Skip to main content

Medzi hlavné príčiny stresu

 Medzi hlavné príčiny stresu
Stres je normálne, a do istej miery, nevyhnutnú súčasť života. Cez to byť niečo, čo každý skúsenosti, čo spôsobuje stres sa môže líšiť od človeka k človeku. Napríklad, jedna osoba sa môže stať naštvaný a zahltení vážnej dopravnej zápche, zatiaľ čo iný by mohol zosilniť ich hudbu, a považujú to za mierne nepohodlie. Boj s priateľom by mohlo nasledovať jednu osobu po zvyšok dňa, zatiaľ čo iný by mohol ľahko pokrčiť ho.

Čo je príčinou vás stres už môže byť niečo, čo ste hojne vedomí. Ale vzhľadom k tomu, že je dôležité udržať stres pod kontrolou, pokiaľ ide o zmiernenie následkov môže mať na svoje fyzické i duševné zdravie, je to stojí za to otvoriť si až do možnosť, že iné faktory môžu byť v hre tiež. Remeslá svoj plán stres znižujúci so všetkými z nich v mysli.

Finančné problémy

Podľa Americkej psychologickej asociácie (APA), peňazí je najvyšší príčinou napätia v Spojených štátoch. V 2015 prieskumu , APA hlásil, že 72 percent Američanov zdôraznil, o peniaze aspoň niektoré z času v predchádzajúcom mesiaci. Väčšina účastníkov štúdie hlásené peňazí je významným zdrojom stresu, sa 77 percent cíti značné obavy o financie.

Známky finančného stresu môžu zahŕňať:

 • Znepokojujúce a pocit úzkosti o peniaze
 • Dohadovať so svojimi blízkymi o peniazoch
 • Pocitu viny o míňať peniaze na non-základy
 • Nebáť sa otvoriť poštu alebo zdvihnúť telefón

Finančné stres môže trvať mesiace alebo roky vyhrabať z. V dlhodobom horizonte, stres súvisiaci s financie výsledkami v tiesni, ktorá môže priniesť až krvný tlak a spôsobujú bolesti hlavy, žalúdočná nevoľnosť, bolesť na hrudníku, nespavosť, a všeobecný pocit nevoľnosti. Finančné stres bola tiež spojená s radom zdravotných problémov, vrátane depresie, úzkosť, kožné problémy, cukrovka a artritídy.

Práca

Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) , Američania teraz trávi 8 percent viac času v práci v porovnaní so situáciou pred 20 rokmi, a asi 13 percent ľudí pracovať druhé zamestnanie. Najmenej 40 percent hlási ich práca je stresujúce, a 26 percent ich uvádza sa často cítia vyhorený svoju prácu.

Ľubovoľný počet vecí, ktoré môže prispieť k vytváraniu pracovných stresu vrátane príliš veľa práce, zamestnanie neistoty, nespokojnosti s zamestnanie alebo povolanie, a konflikty s nadriadeným a / alebo spolupracovníkmi. Či už sa znepokojoval konkrétnom projekte alebo pocit nerovného zaobchádzania, čím svoju prácu pred všetkým ostatným môže ovplyvniť mnoho aspektov svojho života, vrátane osobných vzťahov a duševné i fyzické zdravie.

Faktory mimo samotnej práce majú tiež úlohu v pracovnom stresom, vrátane človeka psychologický make-up, celkový zdravotný stav, osobnom živote. a množstvo emocionálnu podporu majú mimo prácu.

Príznaky stresu spojeného s prácou môže byť fyzické i psychické, vrátane:

 • únava
 • bolesť hlavy
 • Svalové napätie a bolesti
 • žalúdočné ťažkosti
 • búšenie srdca
 • úzkosť
 • depresie
 • Výkyvy nálad
 • Ťažkosti so sústredením alebo pri rozhodovaní

Niektorí ľudia sa môžu cítiť zavalení a snažia vyrovnať, čo môže mať vplyv na ich správanie rovnako. stres práce môže vyzvať jednotlivca mať:

 • zvýšené nemocenskú
 • Kvapky do pracovného výkonu
 • Problémy s osobnými vzťahy
 • Zmenšená tvorivosť a iniciatíva
 • Nižšie úrovne trpezlivosti a zvýšené hladiny frustrácie
 • nestrannosť
 • izolácia

osobné vzťahy

Existujú ľudia vo všetkých našich životov, ktoré nám spôsobujú stres. Mohlo by to byť člen rodiny, intímne partner, priateľ alebo spolupracovník. Toxické ľudia číhajú vo všetkých častiach nášho života a stres prežívame z týchto vzťahov môžu mať vplyv na fyzické a duševné zdravie.

Existuje veľa príčin stresu v romantických vzťahoch a kedy páry sú neustále pod tlakom, vzťah by mohol byť na riziko zlyhania.

Bežné vzťah stresory patrí:

 • Že je príliš zaneprázdnený tráviť čas sa navzájom a zdieľanie zodpovednosti
 • Intimita a sex sa stal vzácny kvôli zaneprázdnenosti, zdravotné problémy a ľubovoľný počet ďalších dôvodov
 • Vy a váš partner nekomunikujú
 • Vy a / alebo partner konzumujú príliš veľa alkoholu a / alebo užívanie drog
 • Vy alebo váš partner premýšľa o rozvode
 • Tam je zneužitie alebo regulácia vo vzťahu

Príznaky stresu v súvislosti s osobnými vzťahy sú podobné bežné príznaky všeobecné stresu a môže zahŕňať fyzické zdravie a spánkom problémy, depresia a úzkosť. Môžete tiež nájsť sami vyhýbať alebo majú konfliktu s jednotlivcom, alebo sa stáva ľahko podráždená svojou prítomnosťou.

Niekedy osobný vzťah stres môže byť aj v súvislosti s našimi vzťahmi s ľuďmi na platformách sociálnych médií, ako je Facebook . Napríklad sociálne médiá má tendenciu sa prirodzene povzbudiť porovnávanie seba s ostatnými, čo môže viesť k stresu pocit nedostatočné. To tiež robí šikana jednoduchšie.

Rodičovstvo

Rodičia sú často stretávajú s riadením nabitý kalendár súťaží, ktoré zahŕňajú prácu, domáce práce a výchovy detí. Tieto požiadavky viesť k rodičovstvu stresu.

Vysoké úrovne rodičovského stresu môže spôsobiť rodič byť krutý, negatívne, a autoritatívne v interakcii s deťmi. Rodičovstvo stres môže tiež znížiť kvalitu medzi rodičmi a deťmi vzťahov. Napríklad nesmiete mať otvorenú komunikáciu, takže vaše dieťa nepríde k vám pre radu, alebo vaše dieťa a vy môžete hádať často.

Zdroje rodičovstvo stresu môže obsahovať nižší príjem, pracovné dlhé hodiny, jeden rodičovstvo, manželské alebo vzťahové napätia alebo výchovu dieťaťa, ktorý bol diagnostikovaný s poruchou správania alebo vývojové postihnutia.

Rodičia detí s poruchami správania a vývojovými meškanie majú najvyššie riziko rodičovstvo stresu. V skutočnosti, početné štúdie ukazujú, rodičia detí s autizmom hlási vyššiu úroveň rodičovského stresu než ľudia, ktorých deti nemajú podmienku.

Každodenný život a zaneprázdnenosti

Day-to-day stresory sú naše každodenné nepríjemnosti. Medzi ne patria veci ako dávanie na zlé miesto kľúče, meškanie, a zabudol priniesť významnú položku so sebou pri odchode z domu. Zvyčajne to sú len drobné nezdary, ale ak sa stanú častejšie, sa stávajú zdrojom úzkosti ovplyvňujú fyzický a / alebo psychické zdravie.

Stres, že je príliš zaneprázdnený je čím ďalej bežnejšie. V týchto dňoch, ľudia sú viac práce ako inokedy, a že pridáva veľa stresu na ich životy. V niektorých prípadoch, zaneprázdnenosť je kvôli nutnosti, ako by museli pracovať druhé zamestnanie. Inokedy je to kvôli pocitu viny a nechcel sklamať ostatní. Ľudia nemusia hovoriť “nie” a skončiť s trochu času pre seba, alebo sa prehliadnuť svoje základné potreby, ako je správna strava a cvičenie z dôvodu nedostatku času.

Osobnosť a zdroje

Vaše osobnostné rysy a zdroje, ktoré majú k dispozícii, aby vás zviazať do všetkých vyššie uvedených skutočností a môžu byť nezávislé zdroje stresu rovnako.

Extroverti, napríklad, majú tendenciu zažívať menej stresu v každodennom živote a majú väčšiu sociálnu zdroje, ktoré nárazník proti stresu. Perfekcionisti môže priniesť napätie na seba zbytočne, pretože ich prísnych štandardov, zažíva ďalšie negatívne psychické a fyzické zdravotné dôsledky, než tí, ktorí len sa zameriavajú na špičkových výkonov.

Tí, ktorí sú “Typ A” môže stres všetci okolo nich, vrátane seba. Tí, ktorí majú dosť peňazí najať pomoc môže delegovať stresujúcich úloh, takže tento zdroj môže poskytnúť výhodu nad tými, ktorí sa snažia vyjsť s peniazmi, a musí viac snažiť, aby ušetriť peniaze.