Skip to main content

Kurio narkomanijos ir gydymas apžvalga

 Kurio narkomanijos ir gydymas apžvalga
Ilgą laiką, priklausomybė reiškia, nenumaldomas įprotis naudojant alkoholį ar kitus narkotikus. Visai neseniai, priklausomybės samprata išplėsta, kad apimtų elgesį, pavyzdžiui, azartinių lošimų, taip pat medžiagas, ir net paprastus ir reikalingus veiksmus, pavyzdžiui, pratybų ir valgyti. Svarbiausia yra tai, kad asmuo randa elgesį malonus tam tikru būdu ir užsiima pernelyg į elgesį, kaip susidoroti su gyvenimo būdu. Iki to laiko asmuo yra priklausomas, toks elgesys bus sukelti daugiau problemų žmogaus gyvenime, nei išsprendžia.

Ką reikia žinoti apie Žalingi įpročiai

Nors priklausomybės nuo medžiagų dažnai atsirado aiškius, yra keletas nesutarimų, kokios medžiagos yra tikrai priklausomybę. Dabartinės gairės per diagnostikos ir statistikos vadove psichikos sutrikimų ar DSM 5, rodo, kad dauguma psichotropinės medžiagos, įskaitant vaistus, turi potencialą būti priklausomybę.

Ką apie elgsenos Žalingi įpročiai?

Yra dar daug diskusijų apie tai, ar daug “elgesio” Žalingi įpročiai yra “true” Žalingi įpročiai. Reikia daugiau mokslinių tyrimų siekiant išsiaiškinti šį klausimą. Priklausomybę nuo azartinių lošimų yra elgsenos priklausomybė, kuri buvo pripažinta daugelį metų impulsų kontrolės sutrikimų. Tai dabar priskirtas Gambling sutrikimo DSM.

Žalingi įpročiai laiko kurti. Labai tikėtina, kad žmogus taps priklausomas nuo naudojant medžiagą iš karto, nors tai yra įmanoma plėtoti psichikos sveikatos problemų arba mirti nuo perdozavimo ar kitos komplikacijos po vieno naudojimo kai kurių medžiagų.

Nors yra keletas minties mokyklos, skelbti už visiškos abstinencijos poreikį, daugelis žmonių gali išmokti kontroliuoti priklausomybę elgesį, pavyzdžiui, geriamojo, valgyti, apsipirkti, ir seksu. Nesvarbu, ar tai yra gera idėja jums priklauso nuo daugelio veiksnių ir yra geriausiai nusprendė bendradarbiaudama su gydytoju ar terapeutu.

Narkotinių medžiagų vartojimas ne visada priklausomybės požymių, nors narkotikų vartojimas atlieka daug sveikatos ir socialinę riziką, taip pat priklausomybę. Tėvai neturėtų automatiškai daryti prielaidą, kad jų vaikas turi priklausomybę, jei jie atranda, kad jų vaikas vartoja narkotikus.

Jei galima Addicted nieko, ką daro jis priklausomybė?

Simptomai priklausomybės gali skirtis, tačiau yra du aspektai, kad visi priklausomybių turi bendro:

Priklausomybę elgesį Netinkamas

BE sukelia problemų asmuo ar aplink juos. Taigi vietoj padėti žmogui susitvarkyti su situacijomis, arba įveikti problemas, jis yra linkęs pažeisti šiuos gebėjimus. Pavyzdžiui, lošėjas gali norėti jis turėjo daugiau pinigų, dar azartinių lošimų, yra labiau linkę išleisti savo finansinius išteklius. Sunkiųjų išgeriu galbūt norėsite pradžiuginti save aukštyn, dar alkoholio vartojimas gali sukelti ar sustiprinti depresiją. Lytis narkomanas gali trokšta intymumo, tačiau dėmesys lytinius aktus gali neleisti tikrą artumą nuo vystosi.

Elgesys yra patvari
Kai kas nors priklausomas, jis bus toliau verstis priklausomybę elgesį, nepaisant problemų tai sukelia jam. Taigi atsitiktinis savaitgalį savarankiškai indulgencija nėra priklausomybė, nors tai gali sukelti įvairių problemų. Priklausomybė yra būdingas dažnai dalyvavimo elgesio.

Bet jei jūs vis dar patinka, jis negali būti priklausomybę, tiesa?

Negerai. Kadangi žiniasklaida, visų pirma, vaizduojama narkomanus beviltiškomis, nelaimingas žmonės, kurių gyvenimas yra griūva, daugelis žmonių su priklausomybėmis netiki, jie yra priklausomi, kaip ilgai, kaip jie naudojasi patys ir laikydami savo gyvenimą kartu.

Dažnai žmonių priklausomybės tapo įsišaknijęs savo gyvenimo būdą, iki taško, kur jie niekada arba retai jaučia abstinencijos simptomus. Arba jie gali neatpažinti savo abstinencijos simptomus, kas jie yra, išleisti juos į senėjimo, darbo per sunku, arba tiesiog ne mylėti rytais. Žmonės gali eiti metams, nesuvokdami, kaip priklauso jie savo priklausomybę.

Žmonės su neteisėtais priklausomybių gali mėgautis slaptos pobūdį jų elgesį. Jie gali kaltinti visuomenę dėl savo Filisterstwo, pasirenkant pamatyti save kaip nemokamai valios ir nepriklausomi asmenys. Iš tikrųjų, priklausomybių linkę apriboti žmonių individualumą ir laisvę, kaip jie tampa labiau ribojama jų elgesį. Ėjimas į kalėjimą dėl užsiima nelegalios priklausomybės apriboja jų laisvę net daugiau.

Kai žmonės yra priklausomi, jų mėgavimasis dažnai tampa orientuota į Atliekant priklausomybę elgesį ir malšinančių panaikinimo, o ne visą spektrą patirties, kurios sudaro visą asmens potencialą laimės.

Tam tikru momentu, priklausomas asmuo gali suvokti, kad gyvenimas juos praėjo ir kad jie praleido naudojasi kitų nei priklausomybės patirtimi. Šis suvokimas dažnai atsitinka, kai žmonės įveikti priklausomybę.

Kas yra problema, jei tai ne Doing jokios žalos?

Žalingi įpročiai kenkia asmeniui su narkomanija ir žmones aplink juos.

Didžiausia problema yra priklausomas asmens nesugebėjimas pripažinti žalos jų priklausomybė daro. Jis gali būti neigimas apie neigiamus aspektus savo priklausomybės, pasirenkant ignoruoti jo sveikatai, gyvybei modelius ir santykius poveikį. Arba jis gali kaltinti išorės aplinkybių ar kitų žmonių, jo gyvenimą dėl savo sunkumų.

Žala, kurią sukelia priklausomybę yra ypač sunku atpažinti, kada priklausomybė yra asmens pagrindinis būdas susidoroti su kitomis problemomis. Kartais kitų problemų yra tiesiogiai susiję su priklausomybe, tokia kaip sveikatos problemų, o kartais jie netiesiogiai susiję su priklausomybe, pavyzdžiui, santykių problemas.

Kai kurie žmonės, kurie gauna priklausomi nuo medžiagų ar veiklos yra labai gerai žino savo priklausomybes ir netgi žalos, kurią sukelia priklausomybę, bet nuolat daro priklausomybę elgesį vistiek. Tai gali būti, nes jie nesijaučia jie gali įveikti be priklausomybės, nes jie yra išvengti bendraujant su kitu klausimu, kad priklausomybė išlaikyti dėmesį juos nuo (pvz piktnaudžiaujama kaip vaikas), arba dėl to, kad jie nežino, kaip naudotis gyvenimas kitu būdu.

Priklausomybė gali sukelti krizę

Priklausomybės žala gali būti pripažįstamas tik tada, kai priklausomas žmogus eina per krizę. Tai gali atsitikti, kai yra priimtas priklausomybę medžiaga ar elgesys toli visiškai ir asmuo eina į atsiėmimo ir negali susidoroti. Arba ji gali atsirasti kaip priklausomybės, todėl, pavyzdžiui, sunkios ligos, partneris apie išplaukimą, ar darbo praradimą.

Jei manote, kad jums gali tekti priklausomybę

Aišku, jei ne įprastas, eiti per užsiimti narkotinių medžiagų vartojimo ar priklausomybę elgesį be manyti esate priklausomas etape. Tai taip įprasta, iš tiesų, kad ji turi pavadinimą, iš anksto kontempliacijos stadiją.

Jei pradedate galvoti galite turėti priklausomybę, jūs tikriausiai persikėlė į kontempliaciją etape. Tai puikus laikas sužinoti daugiau apie medžiagos ar elgesį, kad jūs jau užsiima ir atspindėti sąžiningai, ar jūs patiriate kokių nors požymių ar simptomų priklausomybės.

Šie simptomai ir požymiai skiriasi nuo vieno priklausomybės į kitą, bet labiausiai paplitę rodikliai, kad esate užsiima elgesį, arba atsižvelgiant daugiau medžiagos, nei iš pradžių numatyta; kad jūs susirūpinę kitą kartą galite užsiimti elgesį arba naudoti cheminę medžiagą; o jūs išleisti jį lenkia kitų svarbių dalių savo gyvenimą, pavyzdžiui, šeimos, darbo, ir atsakomybės. Jūs taip pat galite rasti jūs prarandate susidomėjimą kitų malonių veiklą, palyginti su priklausomybę elgesį.

Daugelis žmonių tada nuspręsti atlikti pakeitimus. Kai kuriems žmonėms, tai yra lengva ir lengvai valdomas. Jau daugelį kitų, Metu gali sukelti nemalonių abstinencijos simptomų, net ir su elgesio, ir gali atverti nepatogių jausmų, kurios buvo Malšino arba nuslepiami priklausomybę elgesį. Jei tai atsitiks, arba jei buvo geriamojo ar vartoti narkotikus, pavyzdžiui, opioidai-neteisėtų ar nustatytų, kitų receptinių vaistų, stimuliuojančių, kokaino ar meto-reikia nedelsiant kreiptis medicininės pagalbos.

Stabdymo kai kurių vaistų tada recidyvuojanti gali padidinti riziką susirgti perdozavimo, psichikos sveikatos problemų ar kitų gyvybei pavojingų medicininių komplikacijų, ir turėtų būti padaryta prižiūrint medikams.

Gyvenimas su priklausomybės

Kai kurie žmonės nenori keisti savo priklausomybę elgesį, arba pabandyti išbandyti, bet niekada, atrodo, sėkmingai mesti rūkyti. Šie žmonės dažnai geriau su žalos mažinimo tikslo arba naudoti savigalbos išteklius valdyti savo priklausomybę.

Jei tai skamba kaip jums, nepamirškite pagalba yra visuomet prieinama. Šviesti sau yra gera pradžia. Jūs galite žymiai sumažinti žalos sau sumą ir tiems aplink jus, o gal vieną dieną, jums bus pasirengusi pakeisti į gera.

Tolesni žingsniai į kuriuos reikia atsižvelgti

Nors tai gali atrodyti bauginančiai, gauti vertinimą ir diagnostika yra geras žingsnis, kalbant apie gauti pagalbą. Jei tai ne jums, galite pabandyti savigalbos grupes ir susisiekti su kitais, susijusių su ta pačia problema. Daugiau sužinoti apie savo priklausomybę ir ką padėjo kiti taip pat gali būti geras žingsnis, ir ji nereikalauja jums pasikalbėti su kuo nors kitu.

Mūsų mintis

Daugelis žmonių bijo trukmės priklausomybę ir mano, kad ji yra gedimo ar menkavertiškumo nuoroda. Žmonės, turintys priklausomybių dažnai nešiotis stigma apie jų elgesį, todėl gėdos ir baimės ieško pagalbos. Pasaulis keičiasi, ir jums gali rasti, kad gauti pagalbą savo priklausomybės yra geriausias dalykas, kurį kada nors padaryti patys. Tuo tarpu, mes tikimės, kad save šviesti padės savo kelionę į sveikatingumo.