Skip to main content

Kuidas krooniline stress negatiivselt mõjutada teie tervisele?

Kuidas krooniline stress negatiivselt mõjutada teie tervisele?
Krooniline stress on pikema ja pideva tunne stress, mis võib negatiivselt mõjutada teie tervisele, kui see läheb töötlemata. See võib olla põhjustatud igapäevaelu rõhkudele pere- ja töö või traumaatilisest olukordades. Et alustada haldamise krooniline stress, peame mõistma, mis see on, mida võib olla selle põhjuseks ja kuidas see mõjutab kogu meie keha.

Mis on krooniline stress?

Krooniline stress tuleneb seisukorra käimasoleva füsioloogilise erutuse. See juhtub siis, kui keha kogeb stressorid sellise sagedusega või intensiivsus, et autonoomse närvisüsteemi ei ole piisav võimalus aktiveerida relaksatsioonivastust regulaarselt.

See tähendab, et organism jääb konstantsel füsioloogilise erutuse. See mõjutab peaaegu iga süsteem keha, kas otseselt või kaudselt. Me ehitati käsitseda äge stress, mis on lühiajaline, kuid mitte krooniline stress, mis on stabiilne pika aja jooksul.

põhjused

Seda tüüpi krooniline stress vastus esineb liiga sageli meie kaasaegse elustiili. Kõike pingelise töö üksinduse hõivatud liiklus võib hoida keha seisund tajutava ohuga ja krooniline stress.

Sel juhul meie võitlus-või-lend vastust, mille eesmärk oli aidata meil võidelda mõne eluohtlikud olukorrad jaotuvad pika aja jooksul (nagu ründa karu iga nii tihti), saab kanda maha meie keha ja põhjustada meil haigestunud, kas füüsiliselt või emotsionaalselt.

Tegelikult, see on hinnanguliselt kuni 90% arstivisiitidest on nähtud tingimusi, milles stress mängib rolli! Sellepärast on nii oluline, et õppida stressi juhtimise meetodeid ja tervislikke eluviise muudatusi kaitsta end negatiivse mõju kroonilise stressi.

Näiteid Äge vs Krooniline stress

Seal on palju elu sündmusi, mis põhjustavad nii äge ja krooniline stress. Panna kaks perspektiivi, siin on mõned näited.

Äge Stress on lühiajaline
äge stress võib tekkida, kui sa sattuda autoavariisse. Sa mitte ainult ei pea tegelema politsei aruanded, kindlustusseltsid ja hinnates kahju ennast ja oma auto, kuid teil on vaja teada, kuidas saada tööd järgmisel päeval.

Enamik neist probleemidest on välja töötatud nädala jooksul (võib-olla nii kaua kui kuus) ja varsti pärast õnnetust oma esialgse stress leevendub, sest olukord on kontrolli all. Vähemalt olete ohutu!

Teine näide on, kui te töötate tähtsa projekti tööd. Paned pikki tunde ja on pingul ja ähvardav tähtaeg. See võib põhjustada palju stressi päeva kui häälestada kõik üksikasjad. Siiski, kui projekt on esitatud, saab lõõgastuda.

Sel juhul teie stressi võib olla tegelikult aidanud teil edukamad, sest mitte kõik stressi on halb.

Krooniline stress on pikaajaline
Teiselt poolt, kui teie pere on hädas rahaliselt või rasket haigust, stress võib muutuda krooniliseks. Keegi kodus ei pruugi töötada, arved kuhjuvad ja kodus on lähenemas sulgemine ja see ei jäta teid rõhutas kuud või isegi aasta või rohkem.

Teie pidev mure kannab ette oma keha, muutes te tunnete end väsinuna ja murelik. Sul võib olla töö raskem kui kunagi ots otsaga kokku tulla ja teha ebatervislik valikuid toidu ja kasutamise, mis võib sind tunne, isegi hullem. See võib kaasa tuua tõsiseid depressioon muud terviseprobleemid.

Saame ka kroonilise stressiga seotud tööd. Paljud töökohad nõuavad palju tähelepanu meilt ja see võib sageli tunne, nagu sa ei saa kunagi murda või on alati surve all teha.

Ületunde, pidev liikumine ja kõrge rõhu ärisuhteid saab hoida oma keha pidevalt Kiihdyksissä, isegi kui saad koju oma pere. See võib ka lisada kulumist keha ja pidev stress võivad aidata kaasa tõsiseid tervise probleeme nagu südamehaigused või põhjustada südameatakki.

Kui teil on tekkinud krooniline stress

Oluline on hakata stressi juhtimise meetodeid võimalikult varakult, kui tunnete kroonilise stressi oma elus. See toimib mõned põhjused.

Kiiretoimeline stressimaandajad saab pöörata stressi vastuseks nii keha on võimalus taastuda ja meelt on võimalus läheneda probleeme ennetava hoiaku asemel reageerida alates stressis või isegi paanikas perspektiivi. Kui sa üritad valikuid rohkem lõdvestunud ja enesekindel koht, siis kipuvad tegema valikuid, mis on rohkem in-line oma huvides ja vältida luua rohkem stressi ise.

Pikemaajalised tervislikke harjumusi võib olla ka oluline rakendada, sest nad saavad ehitada vastupidavust ja annab teile võimalusi, et teha paus stressi regulaarselt. See aitab teil hoida viibivate rõhutas nii pidevalt, et sa ei saa aru, kuidas rõhutas sa oled, mis võib hoida sind võtta meetmeid, et vähendada stressi oma elus. Samuti võib säästa rohkem negatiivset mõju kroonilise stressi. Mõned kõige tõhusam harjumusi hulka kasutamise, meditatsiooni ja journaling, sest nad on näidanud, et edendada vastupanuvõimet stressile

Muutuv kuidas te reageerite stress aitab samuti. Tehes muudatusi vähendada stressisituatsioonis te nägu (öeldes enam sageli, näiteks) ja muutes kuidas sa vaadata olukordi te nägu (tuleta endale ressursse, mida saab kasutada ja tugevust sa olema) saavad aidata. Lähenedes stressi aktiivne hoiak aitab vähendada kroonilise stressi

Võimalik, et peate rääkima oma arsti või terapeudi, mis võib olla väga tõhus. Kui olete proovinud teisi strateegiaid ja tunne teil on vaja rohkem või kui te tunnete neid ei ole piisavalt, et aidata, ärge kartke rääkida oma arstiga teie muresid. Seal on efektiivne koduabiline, ja seda saab kasutada lisaks kõik need ettepanekud.