Skip to main content

Mezi hlavní příčiny stresu

 Mezi hlavní příčiny stresu
Stres je normální, a do jisté míry, nezbytnou součást života. Přes to být něco, co každý zkušenosti, co způsobuje stres se může lišit od člověka k člověku. Například, jedna osoba se může stát naštvaný a zahlceni vážné dopravní zácpě, zatímco jiný by mohl zesílit jejich hudbu, a považují to za mírné nepohodlí. Boj s přítelem by mohlo následovat jednu osobu po zbytek dne, zatímco jiný by mohl lehce pokrčit ho.

Co je příčinou vás stres již může být něco, co jste hojně vědomi. Ale vzhledem k tomu, že je důležité udržet stres pod kontrolou, pokud jde o zmírnění následků může mít na své fyzické i duševní zdraví, je to stojí za to otevřít si až do možnost, že jiné faktory mohou být ve hře také. Řemesla svůj plán stres snižující se všemi z nich v mysli.

Finanční problémy

Podle Americké psychologické asociace (APA), peněz je nejvyšší příčinou napětí ve Spojených státech. V 2015 průzkumu , APA hlásil, že 72 procent Američanů zdůraznil, o peníze alespoň některé z času v předchozím měsíci. Většina účastníků studie hlášeny peněz je významným zdrojem stresu, se 77 procent cítí značné obavy o finance.

Známky finančního stresu mohou zahrnovat:

 • Znepokojující a pocit úzkosti o peníze
 • Dohadovat se svými blízkými o penězích
 • Pocitu viny o utrácet peníze na non-základy
 • Nebát se otevřít poštu nebo zvednout telefon

Finanční stres může trvat měsíce nebo roky vyhrabat z. V dlouhodobém horizontu, stres související s finance výsledky v tísni, která může přinést až krevní tlak a způsobují bolesti hlavy, žaludeční nevolnost, bolest na hrudníku, nespavost, a obecný pocit nevolnosti. Finanční stres byla také spojena s řadou zdravotních problémů, včetně deprese, úzkost, kožní problémy, cukrovka a artritidy.

Práce

Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) , Američané nyní tráví 8 procent více času v práci ve srovnání se situací před 20 lety, a asi 13 procent lidí pracovat druhé zaměstnání. Nejméně 40 procent hlásí jejich práce je stresující, a 26 procent jich uvádí se často cítí vyhořelý svou práci.

Libovolný počet věcí, které může přispět k vytváření pracovních stresu včetně příliš mnoho práce, zaměstnání nejistoty, nespokojenosti s zaměstnání nebo povolání, a konflikty s nadřízeným a / nebo spolupracovníky. Ať už se znepokojoval konkrétním projektu nebo pocit nerovného zacházení, čímž svou práci před vším ostatním může ovlivnit mnoho aspektů svého života, včetně osobních vztahů a duševní i fyzické zdraví.

Faktory mimo samotné práce mají také roli v pracovním stresem, včetně člověka psychologický make-up, celkový zdravotní stav, osobním životě. a množství emocionální podporu mají mimo práci.

Příznaky stresu spojeného s prací může být fyzické i psychické, včetně:

 • Únava
 • Bolest hlavy
 • Svalové napětí a bolesti
 • žaludeční potíže
 • Bušení srdce
 • Úzkost
 • Deprese
 • Změny nálady
 • Potíže se soustředěním nebo při rozhodování

Někteří lidé se mohou cítit zavaleni a snaží vyrovnat, což může mít dopad na jejich chování stejně. stres práce může vyzvat jednotlivce mít:

 • Zvýšené nemocenskou
 • Kapky do pracovního výkonu
 • Problémy s osobními vztahy
 • Zmenšená tvořivost a iniciativa
 • Nižší úrovně trpělivosti a zvýšené hladiny frustrace
 • nestrannost
 • Izolace

osobní vztahy

Existují lidé ve všech našich životů, které nám způsobují stres. Mohlo by to být člen rodiny, intimní partner, přítel nebo spolupracovník. Toxické lidé číhají ve všech částech našeho života a stres prožíváme z těchto vztahů mohou mít vliv na fyzické a duševní zdraví.

Existuje mnoho příčin stresu v romantických vztazích a kdy páry jsou neustále pod tlakem, vztah by mohl být na riziko selhání.

Běžné vztah stresory patří:

 • Že je příliš zaneprázdněn trávit čas se navzájem a sdílení odpovědnosti
 • Intimita a sex se stal vzácný kvůli zaneprázdněnosti, zdravotní problémy a libovolný počet dalších důvodů
 • Vy a váš partner nekomunikují
 • Vy a / nebo partner konzumují příliš mnoho alkoholu a / nebo užívání drog
 • Vy nebo váš partner přemýšlí o rozvodu
 • Tam je zneužití nebo regulace ve vztahu

Příznaky stresu v souvislosti s osobními vztahy jsou podobné běžné příznaky obecné stresu a může zahrnovat fyzické zdraví a spánkem problémy, deprese a úzkost. Můžete také najít sami vyhýbat nebo mají konfliktu s jednotlivcem, nebo se stává lehce podrážděná svou přítomností.

Někdy osobní vztah stres může být také v souvislosti s našimi vztahy s lidmi na platformách sociálních médií, jako je Facebook . Například sociální média má tendenci se přirozeně povzbudit porovnávání sebe s ostatními, což může vést ke stresu pocit nedostatečné. To také dělá šikana jednodušší.

Rodičovství

Rodiče jsou často potýkají s řízením nabitý kalendář soutěží, které zahrnují práci, domácí práce a výchovy dětí. Tyto požadavky vést k rodičovství stresu.

Vysoké úrovně rodičovského stresu může způsobit rodič být krutý, negativní, a autoritativní v interakci s dětmi. Rodičovství stres může také snížit kvalitu mezi rodiči a dětmi vztahů. Například nesmíte mít otevřenou komunikaci, takže vaše dítě nepřijde k vám pro radu, nebo vaše dítě a vy můžete hádat často.

Zdroje rodičovství stresu může obsahovat nižší příjem, pracovní dlouhé hodiny, jeden rodičovství, manželské nebo vztahové napětí nebo výchovu dítěte, který byl diagnostikován s poruchou chování nebo vývojové postižení.

Rodiče dětí s poruchami chování a vývojovými zpoždění mají nejvyšší riziko rodičovství stresu. Ve skutečnosti, četné studie ukazují, rodiče dětí s autismem hlásí vyšší úroveň rodičovského stresu než lidé, jejichž děti nemají podmínku.

Každodenní život a zaneprázdněnosti

Day-to-day stresory jsou naše každodenní nepříjemnosti. Mezi ně patří věci jako dávání na špatné místo klíče, zpoždění, a zapomněl přinést významnou položku s sebou při odchodu z domu. Obvykle to jsou jen drobné nezdary, ale pokud se stanou častější, se stávají zdrojem úzkosti ovlivňují fyzický a / nebo psychické zdraví.

Stres, že je příliš zaneprázdněn je čím dál běžnější. V těchto dnech, lidé jsou víc práce než kdy jindy, a že přidává spoustu stresu na jejich životy. V některých případech, zaneprázdněnost je kvůli nutnosti, jako by museli pracovat druhé zaměstnání. Jindy je to kvůli pocitu viny a nechtěl zklamat ostatní. Lidé nemusí říkat „ne“ a skončit s trochu času pro sebe, nebo se přehlédnout své základní potřeby, jako je správná strava a cvičení z důvodu nedostatku času.

Osobnost a zdroje

Vaše osobnostní rysy a zdroje, které mají k dispozici, aby vás svázat do všech výše uvedených skutečností a mohou být nezávislé zdroje stresu stejně.

Extroverti, například, mají tendenci zažívat méně stresu v každodenním životě a mají větší sociální zdroje, které nárazník proti stresu. Perfekcionisté může přinést napětí na sebe zbytečně, protože jejich přísných standardů, zažívá další negativní psychické a fyzické zdravotní důsledky, než ti, kteří jen se zaměřují na špičkových výkonů.

Ti, kteří jsou „Typ A“ může stres všichni kolem nich, včetně sebe. Ti, kteří mají dost peněz najmout pomoc může delegovat stresujících úkolů, takže tento zdroj může poskytnout výhodu nad těmi, kteří se snaží vyjít s penězi, a musí více snažit, aby ušetřit peníze.