet sotsiaalse toetuse ja ühendused võib olla oluline kaitsev toime nii füüsilise kui ka vaimse tervise.

Nii et mida saate teha, kui te ei ole ekstravert?

Ehita oma sotsiaalse toetuse. Isegi kui sa kipuvad olema rohkem introvertne isiksus, otsib välja tugev sotsiaalne toetus on üks võimalus aidata alandada võimalike terviseriskide seotud teie isiksuse tüüp. Sotsiaalse toetuse puudumine on seotud mitmete hädade sealhulgas immuunsuse langus ja suurenenud risk südamehaiguste.

Mida see kõik tähendab

Kuigi uuringud näitavad, et isiksuse tüüp selgelt mängib rolli tervise ja heaolu, teatud haiguste tõenäolisemalt mõjutada psühholoogilisi omadusi. Südamehaigused, näiteks tugevamalt seotud isiksuse tüüp, kui vähk.

Nii et miks ei isiksuse mõjutavad tervist? Miks teatud tunnused nii seotud teatud haiguste? Vastused pole selge, kuid ühe võimaliku selgituse, et isiksuse mõju käitumisele ja elustiili valikuid. Inimesed, kes on rohkem kohusetundlik võib tõenäolisemalt teha tervislikumaid valikuid, samas need, kes on kõrge neurootilisuse võib olla vähem tõenäoline pöörduda arsti poole või on nõrgem sotsiaalsete tugisüsteemide.

Lihtsalt, sest sa kipuvad olema teatud isiksuse tüüp ei doom teid tulevikus omandada teatud tervisehäired.

Nagu paljud asjad teie individuaalne risk terviseprobleem võib sõltuda paljudest teguritest kaugemale oma isikupära, sealhulgas geneetika, keskkond, elustiil ja käitumist.

Mõistmise oma isikupära võib olla suurepärane võimalus aidata määrata, milline tervise valikuid või muudatusi, mida vaja keskenduda tegemise. Olles teadlik võimalikest ohtudest teil võivad tulla, saate töötada oma tervishoiutöötaja tulla plaan vähendada ohtusid.

mõtte

Uuringud näitavad selgelt seost isiksuse ja tervise. Kui te arvate, et teie isiksus, vaimse seisundi või käitumist põhjustab haigus või selle ägenemine oma praeguse sümptomid, rääkige oma arstiga nõu võimalike ravi, mis võib hõlmata psühhoteraapia, ravimeid või eneseabi.