Skip to main content

Millal Narkootikumide tarvitamine Hakka Addiction?

 Millal Narkootikumide tarvitamine Hakka Addiction?
Narkomaania on keeruline ja krooniline ajuhaigus. Inimesed, kes on narkomaania kogemus kompulsiivne, mõnikord kontrollimatu, iha nende valikravim. Tavaliselt nad jätkavad otsida ja kasutada ravimeid vaatamata kogevad väga negatiivsed tagajärjed tulemusena kasutades.

Omadused Addiction

Vastavalt American Society of Narkoloogia (ASAM), narkomaania iseloomustab:

 • Võimetus pidevalt hoiduda aine või rahuldust pakkuv kogemus (nagu hasartmängud, soo või ülesöömine)
 • Halvenenud käitumuslike kontrolli
 • Iha aine või rahuldust pakkuv kogemus
 • Vähenenud tunnustamise märkimisväärseid probleeme oma käitumist ja inimestevahelised suhted
 • Düsfunktsionaalne emotsionaalne reaktsioon

Kuigi eespool viie omadused on tavaliselt esinevad enamikul juhtudel sõltuvuse ASAM märkida, et need viis funktsioone ei saa kasutada diagnoosida sõltuvus.

Diagnostika sõltuvus vaja hinnata koolitatud ja sertifitseeritud professionaal. Rääkige oma arsti või psühhiaatri kui te tunnete, et teil võib olla sõltuvus või mõnuainete probleem.

Käitumist ilmingud Addiction

Kui sõbrad ja pereliikmed on tegemist kallimale, kes on sõltuvuses, siis on see tavaliselt väljapoole käitumist isik, kes on ilmne sümptomeid narkomaania.

Need käitumised on peamiselt koondunud sõltlane langenud kontroll:

 • Ülemäärase uimastitarbimise sageduse hoolimata katsetest kontrollida
 • Suurenenud aega kasutades või toibumas ainetoimete
 • Jätkuv kasutamine vaatamata püsivad probleemid
 • Ahenemine keskenduda premeerib seotud narkomaania
 • Võimetus võtta meetmeid, et lahendada probleeme

Võimetus loobuda

Uuringud on näidanud, et pikaajaline narkootikumide tarvitamine põhjustab keemilisi muutusi ajus sõltlane, mis muudab aju tasu süsteemi, mis küsib kompulsiivne ravimi otsib nägu kasvav negatiivsed tagajärjed.

See seisund sõltuvus, kui tegevus jätkub vaatamata negatiivsed tagajärjed ja hoolimata sellest, et ei ole enam rahuldust, nimetatakse sõltuvusprobleemid eksperdid “patoloogiline tegutsemiseks kasu.” See on tingitud keemiliste muutuste tasu lülitused aju.

Kuidas Addiction saab alustada

Põhjusel, et inimesed tegelevad tegevus, mis võib tekitada sõltuvust esiteks on kas saavutada tunnet eufooria või leevendada emotsionaalset seisundit düsfoo–ebamugavust, rahulolematus, ärevus või rahutus.

Kui inimesed joovad võtta ravimeid või osaleda teistes tasu-otsib käitumine (nagu hasartmängud, söömine või seksimise) nad kogevad “kõrge”, mis annab neile tasu eest või leevendust nad otsivad.

Kõrge on tingitud suurenenud dopamiini ja opioidpeptiid aktiivsust ajus palga ahelad. Aga pärast kõrge nad kogevad, on neurokeemilisi tagasilöögi mis põhjustab tasu ajutegevust langeda alla esialgse normaalse taseme. Kui aktiivsuse korratakse samal tasemel eufooria või leevendamiseks ei saavutata. Lihtsamalt öeldes, inimene kunagi saab nii suur kui nad tegid seda esimest korda.

Alam tõusud ja Alam mõõnad

Lisatud asjaolule, et sõltuvuses inimene arendab sallivust kõrge vajavad rohkem püüda saavutada samal tasemel eufooria-on asjaolu, et isik ei arendada tolerantsust emotsionaalne madal nad tunnevad hiljem. Selle asemel, et pöörduda tagasi “normaalne” inimene muutub tagasi sügavamale düsfoo-.

Kui sõltuvusse isik suurendab narkootikumide, alkoholi või sageduse sõltuvust käitumist püüdes saada tagasi selle algse eufooriline seisund. Aga inimene jõuab tekkinud sügavamale kõigest aju tasu lülitused reageerib tsükli mürgistuse ja tühistamist.

Kui Tasu otsiva Muutub Patoloogiline

Vastavalt American Society of Narkoloogia (ASAM), on see koht, kus tegutsemiseks premeerib muutub patoloogiliseks:

 • Tasu orienteeruma muutub kompulsiivne või impulsiivne
 • Käitumist lakkavad meeldiv
 • Käitumist enam kergendust

Enam funktsioon valik

Panna see muul viisil, sõltuvuses inimene leiab end sundida-vaatamata oma kavatsustest lõpetada-korrata käitumist, mis ei ole enam rahuldust proovida põgeneda valdav tunne ebamugavustunne, kuid ei leia kergendust.

Vastavalt ASAM, sel hetkel sõltuvus ei ole enam üksnes funktsioon valik. Järelikult seisundi sõltuvus on õnnetu koht olla sõltlane ja nende ümber.

Kroonilise haiguse ja Relapsid

Paljude sõltlased, narkomaania võib saada krooniline haigus, mis tähendab, et nad võivad olla ägenemiste sarnane ägenemist, mis võib juhtuda teiste krooniliste haiguste-nagu diabeet, astma, ja hüpertensiooni kui patsiendid ei täida oma ravi. Need ägenemist võib tekkida isegi pärast pikka karskus. Sõltlane võib võtta meetmeid, et remissiooni uuesti. Aga ta jääb ohus teise ägenemiste. ASAM märgib “Ilma ravita osalemist aaskasutamistoimingud, narkomaania on progresseeruv ja võib põhjustada puude või enneaegse surma.”